Naujame tyrime mokslininkai atveria duris į tikrąjį žmogaus potencialą. Jie įrodė, kad galime kalbėtis tarpusavyje miegodami.
Pradedančios įmonės REMspace tyrėjai pasiekė istorinį įvykį komunikacijos srityje. Pirmą kartą jiems pavyko įrodyti, kad vadinamieji šviesūs sapnai, t. y. sapnai, kuriuose suvokiame, kad sapnuojame, gali atverti naujas bendravimo ir žmogaus potencialo dimensijas.
Mokslininkams pavyko leisti dviem sąmoningiems miegantiems žmonėms apsikeisti paprasta žinute, praneša Businesswire .
„Sąmoningi sapnai yra labai nuostabus reiškinys. Tai atsitinka, kai žmogus miega ir suvokia, kad sapnuoja dar sapne. „Teoriškai aiškų sapnavimą galime panaudoti fiziologinėms problemoms spręsti ar naujų įgūdžių išmokimui“, – aiškina tyrimo autoriai.
Ankstesniame moksliniame darbe REMspace mokslininkai įrodė, kad
elektromiografų jutikliai gali iššifruoti konkrečius sapnuose pasirodančius garsus. Šis mokslininkų atradimas paskatino Remmyo kalbos atsiradiną- tai sapnų kalba, kurią galima aptikti naudojant jautrius jutiklius.
Bendravimas sapnų metu
Paskutiniai eksperimentai buvo atlikti rugsėjo 24 d. Tyrime dalyvavę savanoriai miegojo namuose, o tyrėjai nuotoliniu būdu stebėjo jų smegenų bangas ir kitus duomenis. Kai tyrėjai nustatė, kad pirmasis savanoris pateko į aiškių sapnų fazę, prietaisas sugeneravo atsitiktinį „Remmyo“ žodį, kurį nusiųsdavo į savanorio ausines. Tada šis žmogus sapne pakartojo žodį.
Po aštuonių minučių kitas savanoris sapnavo aiškų sapną. Išsaugotą žinią šis savanoris gavo iš pirmosios savanorio ir pabudęs ją patvirtino. Šis įvykis žymi
pirmąjį pokalbį, kurį žmonės turėjo vienas su kitu miegodami sapnuose . Tą patį reiškinį mokslininkams pavyko pademonstruoti su kita žmonių grupe.
„Dar vakar bendravimas per sapnus atrodė kaip mokslinė fantastika. Tačiau rytoj tai bus taip įprasta, kad be jo neįsivaizduosime gyvenimo. Mūsų technologija turi daugybę komercinių pritaikymų. Manome, kad tai gali pakeisti požiūrį į bendravimą ir sąveiką su miego pasauliu. Todėl esame įsitikinę, kad po dirbtinio intelekto REM miegas ir aiškūs sapnai taps kita gigantiška industrija“, – sakė REMspace įkūrėjas ir generalinis direktorius Micahel Raduga.
Rezultatų mokslininkams pavyko pasiekti po beveik penkerių metų tyrimų ir technologijų bandymų. Po sėkmingo eksperimento ir pirmojo užfiksuoto pokalbio per sapnus, tyrimo autoriai ant laurų neužmigo. Jie tęsia savo darbą ir nuolat tobulina savo technologijas. Jie aiškina, kad su kiekvienu tolesniu bandymu pavyksta pasiekti vis geresnių rezultatų.
Tuo pačiu metu REMspace nori pakelti kartelę dar aukščiau. Kitas didelis įmonės tikslas – pasiekti realaus laiko komunikaciją aiškių sapnų metu . Tai daug sudėtingesnis tikslas, tačiau mokslininkai mano, kad per artimiausius kelis mėnesius jiems pavyks ir tai pasiekti.