KP: Čia ir ten

Tamo i ovde / Here and There

Grynakraujo niujorkiečio Roberto niekuo nenustebinsi - jis matė šilto ir šalto. Tačiau dabar 52-ejų metų džiazo muzikantui nesiseka. Jis prarado darbą, baigėsi pinigai, paliko meilužė (ją įkūnija kultinė dainininkė ir pagrindinį vaidmenį atliekančio aktoriaus Davido Thorntono žmona Cindy Lauper), o už skolas teko išsikeldinti iš nuomojamų namų. 

Būtent tada ciniko kely pasipainioja jaunas serbų imigrantas Branko, atvykęs ieškoti geresnio gyvenimo. Pastarasis jaučiasi vienišas svetimam mieste, o Belgrade likusi mylimoji Ivana negauna vizos. Jis pasiūlo Robertui sandėrį – skristi į Belgradą, fiktyviai susituokti su Ivana ir kartu grįžti į Niujorką. 

Robertas sutinka, bet su viena sąlyga - pirmiausiai pinigai ir tik po to vestuvės. Kol Branko plėšosi dėl pinigų Niujorke, įvykiai Belgrade pasisuka netikėta linkme. Jaunuolio mamos bute apsistojęs Robertas įsimyli svetingąją šeimininkę Olgą ir visai neskuba grįžti į Ameriką.

Pirmajame vaidybiniame filme serbų dokumentalistas Darko Lungulovas lygina jauną, chaotišką, beprotišką, spalvingą, pasiutusį Belgradą su milžinišku, niekuomet nemiegančiu, nuolat skubančiu, svajones daužančiu ir nesvetingu imigrantams Niujorku, kuriame iš gimtojo miesto emigravęs režisierius gyvena daugiau nei 10 metų. 

Metai: 2009
Šalis: Serbija, Vokietija, JAV
Trukmė: 90 min.
Režisierius: Darko Lungulov
Scenarijaus autorius: Darko Lungulov
Aktoriai: David Thornton, Mirjana Karanovic, Branislav Trifunovic, Cyndi Lauper, Jelena Mrdja
Operatorius: Mathias Schöningh
Dialogai: Serbų, anglų
Subtitrai: Lietuvių, anglų
Amžiaus cenzas: T
 
Darko Lungulov (g. 1963) - kūrėjas, gimęs Belgrade, o 1991 m. persikėlė gyventi į Niujorką. Ten studijavo režisūrą ir scenarijaus rašymą. Nuo 1997 m. jis kūrė dokumentinius filmus. Jo dokumentinė juosta „Pabėgimas“ buvo pakviesta į svarbiausius festivalius, o debiutinis vaidybinis filmas „Čia ir ten“ triumfavo Niujorko Tribekos kino festivalyje. Jis buvo pripažintas geriausiu filmu apie Niujorką. Serbija šią juostą norėjo siūlyti atrankai į „Oskarus“, bet Amerikos kino meno ir mokslo akademija to neleido. Priežastis – filme per daug dialogų anglų kalba (jie viršijo griežtai nustatytą leistiną skaičių).
Anonsas
http://www.youtube.com/watch?v=kP8d5BABJ7g&feature=player_embedded
Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai