„Daily Mail“ rašo, kad šiandien prie Žemės priartės asteroidas, kurio dydis prilygsta namui, o iš paskos praskries dar du mažesni kosmoso objektai. NASA Reaktyvinių variklių laboratorija (JPL) perspėjo, kad vienas iš šių asteroidų priartės iki 309 000 kilometrų atstumo nuo Žemės – tai yra 77 000 kilometrų arčiau nei Mėnulis.
Tai, kad tokie dideli kosminiai objektai praskries taip arti mūsų planetos, suteikia unikalią galimybę mokslininkams atlikti tyrimus, siekiant sukurti apsaugos sistemą, galinčią ateityje apsaugoti Žemę nuo susidūrimų su asteroidais.
Arčiausiai Žemės bus mažiausias asteroidas, kurio skersmuo siekia kiek daugiau nei 4 metrus. Antrasis asteroidas, maždaug autobuso dydžio, priartės iki 3 milijonų kilometrų, o trečiasis – didžiausias, dydžiu prilygstantis namui – iki 4,5 milijonų kilometrų atstumu nuo mūsų planetos.
NASA patvirtino, kad nors asteroidai praskries pakankamai arti Žemės, susidūrimo pavojaus nėra.
Nors nė vienas iš šiuo metu artėjančių asteroidų nekelia rimtos grėsmės, NASA ruošiasi blogiausiam scenarijui. 2016 metais buvo įkurtas Planetinės gynybos koordinacijos biuras (PDCO), kurio užduotis – aptikti, sekti ir tirti kometas bei asteroidus, kurie gali kelti susidūrimo su Žeme pavojų.
Astronomai, kaupę patirtį stebėdami asteroidus, dabar gali daug tiksliau numatyti kosminių objektų trajektorijas. Tai reiškia, kad, aptikę asteroidą, artėjantį prie Žemės, jie galės tiksliai nustatyti, ar yra susidūrimo rizika, ir išvengti katastrofos, panašios į tą, kuri, tikėtina, prieš 66 milijonus metų sunaikino dinozaurus.
Šaltinis tsn.ua