Now Reading
Vilniaus knygų mugėje – Holivudą sudominusi viešnia

Vilniaus knygų mugėje – Holivudą sudominusi viešnia

Vilniaus knygų mugėje – Holivudą sudominusi viešnia

Laikas.lt

Romanas, išleistas 30-tyje šalių, o jį perskaityti galima net 25 kalbom – tarp jų japonų ir kinų. Romanas, kurio tiražai kartojami ir už kurį pelnyta keliolika reikšmingų apdovanojimų ir nominacijų JAV, Prancūzijoje, o Italijoje jis įtrauktas į mokykloms rekomenduotinų knygų sąrašą. Šiuo romanu susidomėjo net Holivudas. Iki šiol nė vienai parašytai istorijai apie Lietuvą nėra nutikę nieko panašaus.

Ir šį romaną parašė lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys (pasirašo Ruta Sepetys), kurios vardas daugeliui, ypač jaunesniosios kartos Lietuvos skaitytojų, jau gerai žinomas. Tai bene garsiausias lietuviškas vardas ir pasaulio literatūros gerbėjams. Šlovę jai atnešė debiutinis anglų kalba parašytas romanas Between Shades of Gray (Tarp pilkų debesų), kurio originalas pasirodė mažiau nei prieš metus, 2011-ųjų kovą.

Šiame romane autorė jautriai ir įkvėptai pasakoja šiurpiais tikrovės įvykiais pagrįstą ištremtų, pažemintų, mirčiai, badui ir šalčiui pasmerktų, tačiau nenugalėtų Lietuvos tremtinių istoriją, prasidėjusią su sovietų armijos okupacija. Penkiolikmetės romano herojės išgyventi ir paliudyti šiurpiausi mūsų istorijos puslapiai sukrečia ne tik viskuo aprūpintus, sočius amerikiečius ar Vakarų europiečius, bet dabar jau – ir mūsų pačių vaikus. Iki šiol lietuviškų knygų lentynoje nebuvo taip paprastai ir patraukliai jaunoms kartoms sukurto pasakojimo apie mūsų tėvų ir senelių tremtį, su niekuo nepalyginamus jų išgyvenimus.

Lietuvą ir jos istoriją pasaulyje garsinanti rašytoja Rūta Šepetys – šių metų Vilniaus knygų mugės garbės viešnia. Kartu su ja į Vilnių atvyksta ir romaną Tarp pilkų debesų išleidusios vienos didžiausių pasaulio leidyklų „Penguin Group“ atstovė iš Niujorko Tamra Tuller, kuriai, rašytojos nuomone, tenka itin daug nuopelnų sėkmingai populiarinant knygą pasaulyje. Su skaitytojais rašytoja susitiks vasario 24 d., penktadienį, 15 val. leidyklos „Alma littera“ autografų stende, o nuo 16 val. Konferencijų salėje 5.1. vyks pokalbis „Rūtos Šepetys kelias iš Sibiro į sėkmę“, kuriame, be rašytojos, dalyvaus ir knygos redaktorė Tamra Tuller bei jos vertėja į lietuvių kalbą Lina Būgienė. Jas kalbins vertėjas, režisierius dokumentininkas Jonas Ömanas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Rūtos Šepetys minčių bus galima pasiklausyti ir Diskusijų klubo pokalbyje „Rašymas ant sienos: Lietuvos istorija pasauliui“, kuris vyks vasario 25 d., šeštadienį, nuo 13 val. iki 15 val. Forume. Kartu su Rūta Šepetys diskutuos Sigitas Parulskis, Mečys Laurinkus, Jonas Ömanas, istorijos ekspertas Nerijus Šepetys, diskusiją moderuos istorikas Aurimas Švedas. Neakivaizdžiai diskusijoje pasisakys (bus transliuojamas specialiai parengtas video įrašas) dar vienas mūsų išeivijos rašytojas Antanas Šileika, kurio romanas Pogrindis (2011), pasakojantis apie partizanų rezistenciją Lietuvoje, išrinktas į geriausių 2011 metų knygų 100-uką Kanadoje.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top