Now Reading
Antrasis festivalis „Jupiter“ su „Stoned Jesus“ – sausio 27 d. Vilniuje!

Antrasis festivalis „Jupiter“ su „Stoned Jesus“ – sausio 27 d. Vilniuje!

Antrasis festivalis „Jupiter“ su „Stoned Jesus“ – sausio 27 d. Vilniuje!

Žymiausi ukrainiečių alternatyvios muzikos atstovai „Stoned Jesus“ kartu su lenkų grupėmis „Dopelord“ ir „Sunnata“ sausio 27 d. koncertuos Vilniuje, klube „Pelėda“, alternatyvios muzikos festivalyje „Jupiter“. Antrą kartą vyksiančio festivalio grupės jau ne kartą grojo Lietuvoje ir čia turi savo ištikimų gerbėjų ratą. Juos visus vienija „stoner“ stilistikai daugiau ar mažiau artima kūryba, o šio žanro populiarumą mūsų krašte patvirtina kasmet įvykstantys jam dedikuoti koncertai.

Prieš dvejus metus Vilniuje kartu jau groję „Stoned Jesus“ ir „Dopelord“, regis, atrado sėkmės raktą savo pasirodymuose: savo kuriama roko muzika jie papildo vieni kitus ir atskleidžia subtiliausias „stoner“ žanro spalvas bendrame koncerte. Artėjančiame renginyje daugiau atspalvių suteiks „Sunnata“ ir dar vienas šiuo metu neskelbiamas svečias.

Geriausia Ukrainos alternatyvaus roko grupe tituluojami „Stoned Jesus“ – tai vadinamo power trio formato kolektyvas. Tokiam pakanka gitaros, bosinės gitaros ir būgnų, kad kartu su vokalu išgautų pavergiantį, įtaigų ir stiprų skambesį. Pradžioje groję labiau „post metal“ ir „sludge“ muzikos žanrus, trijulė neilgai truko atrasti ir psichodelinės egzotikos žavesį. Įnešusi į tradicinį „stoner“ roką truputį „doom“ metalo, žiupsnelį bliuzo ir dar šiek tiek savitų prieskonių, grupė sukūrė įdomią atmosferinę visumą, kurią ypač efektingai atskleidžia gyvų pasirodymų metu. 2015 m. „Stoned Jesus“ išleido trečią ilgagrojį, efektingą albumą „The Harvest“.

1970-ųjų roko muzikos ir siaubo filmų įkvėpti „Dopelord“ yra įsitvirtinę kaip vieni ryškiausių savo žanro autoritetų Lenkijoje. Grupė atkreipia klausytojų dėmesį savo giliu, melodingu ir psichodeliniu skambesiu ir koncertus iliustruoja netikėtomis, hipnotizuojančiomis projekcijomis. Jų įtraukiantis seklus tempas, groove‘o elementai ir melodingumas viena vertus nuteikia svajingai, bet ir kausto sunkumu.

„Dopelord“ kraštiečiai „Sunnata“, pavadinimą kildinantys iš sanskrito kilmės žodžio tuštuma, eksperimentuoja su garso ir tylos efektais. Jų ritualinėje muzikoje intensyvūs garso pliūpsniai, žemi dažniai, skaidri tyla ir rytietiški motyvai keičia vieni kitus. O tokia visuma lydi klausytoją į psichodelinę, sunkią kelionę, kurios kulminacija – tyla.

Ketvirtoji festivalio „Jupiter“ grupė paaiškės jau naujais metais. Tai neabejotinai bus kažkas, kas savo kūryba harmoningai įsilies į jau pristatytų trijų grupių atmosferą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Bilietai prekyboje nuo gruodžio 8 d. tik per: www.ebilietai.net

Daugiau informacijos: www.facebook.com/JupiterFest

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt