Now Reading
Penktadienį – bemiegė naktis su Larso von Triero „Nimfomane“

Penktadienį – bemiegė naktis su Larso von Triero „Nimfomane“

Penktadienį – bemiegė naktis su Larso von Triero „Nimfomane“

Laikas.lt

Birželio 20-21 d. naktį, kai visas Vilnius nemiegos, „Skalvijos” kino centro ekranas priklausys Larso von Triero „Nimfomanei. I ir II dalys“ (Nymphomaniac. Volume I & II, 2013). Aštri, gaivališka, platų interpretacijų ir prasmių lauką atverianti juosta bus parodyta be pertrūkio. Abi „Nimfomanės“ dalys ekrane suksis ekrane viena po kitos. Juostos žiūrėjimo potyrius tik dar labiau paaštrins naktinis peržiūros laikas. Seanso pradžia – 23 val. Juo „Skalvija“ užbaigs savo sezoną.

„Nimfomanė“ – tai keturios intensyvios, užuominų ir trikdančio erotizmo, religinių, filosofinių sugretinimų tirštos valandos su Džo (Stacy Martin, Charlotte Gainsbourg). Džo yra valdoma nepasotinamo geismo. Sumuštą tarpuvartėje ją aptinka pagyvenęs viengungis Zeligmanas (Stellan Skarsgård). Vyras parsiveda Džo namo, aptvarko žaizdas ir paprašo papasakoti apie save. 

Džo pradeda sekti savo gyvenimo istoriją nuo pat gimimo. Greitai ji virsta erotine išpažintimi, bandymu įtikinti Zeligmaną, koks blogas ji žmogus. Tuo metu Zeligmanas nuolat skatina ją tęsti. Zeligmanas – eruditas. Jis komentuoja seksualines patirtis Džo patirtis, jos nepasotinamą stimulą ieškoti „dar įspūdingesnių saulėlydžių, dar ryškesnių spalvų“, bando ją pateisinti.

Dėl atvirų sekso scenų, stambiu planu rodomų genitalijų „Nimfomanę“ bandyta priskirti pornografiniam kinui ir uždrausti rodyti. Laimei to pavyko išvengti. Akivaizdu, kad filmas ne apie tai.

„Per Džo kovą su savimi režisierius parodo, kaip gyvena grožiui abejingi kasdienybės piliečiai – sterilizuotame vienodų paviršių pasaulyje, iš kurio pašalinti visi pavojai, bet kartu – ir malonumo galimybė. Jis saugus, bet miręs, net labiau nei džiovinti herbariumo lapai“, – teigia „Kine“ išspausdintoje filmo recenzijoje Agnė Narušytė.

„Nimfomanė“ – baigiamoji garsiosios danų provokatoriaus „Depresijos trilogijos“ dalis. Pirmosios – „Antikristas“ (2009) ir „Melancholija“ (2011). Visus filmus jungia pasikartojantys psichologiniai motyvai. Jų centre – depresiją išgyvenančios moterys. 

See Also
9 paprasti patarimai

*Birželio 20 d. naktį bilietas į abi „Nimfomanės“ dalis – 12 Lt. Daugiau informacijos http://www.skalvija.lt/nimfomane-ii-dalis/4036

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top