Now Reading
Aktualios muzikos gidas (6): Green Day, the xx, No Doubt ir kt.

Aktualios muzikos gidas (6): Green Day, the xx, No Doubt ir kt.

Aktualios muzikos gidas (6): Green Day

Karolis Vyšniauskas
Nuotraukoje – „Green Day“

Šios savaitės svarbiausios muzikinės naujienos – kultinių JAV grupių „Green Day“ ir „No Doubt“ sugrįžimai. Tačiau ir be šių veteranų yra ką klausyti. Nauji britų „the xx“ ir „The Vaccines“ kūriniai ne mažiau verti dėmesio. Apie visus juos ir ne tik – jau šeštajame aktualios muzikos gide.

Green Day – Oh Love
 
Nuo 1987-ųjų grojantys JAV pop-pankrokeriai „Green Day“ savo populiarumo piką buvo pasiekę 2004-aisiais, kai kritiką tuometinio prezidento George‘o Busho politikai išreiškė nedviprasmiško pavadinimo albume „American Idiot“. 
 
Šiemet „Green Day“ bandys sugrįžti į viršūnę ir tam ruošia trigubą bombą – albumų trilogiją „¡Uno!“, „¡Dos!“ ir „¡Tré!“. Pirmasis „¡Uno!“ pasirodys šį rudenį, rugsėjo 25-ąją. Jį pristato šią savaitę internete pasirodęs kūrinys „Oh Love“:
 
 
 
No Doubt – Settle Down
 
Rugsėjo 25-ąją dienos šviesą išvys ir kitos ilgametės (susikūrė 1986 m.) JAV grupės „No Doubt“ albumas. Naujų grupės kūrinių pasaulis laukė nuo 2001-ųjų, kai buvo išleistas grupei ir Lietuvoje populiarumą atnešęs albumas „Rock Steady“.
 
Per tuos 11 metų daug kas įvyko: grupės veidas Gwen Stefani sėkmingai pradėjo karjerą kaip solo atlikėja, 2004-2008 m. grupė apskritai buvo sustabdžiusi bet kokią muzikinę veiklą. Tačiau šiandien „No Doubt“ yra pasiruošę naujam startui. Kaip jiems sekasi galima įvertinti klausant šią savaitę pristatytą grupės sugrįžimo singlą „Settle Down“:
 
 
 
the xx – Angels
 
Kukliausia pasaulyje muzikos grupe galintys būti tituluoti „the xx“ lieka ištikimi sau ir tai yra jų kelias į tolesnę sėkmę. 2009-ųjų vasarą jie išleido tylų, vos girdimą debiutinį albumą, atnešusį jiems prestižinį „Mercury“ prizą ir kritikų simpatijas.
 
Šiuo metu koncertuose „the xx“ pristatinėja dainas iš būsimo albumo „Coexist“. Pirmoji daina, oficialiai išleista internete, vadinasi „Angels“. Viena vertus, ji atkartoja jau girdėtą šios grupės jautrumą ir įsiklausymą į kiekvieną garsą, kita vertus, galbūt nieko kito iš jų girdėti ir nesinori.
 
 
 
Justice – New Lands
 
Kas jau kas, bet šie kryžiais pasipuošę vaikinai iš Prancūzijos žino, kaip kurti gerą šokių muziką. Praėjusią savaitę „Justice“ pristatė vaizdo klipą naujausiai savo dainai „New Lands“. Puikus singlas, vertas vietos šios savaitės septintuke:
 
 
 
Motley Crue – Sex
 
JAV metalo grupė „Motley Crue“ labiau žinoma ne dėl savo dainų, o dėl jų būgnininko Tommy Lee personos. Kažkada su Pamela Anderson santuokoje gyvenusio muzikanto grupė šią savaitę pristatytoje dainuoja apie tai, apie ką išmano geriausiai – seksą.

„It‘s all about the sex“, – dainoje sako grupės vokalistas Vince‘as Neilas. Belieka jam pritarti ir dainuoti kartu:
 

 
 
Leon Somov & Jazzu – The Pretender
 
Apie lietuvių Leono Somovo ir Jazzu naujausią kūrinį jau esame rašę. Galima pridurti tik tiek, kad bet kokiai grupei svarbiausia yra nesėdėti vietoje, nebent esi „the xx“. Leono ir Justės (Jazzu) savęs kartojimu tikrai negali apkaltinti, ir dėl to jie yra tik dar labiau įdomesni. Net jei šiandieninės muzikos nuotaikas prastai jaučiančiai ausiai naujoji daina skambės kaip paprasčiausias 9-ojo dešimtmečio popsas:
 
 
 
The Vaccines – Teenage Icon
 
„The Vaccines“ yra viena tų retų šiandienos jaunų grupių, kurios groja tik gitaromis ir būgnais, bet vis dar geba rasti klausytojų. Tiesa, neaišku ar ilgam. Pirmasis jų albumas, pernai išleistas „What Did You Except from the Vaccines?“ tapo hitu, tačiau kaip pasiseks su antruoju – klausimas. Kitų grupių patirtis rodo, kad po sėkmingo debiuto sekanti tolesnė kūryba būna mažai kam įdomi – publika tuo metu jau klauso kitų naujokų.
 
Prieš pora dienų pristatyta nauja „The Vaccines“ daina „Teenage Icon“ įkvepia tikėtis, kad taip nenutiks. Šį smagų klasikinio rokenrolo laikus menantį kūrinį vakar buvo galima išgirsti kaimynų festivalyje „Positivus“, kur „The Vaccines“ buvo vieni didžiausių žvaigždžių. Apie šį festivalį greitai papasakosime išsamiai.
 
Nebuvusiems Latvijoje, „The Vaccines“ suteiks antrąjį šansą juos pamatyti – grupė apšildys „Red Hot Chili Peppers“ koncerto „Žalgirio“ arenoje metu.
 


Aktualios muzikos gidas – iniciatyva, skirta supažindinti skaitytojus su šiuo metu svarbia išgirsti muzika. Kiekvieną sekmadienio vakarą jūsų lauks 7 šviežios arba senos, bet iš naujo aktualios dainos. Dainas kruopščiai atrenka ir aprašo „Laikas.lt“ muzikos redaktorius Karolis.

Ankstesnių savaičių gidus galima rasti paspaudus šią nuorodą.
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt