Karštomis vasaros naktimis daugelis žmonių susiduria su sunkumais užmigti ar kokybiškai išsimiegoti. Dėl aukštos temperatūros kūnas nesugeba natūraliai atvėsti, todėl miegas karštyje tampa tikru iššūkiu. Tačiau paprastos gudrybės gali padėti pagerinti situaciją ir pagerinti miegą net pačiame karštyje.
Kaip karštis veikia mūsų miegą?
Natūraliai einant miegoti kūno temperatūra šiek tiek krenta – tai vienas iš signalų smegenims, kad laikas poilsiui. Tačiau esant aukštai aplinkos temperatūrai, šis procesas sutrinka. Kūnas nespėja atvėsti, todėl sunkiau užmigti, dažniau prabundama, o miegas tampa paviršutiniškas ir ne toks atkuriantis.
Pirmas triukas pagerinti miegą: ventiliatorius ir dubuo su ledu
Viena iš geriausių natūralių vėsinimo priemonių – tai ventiliatorius ir dubuo su ledu. Tiesiog pastatykite dubenį su ledu priešais ventiliatorių – vėjas, pučiantis per ledą, taps vėsesnis ir drėgnesnis, o kambarys bus maloniau vėsus. Tai veiksminga ir visiškai nemokama alternatyva oro kondicionieriui.

Antras triukas: užšaldytos kojinės
Dar viena paprasta, bet veiksminga gudrybė – užšaldytos kojinės. Prieš miegą įdėkite porą švarių kojinių į sandarų maišelį ir padėkite į šaldiklį bent valandai. Tada prieš miegą jas apsimaukite. Kojos padeda reguliuoti kūno temperatūrą, todėl jų vėsinimas gali greitai pagerinti miego kokybę.
Kodėl svarbu gerai išsimiegoti?
Suaugusiems rekomenduojama miegoti 7–9 valandas per parą. Miego stoka ilgainiui gali lemti nuotaikos svyravimus, dėmesio sutrikimus, sumažėjusį imunitetą ir net širdies ar medžiagų apykaitos problemas. Nors kelios pramiegotos naktys nėra didelė problema, ilgalaikiai miego sutrikimai gali rimtai paveikti gyvenimo kokybę.
Jeigu miego problemos tampa dažnos ir pradeda trikdyti kasdienybę, verta pasitarti su gydytoju – ypač jei tai susiję su sveikatos pokyčiais ar ilgalaikiu stresu.
Šaltinis: tsn.ua
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.