Mokslininkai nustatė, kad sunki antklodė padeda normalizuoti miegą – taip yra dėl to, kad antklodės slėgis skatina serotonino ir melatonino gamybą.
Be to, teigiamai veikia nervų sistemą, gerina emocinę savijautą ir padeda sumažinti lėtinius skausmus. Tai padeda sumažinti nerimo, ADHD ir net depresijos simptomus.
[-[1]-] (angliškai: attention deficit hyperactivity disorder, ADHD) – neurologinis sutrikimas, kurio pirmi požymiai pasireiškia vaikystėje ir pasižymi hiperaktyvumu, užmaršumu, impulsyvumu, aplaidumu, išsiblaškymu. Vienas dažniausių ir sunkiausių vaikų bei paauglių sutrikimų, nustatomas 0,5–1,5 % vaikų.
[-[2]-] (N-acetil-5-metoksitriptaminas) (iš graikų kalbos- melas „juodas“, tonas „įtampa“) – hormonas, kurį gamina kankorėžinė liauka, daugiausia nakties miego metu. Jis lėtina medžiagų apykaitą, slopina skydliaukės funkciją. Jis taip pat yra antioksidantas – naikinantis laisvuosius radikalus.
Tyrimo eiga
Laboratorinio tyrimo (26 jauni ir sveiki dalyviai, įskaitant 15 vyrų ir 11 moterų) tikslas buvo ištirti, ar prieš miegą naudojant sunkesnę antklodę (~12 % kūno svorio) padidėjo seilių koncentracija (melatonino ir oksitocino), palyginti su lengva antklode (~2,4 % kūno svorio). Taip pat ištyrę galimus streso hormono kortizolio koncentracijos seilėse skirtumus, seilių alfa amilazės aktyvumą (kaip orientacinį simpatinės nervų sistemos aktyvumo metriką), subjektyvų mieguistumą ir miego trukmę. Naudojant sunkesnę antklodę, 1 valandą seilių melatoninas padidėjimas nuo pradinio lygio (ty 22:00) iki šviesos išjungimo (ty 23:00) buvo maždaug 32% didesnis (p = 0,011). Jokių kitų reikšmingų skirtumų tarp bendrų sąlygų, įskaitant subjektyvų mieguistumą ir bendrą miego trukmę, nenustatyta. Tyrimas yra pirmasis, kuris rodo, kad naudojant sunkesnę antklodę, prieš miegą gali išsiskirti daugiau melatonino. Būsimuose tyrimuose turėtų būti ištirta, ar stimuliuojantis poveikis melatonino sekrecijai stebimas kiekvieną naktį, koks poveikis jei sunkesnė antklodė bus naudojama kelias savaites ar mėnesius iš eilės.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.