Vasarą bakterijos dauginasi itin sparčiai, todėl net ir tvarkingiausiuose namuose gali slėptis nematomos grėsmės sveikatai. Ypač pavojingi yra nešvariausi daiktai namuose, kuriuos dažnai pamirštame išvalyti. Reguliari šių vietų priežiūra padės ne tik palaikyti švarą, bet ir apsaugoti šeimos narius nuo infekcijų.
Šaldytuvo gumos – puiki terpė bakterijoms
Dažnas atidarymas ir drėgmė lemia, kad šaldytuvo durelių sandarinimo gumose kaupiasi riebalai, dulkės bei pelėsis. Jas rekomenduojama valyti bent kartą per tris mėnesius – šiltu vandeniu su actu arba specialiu antibakteriniu skysčiu.
Vėdinimo angos ir grotelės
Nešvariausi daiktai namuose – tai ne tik paviršiai, bet ir oro ventiliacijos angos. Jose kaupiasi dulkės, pelėsis ir net vabzdžių likučiai. Išimkite grotelę, kruopščiai išvalykite šepečiu ir išsiurbkite angą – taip pagerinsite oro kokybę kambaryje.
Televizoriaus pultelis – bakterijų kaupimosi vieta
Pulteliai dažnai liečiami nešvariomis rankomis, ypač valgant. Jie surenka riebalus, dulkes ir trupinius. Kartą per savaitę juos valykite alkoholiu suvilgyta servetėle, o tarp mygtukų – švelniu siurbliu.
Nešvariausi daiktai: durų rankenos ir jungikliai
Šie paviršiai nuolat liečiami, todėl tampa idealiu bakterijų pernešimo šaltiniu. Dezinfekuokite rankenas bent kartą per kelias dienas – tai paprastas, bet labai veiksmingas įprotis.

Čiužinys – nepastebimas alergenų šaltinis
Net ir reguliariai keičiant patalynę, čiužinys lieka dulkėtas. Jį išsiurbkite, apibarstykite soda su keliais lašais eterinio aliejaus, o po valandos – vėl išsiurbkite. Tai sumažins nemalonų kvapą ir naikins bakterijas.
Augalų lapai – dulkės, kurių neįkvepiame
Kambarinių augalų lapai kaupia dulkes, kurios ypač kenkia alergiškiems žmonėms. Kas savaitę nuvalykite lapus drėgna šluoste – tai padės pagerinti oro kokybę ir augalų sveikatą.
Vonios užuolaidos ir tualeto šepetys
Vonios užuolaidas būtina skalbti ar mirkyti muiluotame vandenyje – drėgna aplinka skatina pelėsio plitimą. Tualeto šepetys – vienas iš nešvariausių daiktų namuose, todėl reguliariai mirkykite jį acto ir sodos tirpale.
Gyvūnų guoliai ir žaislai
Augintinių patalynė sugeria kvapus, kailį ir bakterijas. Skalbkite ją kartą per mėnesį, o žaislus – pagal medžiagą, rankomis ar skalbimo mašinoje.
Šaltinis: rbc.ua
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.