Now Reading
Apie kasos aparatų naudą pirkėjui, pardavėjui ir valstybei

Apie kasos aparatų naudą pirkėjui, pardavėjui ir valstybei

Apie kasos aparatų naudą pirkėjui

Šiandien Vyriausybė pasitarime pritarė nutarimo projektui, kad nuo š.m. gegužės 1 d. kasos aparatai turės būti naudojami gyventojams maisto produktais prekiaujant pastatuose, patalpose, kioskuose ir autoparduotuvėse, o be kasos aparatų prekiauti bus leidžiama tik ten, kur nėra fizinių sąlygų – lauke.

Taip pat numatyta kompensuoti visas arba dalį kasos aparato įsigijimo išlaidų, priklausomai nuo kasos aparato įsigijimo laikotarpio, o dėl to artimiausiu metu bus parengtas atskiras sprendimas.

Taip pat nutarta, kad Finansų ministerija iki balandžio mėnesio priims supaprastintą gyventojų, besiverčiančių individualia veikla ir naudojančių kasos aparatus buhalterinės apskaitos tvarką ir įvertins kitas galimybes dar labiau sumažinti administracinę naštą kasos aparatų eksploatavimo srityje.

Nauja kasos aparatų naudojimo tvarka, pagal kurią panaikinus buvusias išimtis išplėstas privalomo naudojimo atvejų sąrašas, užtikrina didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę, sudaro galimybę tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir kartu užkerta kelią nereglamentuotai, šešėlinei veiklai. Kasos aparatų naudojimas taip pat užtikrina geresnį mokesčių administravimą, stiprina pasitikėjimą pardavėju bei geriau apsaugo vartotojų teises.

Atkreipiame dėmesį, jog nuogąstavimai, kad dėl privalomo kasos aparatų naudojimo prekiautojai patirs nuostolių ar tai sukels jiems kitų neigiamų pasekmių, neturi pagrindo. Priešingai, taikant naująją kasos aparatų tvarką, individualia veikla besiverčiantiems gyventojams sumažės administracinė našta. Be to, bus taikomi supaprastinti reikalavimai – dėl ne savo vardu registruotų aparatų naudojimo, jų registravimo, kasos operacijų žurnalo ir pinigų laikymo, ir numatyta dar paprastinti šią tvarką.

Nutarimo projektą Vyriausybė tvirtins šį trečiadienį posėdyje.

***

Kas bus įvedus naują kasos aparatų naudojimo tvarką? Pateikiame atsakymus į pagrindinius klausimus:

Ar pradėjus naudoti kasos aparatą, reikės mokėti PVM?

Kasos aparatai savaime nesukuria prievolės mokėti PVM. PVM mokėtoju tampama pasiekus 100 tūkst. litų ribą, o statistiniai deklaracijų duomenys teigia, kad gyventojų, kurie pagal verslo liudijimą užsiima prekyba prekyvietėse, vidutinės deklaruojamos pajamos iš prekybos nesiekia 25 tūkst. litų per metus. Taigi, jiems iki šios PVM mokėtojo registracijos ribos dar toli, ir žinoma, dėlto jiems nereikės mokėti PVM.

Ar bus privaloma papildoma sudėtinga apskaita?

Priešingai, Finansų ministerija parengs supaprastintą gyventojų, kurie naudoja kasos aparatus pajamų ir išlaidų apskaitos tvarką – jiems nebereiks ranka pildyti pajamų ir išlaidų žurnalų, o pakaks kasos aparato atspausdintos dienos ataskaitos

Kokie bus supaprastinimai prekiautojams, naudojantiems kasos aparatus?

Siekiant sumažinti administracinę naštą, individualia veikla besiverčiantis gyventojas, sudaręs rašytinę naudojimosi kasos aparatu sutartį, galės naudoti kito ūkio subjekto vardu užregistruotą kasos aparatą, kurio nereikės perregistruoti, tik reikės apie sudaryta sutartį informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją. O iki šiol kasos aparatą galėjo naudoti tik tas ūkio subjektas, kurio vardu jis užregistruotas. Be to, bus taikomi ir kiti supaprastinti reikalavimai – dėl kasos operacijų žurnalo ir pinigų laikymo kasos operacijų vietoje. Taip pat mokesčių inspekcijai suteikiama teisė nustatyti dar liberalesnę tvarką dėl kasos operacijų žurnalo ir pinigų laikymo kasos operacijų atlikimo vietoje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Ar turguje bus galima derėtis?

Kasos aparatas skirtas tik paimtų grynų pinigų fiksavimui, tad jokiu būdu negalima teigti, kad turguose nebebus galima derėtis – tiesiog pardavėjas atspausdins kasos čekį tik tokiai sumai, kiek realiai gavo pinigų.

Ar reikės steigti individualias įmones bei mokėti kitus mokesčius?

Dėl kasos aparato naudojimo nekeičia jokios mokestinės prievolės ar veiklos formos – pajamų mokestis, socialinio ir sveikatos draudimo įmokos ir toliau bus fiksuotų dydžių, nes kaip jau minėta, daugumos gyventojų, kurie pagal verslo liudijimą užsiima prekyba prekyvietėse, vidutinės deklaruojamos pajamos iš prekybos nesiekia 25 tūkst. litų per metus.

Ar bus taikomos išimtys?

Ir toliau bus taikoma išimtis žmonėms, kurie prekiauja smulkiame ūkyje ar namų valdoje išaugintais žemės ūkio produktais.

Kasos aparatai neveikia šaltame ore, tai kaip reikės juos naudoti?

Dėl to neverta nuogąstauti, techninės charakteristikos garantuoja, kad kasos aparatai gali būti naudojami esant -100C temperatūrai, tuo tarpu pagal taisykles reikalaujama juos naudoti tik patalpose, o ne lauko sąlygom.

Dėl kasos aparatų naudojimo, pabrangs produkcija ir smulkūs prekiautojai negalės konkuruoti su stambiaisiais?

Kasos aparatų įsigijimas bus kompensuojamas, o jų naudojimas neturi įtakos prekių kainodarai, nes tai tik priemonė, kuri registruoja grynųjų pinigų gavimą ir taip suteikia skaidrumo verslui bei naudos pirkėjui. Jokių naujų mokestinių pasekmių prekiautojams maisto produktais neatsiranda.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt