Nesenstantys ir universalūs medinių grindų paviršiai yra puikus pasirinkimas bet kuriame name. Tačiau, nors jie suteikia elegantišką išvaizdą, ši grindų danga turi nepatogumą: su laiku ji linkusi subraižyti ir nusitrinti. Džiugu, kad medinės grindys ir jose esantys įbrėžimai gali būti lengvai ištaisyti naudojant tinkamus metodus ir produktus – tai leis tiems, kurie vaikšto jomis, nesužinoti apie jų praeities pažeidimus.
Šiame straipsnje pasidalinsime profesionalų patarimais kaip tvarkyti subraižytas medines grindis ir pateikė šešis veiksmingus metodus.
Kokosų aliejus
Tinkamiausia: nusitrynusioms, matinėms medinėms grindims
Jei pastebite jų matiškumą dėl nusidėvėjimo, ši lengva priemonė gali padėti atkurti medinių grindų pradinį blizgesį.
„Kondicionuojančios savybės išryškina medienos natūralią spalvą, o jūs mėgausitės maloniu ir subtiliu kokosų kvapu“, – teigia Rhonda Wilson, kokybės valymo specialistė, dirbanti FreshSpace Cleaning.
„Paimkite minkštą šluostę, užtepkite nedidelį kiekį aliejaus ir švelniai įtrinkite mažais sukamaisiais judesiais. Pastebėsite, kaip aliejus pradeda įsiskverbti į medieną, tarsi „pamaitindamas“ ją drėgme ir spalva.“
Leiskite jam pabūti apie penkias minutes, kad medis galėtų sugerti aliejų, tada dar kartą poliruokite švaria, sausa šluoste.
Korekcinės priemonės
Tinkamiausia: smulkūs įbrėžimai
Medinės koreguojančios priemonės puikiai tinkamos labai nežymių įbrėžimų šalinimui medinėse grindyse. „Tai maži įbrėžimai, kurie neįsirėžę giliai į medieną“, – teigia Maria Anderson, valymo specialistas dirbantis Atlantoje, Džordžijoje, Henfield Storage.
„Šios priemonės užpildo įbrėžimą spalvotu vašku arba derva, kuri atitinka grindų spalvą.“ Jos yra įvairių spalvų, todėl galite pritaikyti daugumai medienos apdailos tipų. Kartais derinant ir maišant skirtingas priemones galima pasiekti norimą rezultatą.

Vaško pieštukai
Tinkamiausia: smulkūs įbrėžimai
Panašiai kaip ir koreguojantys rašikliai, vaško pieštukai yra idealus pasirinkimas smulkiems, paviršiniams įbrėžimams. Anderson teigia: „Tai plonos, spalvotos vaško lazdos, kurios tiesiogiai trinamos ant įbrėžimo, kad jį užpildytų.“ Ji jas naudoja uždengti įbrėžimus, nugaras, nubraižymus bei spalvos pakitimus medžio paviršiuje.
Smulkaus plieno šveistukai (angl. fine steel wool)
Tinkamiausia: smulkiems ir vidutinio gylio įbrėžimams bei nubraižytoms vietoms
Jei susiduriate su smulkiais ar vidutinio gylio įbrėžimais, taip pat didesnėmis sritimis, kuriose yra subraižymų, ši priemonė gali būti efektyvi. Svarbu, kad naudotumėte ypatingai smulkų plieno vilnos tipą (0000), kuris yra švelnus ir nesukelia didelių pažeidimų.
„Tai leidžia poliruoti įbrėžimus, lengvai pašalinant pažeistą medienos paviršiaus sluoksnį, nesukeliant gilių pažeidimų“, – aiškina Wilson. „Įbrėžimai išsilygina ir pradeda susilieti su likusia grindų paviršiaus dalimi. Dirbkite atsargiai ir nespauskite per stipriai.“
Baigę dirbti su įbrėžimu, nuvalykite jį drėgna šluoste, kad pašalintumėte dulkes, o tada užbaigkite patepdami paviršių su šiek tiek medienai skirto vaško ar aliejaus, kad atgaivintumėte grindų blizgesį.
Medžio glaistas ir šelakas
Tinkamiausia: giliems įbrėžimams ir plyšiams
Medžio glaistas yra tvirtesnė alternatyva, palyginti su vidutinio ar smulkaus įbrėžimo užpildymu vaško rašikliu. Tai produktas, kuris išdžiūsta ir sukuria medienos panašų paviršių.
„Pradėkite nuo to, kad įsitikintumėte, jog įbrėžimas yra švarus ir be jokių nešvarumų. Tuomet naudokite glaistymo peilį, kad įspaustumėte atitinkamą medžio glaistą į įbrėžimą, užtikrindami, kad jis visiškai užpildo tarpą“, – rekomenduoja Steve Britchford, vyresnysis partneris Polycote.
„Kai glaistas išdžius, švelniai nušlifuokite sričių paviršių su smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi, kad jis būtų lygus su likusiu grindų paviršiumi.“
Po to, naudokite mažą šepetėlį šelako apdailai užtepti ant suremontuotos vietos, kad sandariai uždarytumėte ir apsaugotumėte grindis. Jis pabrėžia, kad šis procesas neapsiriboja tik įbrėžimo ištaisymu; taip pat svarbu išlaikyti medžio estetinę išvaizdą ir bendrą tvirtumą laikui bėgant.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.realsimple.com/