Now Reading
Alkoholizmas gyvūnijos ir augalijos pasaulyje

Alkoholizmas gyvūnijos ir augalijos pasaulyje

Alkoholizmas gyvūnijos ir augalijos pasaulyje

Sveikata.lt

Alkoholizmas – mūsų amžiaus rykštė, tačiau pasirodo, kad pomėgis svaigintis alkoholiniais gėrimais būdingas ne tik žmonėms. Tuo gali būti sunku patikėti, tačiau girtuoklių pasitaiko netgi tarp floros ir faunos atstovų. Žinoma, girtas šuo – ne toks jau ir retas reiškinys, tačiau ar esate girdėję apie tokius atvejus?

10 vieta: vienas Didžiosios Britanijos zoologijos sodo darbuotojas įpratino girtuokliauti pingviną. Kai istorija išlindo viešumon, sargas buvo atleistas, o pingviną teko gydyti.

9 vieta: ūkiuose auginamos kiaulės, karvės ir naminės žąsys taip pat mėgsta svaigintis – šie gyvūnai labai noriai vartoja tai, kas liko iš išspaustų vynuogių. O tai ne visada baigiasi geruoju.

8 vieta: indiškos pelėdos, liepsnelės ir kiti sparnuočiai kartais užlesa pernokusių uogų ir obuolių, o po to tupi šakose ir negali pasijudinti. Juos galima tiesiog imti į rankas. Tiesa, paukčiai išsiblaivo labai greitai – daugiausiai per dvi valandas.

7 vieta: lygiai taip pat elgiasi ir beždžionės – jos renka vaisius, nukritusius nuo palmių. Skirtumas tik tas, kad paukščiai aptingsta, o primatai tampa triukšmingi ir gana judrūs.

6 vieta: žirafos. Medžių lapuose, kuriais jos kartais maitinasi, yra alkaloidų. Paprastai žirafos jų neliečia, tačiau kartais tiesiog metasi ant nuodingų augalų ir apgirsta.

5 vieta: safarių mėgėjų teigimu, nėra nieko baisiau už girtą dramblį. Gėrimą jie gaminasi sau patys: suverčia į duobę visus vaisius, kokius tik randa, ir uždengia lapais bei žole. Vartoja, kai viskas ima rūgti. Apgirtę drambliai paprastai be tikslo klaidžioja ir triukšmauja.

4 vieta: musės, tarakonai ir drugeliai pirmenybę teikia stipresniems gėrimams, pavyzdžiui, portveinui. Jeigu įpilsite jo į atvirą indelį ir paliksite per naktį, ryte galėsite tuo įsitikinti. Drugeliai dar geria perrūgusias uogų sultis.

3 vieta: sraigės. Jeigu greta jų papilama alaus, jos tikrai nė už ką nesitrauks, kol jo neišgers. Paprastai sraigės prisigeria tiek, kad paskęsta aluje, ir tuo mielai naudojasi vynuoges auginantys prancūzai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

2 vieta: bitės. Pasirodo, jos taip pat alkoholikės. Entomologai, tyrinėjantys girtų bičių elgesį, teigia, kad jos tampa visiškai „neatsakingos“ ir neberenka žiedadulkių. Esmė ta, kad dėl tam tikrų veiksnių kai kurių gėlių nektaras virsta alkoholiu. Kai mokslininkai bitėms davė galimybę rinktis iš cukraus tirpalo ir 80 % spiritinių gėrimų, jos nė nemąstydamos rinkosi antrąjį variantą.

1 vieta: gebenės. Tai gražus augalas, kuriuo mėgstama puošti sienas ir kopėčias. Pasakojama, kad viena gebenės šaka, auganti ant Oksfordo universiteto sienos, kartą „įšliaužė“ per langelį į rūsį ir iki dugno ištuštino vyno statinę. Alkoholis augalui visiškai nepakenkė.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt