Now Reading
Baltijos jūros kiaulės dienos proga – vaikų piešiniai

Baltijos jūros kiaulės dienos proga – vaikų piešiniai

Baltijos jūros kiaulės dienos proga - vaikų piešiniai

Jau devintą kartą Tarptautinės Baltijos jūros kiaulės dienos proga Jūrų muziejus kviečia visuomenę susipažinti su nuostabiais mažaisiais banginiais ir dalyvauti jiems skirtuose renginiuose.

Šįkart Jūrų muziejuje apsilankė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos moksleiviai. Čia jie edukacinio užsiėmimo metu sužinojo, koks gi yra tas paslaptingas Baltijos gyventojas juokingu pavadinimu – jūros kiaulė. Savo mintis, impresijas, susijusias su šiuo gyvūnu, jūra, jos ekologija, vaikai išsakė meniniais darbais: piešiniais ir tūriniais objektais. Muziejuje atidaryta paroda masina žaismingomis spalvomis, išradingais temos perteikimo būdais. Atidarant parodą griežė Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos styginių instrumentų ansamblis.

Baltijos jūros kiaulės diena buvo pradėta minėti Lietuvos jūrų muziejui įsitraukus į Tarptautinę ASCOBANS (Agreement on the Conservation of Small Cetaceans of the Baltic and North Seas) organizaciją, kurios tikslas – išsaugoti mažuosius banginius Baltijos ir Šiaurės jūrose. ASCOBANS susitarimas pasirašytas 1991 metais, remiant Laukinių gyvūnų migruojančių rūšių globos konvencijai (Bonos Konvencijai). Daug kam dar šiandien sunku patikėti, kad šis gyvūnas gyvena šalia mūsų – Baltijos jūroje.

Kiekvienais metais muziejus ieško būdų, kaip patraukti visuomenės dėmesį ir išradingai pateikti informaciją apie šį, Lietuvoje dar mažai žinomą, jūros gyvūną. Užpernai buvo rengiamas seminaras ir … jūros kiaulyčių nuotraukų paroda, taip per panašių pavadinimų žaismą akcentuojant šių gyvūnų skirtumus. Pernai akcijos „Apkabink jūros kiaulę metu, 1700 žmonių sustoję grandinėle pavaizdavo pajūryje Baltijos jūros kiaulės figūrą.

Jūros kaulės paplitusios daugiausia Šiaurės jūroje ir vakarinėje Baltijos dalyje, tačiau praeityje buvo įprastos ir prie mūsų krantų. Tarpukario metais jos neretai pakliūdavo į žvejų tinklus, būdavo stebimos nuo Palangos tilto.

See Also
9 paprasti patarimai

„Deja, vėliau, iki pat 2001 metų, apie jas nieko nebuvo žinoma – sakė muziejaus biologas Saulius Karalius. – Ir štai 2001 metų balandžio 29 dieną gautas sensacingas pranešimas, kad Melnragėje žvejai sugavo nedidelį delfinuką. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 22 kg svėręs jaunas jūros kiaulės patinukas, naktį pakliuvęs ir žuvęs tinkluose. 2003 metų vasario 22 dieną Lietuvos ekonominėje zonoje 70 m gylyje, traluojant buvo sugauta stambi jūros kiaulės patelė, svėrusi net 60 kilogramų“.

Tarptautinė Baltijos jūros kiaulės diena kasmet pažymima trečiąjį gegužės sekmadienį.

Laikas.lt
Nuotraukos: Alfonso Mažūno

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top