Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/info/792/kaip-rengtis-sia-vasara-vyrams/

Data: 2010-06-22, 13:00

Kaip rengtis šią vasarą vyrams?

Taisyklė "vyras turi būti šiek tiek gražesnis už beždžionę" jau seniai nebegalioja, tačiau vyriškai madai Lietuvoje vis dar skiriama labai mažai dėmesio.

Nors praktika rodo, kad daugelis mūsų šalies vyrų įsitikinę, kad sekti mada yra ne vyriška, mes norime paneigti šią nuostatą – gražiai rengtis, turėti savo stilių, derinti drabužius ir vadovautis paskutinėmis podiumo tendencijomis toli gražu nėra gėdinga, tik reikia neperžengti ribos, skiriančios beskonybę nuo savojo „aš“ pateikimo. Tam, kad ši riba nebūtų peržengta, siūlome susikurti savo įvaizdį pagal 2010 metų vyrų vasaros mados tendencijas. Galbūt ne viskas, kas šiuo metu madinga, jums tiks, nes tai, ką pateikia dizaineriai, dažnai būna perdėta, hiperbolizuota ir netinkama dėvėti, tad kartais užtenka tik žinojimo, kas yra madinga, ir išmanymo, kaip mados tendencijas pritaikyti praktikoje.

Įkvėpta moterų

Šios vasaros vyriškoje madoje ryškėja lyčių lygybės tendencija – moteriškas įvaizdis skverbte skverbiasi į vyrų garderobą, o moteriškai atrodantis vyras yra savaime suprantamas ir priimtinas dalykas. Be abejo, Lietuvoje, kitaip nei Vakarų šalyse, šios tendencijos tikrai nebus populiarios, bet tie, kurie nebijo eksperimentuoti, gali ir čia surasti įkvėpimo savo aprangai.

 

Mados dizaineriai pristato ir visiškai radikalius variantus:

 

Kelnės ar šortai

Akivaizdu, kad dizaineriai semiasi įkvėpimo moteriškoje madoje. Tai liudija ir šio sezono vyrų mados topas – siaurėjančios, siauros ar atraitotos kelnės. Bene visi garsiausi mados kūrėjai atsisako tiesių vyriško kirpimo kelnių ir pristato naują variaciją (kurią, beje, į madą praeitais metais įvedė aktorė Kate Holmes) – kelnes atraitotais galais.

Ši taisyklė galioja tiek džinsams, tiek lengvo ir plono audinio kelnėms. Atraitotos kelnės derinamos ne tik prie marškinėlių, megztukų ir švarkelių, bet ir kostiuminio švarko su kaklaraiščiu – taip naikinama riba tarp oficialios ir laisvos aprangos.

 

Taip pat dar galima rinktis siauras aptempiančias kelnes, kurias taipogi galima derinti prie bet kokios aprangos ir dėvėti bet kokia proga:

 

Kaip alternatyvą tokio pobūdžio apačiai dizaineriai siūlo dėvėti šortus, tačiau jokiu būdu ne tuos, kuriuos dėvite vietoj maudymosi trumpikių. Moteriškų drabužių tendencija ir toliau išlieka dominante – daugelis šios vasaros vyriškų šortų primena moteriškus. Ilgis – ne ilgesni nei iki kelių, o pats tinkamiausias – iki vidurio šlaunies, medžiaga – bet kokios faktūros: nuo džinso iki šilko ar šifono.
 

Megztukai

Viršutinių drabužių tendencijas gana sunku apibendrinti, nes kiekvienas dizaineris pateikia įvairių variacijų, kurios nepaklūsta jokioms bendroms tendencijoms. Visgi matyti, jog šią vasarą yra madingi sagomis susegami megztukai V formos kaklu. Galima rinktis ir kelnių ar šortų viršų siekiančius arba dar ilgesnius – priklausomai, kurie labiau tinka ir patinka.

Aprangą galima papildyti subtiliais aksesuarais – masyviu laikrodžiu ar apyranke, o aplink kaklą apsivynioti ploną šalikėlį. Patartina megztuko nesisegti arba užsisegti tik vieną ar dvi sagas, kad matytųsi palaidinė ar marškiniai.

 

Švarkas

Šį sezoną vietoj striukės dizaineriai vieningai siūlo rinktis švarką, ir ne bet kokį, o kostiuminio kirpimo. Kiekvieno mados kūrėjo kostiuminis švarkas savaip interpretuojamas, modernizuojamas, kai kurie net turi moteriškus pečius, tačiau visi jie derina šį drabužį su kelnėmis ir šortais – kitaip sakant, jokių švarko ir džinso derinių, kaip buvo madinga iki šiol.

Taip pat įvedamas naujas (tiksliau, senas, bet jau pamirštas) švarko modelis, kuris vyrauja ir moteriškoje madoje – tai dviejų sagų eilių švarkas, kurį jūs būtinai turite įsigyti, nes jį galima derinti prie bet kokios kitos aprangos.

 

Po švarku galima derinti liemenę arba tiesiog dėvėti ją vieną. Liemenė puikiai papildys vyro aprangą, suteikdama išskirtinumo ir žaismingumo. Liemenę rinkitės ne bet kokią ir, svarbiausia, ne įliemenuotą – pati tinkamiausia šį sezoną ilga, laisvai krentanti ir neužsegama liemenė (jei yra sagos, galima tiesiog jų nesegti).

Taip pat šį sezoną atrandamas dar vienas liemenės tipas – tai liemenė, primenanti kostiuminį švarką, tačiau be rankovių. Tad pasirinkę ją, tikrai neprašausite pro šalį.

 

Spalvos ir tekstūra

Šios vasaros drabužių spalvos vyrų madoje, galima sakyti, tokios pačios kaip moterų. Kaip vasarą be baltos spalvos? Ji, be abejo, dominantė, tačiau taipogi vyrauja visos šaltos spalvos ir jų atspalviai: pilka, mėlyna, juoda, ruda (ypač populiarūs jų pasteliniai tonai: šviesiai pilka, melsva, smėlio ir kt.).

 

Tiems, kas nebijo šokiruoti, siūlome rinktis Calvin Klein ir Emporio Armani ryškių ir pjaunančių spalvų aprangą, derančią su tamsių atspalvių drabužiais:

 

O tiems, kas siekia išsiskirti iš minios, galime pasiūlyti margus ir raštuotus drabužius – jie puikiai tiks per atostogas, paplūdimyje ir net vakarėlyje:
 

Vasaros sezoną dizaineriai siekia naudoti tik lengvus audinius, kad su drabužiais nebūtų pernelyg karšta ir nepatogu. Tam jie naudoja ir permatomos tekstūros audinius:

 

Ir dar vienas svarbus akcentas – raštas. Šią vasarą ypač pamėgtos matematinės figūros: rombai, langeliai, linijos ir pan. Taip stengiamasi papuošti drabužį, kad jis neatrodytų monotoniškai ir nuobodžiai.

 

Aksesuarai

Kaip žinia, vyrai yra nubausti tuo atžvilgiu, kad negali nešioti daug aksesuarų (pripažinkime, juk vienintelis jums būdingas aksesuaras – kaklaraištis – nėra patogus nešioti laisvalaikiu), tačiau nenusiminkite, šį sezoną mados kūrėjai siūlo du aksesuarų topus: šalikėlį ir rankinę. Ir tikrai niekas nepamanys, kad jūs išprotėjote, nes vasarą rišatės šaliką – tegu tai būna jūsų išskirtinė detalė. Juk šalikėlis bus lengvos, plonytės medžiagos, o vasaros naktys ne visuomet yra karštos, juolab Lietuvoje.

 

Su rankinėmis šį sezoną eksperimentuoti nepavyks – madingos tik didelės ir tik rankoje nešamos rankinės (permestas per petį teks pamiršti, kad ir kokios jos patogios), jos tiks prie bet kokios aprangos ir bet kuria proga. Spalvos pasirinkimas neturi reikšmės, svarbiausia, kad nesipjautų su jūsų apranga. Jeigu jūs manote, kad rankinė yra skirta tik moterims, tebūnie – ji tikrai nėra privaloma.

 

Avalynė

Vienintelė avalynė, kuri turi atsidurti jūsų svarbiausių šios vasaros pirkinių sąraše – sandalai. Jie, kaip ir moterų madoje, yra pats svarbiausias akcentas, užbaigiantis visos jūsų aprangos ansamblį ir visai nesvarbu, ar jūs dėvite šortus, džinsus ar kostiumines kelnes.

Rinkitės neutralios spalvos sandalus, geriausia – juodos arba baltos. Jei nemėgstate atviros avalynės, rinkitės uždarą (ypač tiks mokasinų tipo suvarstomi batai).

 

Pabaigai

Jeigu šios vasaros tendencijos jums pasirodė pernelyg drastiškos ar per daug moteriškos, visada galima rinktis aukso viduriuką, kad ir tokį, kokį siūlo Dolce & Gabbana dizaineriai:

 


            Parengė Nina Ivanova
 Nuotr. www.vogue.co.uk

© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.