Now Reading
Bėgimo malonumą atrado išėjęs į pensiją

Bėgimo malonumą atrado išėjęs į pensiją

Bėgimo malonumą atrado išėjęs į pensiją

Lietuvos bėgimo varžybų dalyvius dažnai nustebina juos lenkiantis, 71 metų gimtadienį birželio mėnesį švęsiantis, Romualdas Limantas. Buvęs prokuroras bėgioti pradėjo tik prieš šešis metus, išėjęs į pensiją. Šiuo sportu užsiimti jį paskatino jau daugiau nei 100 maratonų nubėgęs gydytojas Gediminas Kinderis.

Bėgti pradėjote 65 metų, ar buvo sunku?

Visą gyvenimą dirbau sėdimą darbą, tad iš pradžių buvo tikrai nelengva. Vos pabėgęs dusdavau, bet po mėnesio treniruočių pradėjau jaustis geriau. Galėdavau toliau nubėgti ir bėgimas man pradėjo patikti, o ir sveikata pagerėjo. Šiandien per mėnesį nubėgu apie 160 – 180 kilometrų, dažniausiai Kauno Kleboniškio miškelio takais. Mėgstu paplaukioti ir baseine. Tiesą sakant, šiandien jaučiuosi geriau nei prieš 15 metų!

Ar bėgiojate vienas?

Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui. Pirmadieniais susirenkame ir treniruojamės kartu. Kitomis dienomis pasikviečiu kokį draugą ar tiesiog bėgioju vienas. Bet man tai patinka. Užsidedu ausinukus ir klausausi užsienio kalbų pamokų. Taip pramokau vokiečių kalbą, o dabar mokausi anglų. Visgi ši kalba tampa labai svarbi, o ir bėgti mokantis smagiau.

Kokias varžybų distancijas labiausiai mėgstate?

Pusės maratono distanciją. „Kauno maratone“ šiemet dalyvausiu jau šešioliktose pusės maratono varžybose. Trumpesnes trasas įveikiu per treniruotes, o maratono distancijos bėgti dar nedrįstu, bet turiu ir tokių planų ateičiai.

Ar daug sportavote dirbdamas?

Judėdavau tikrai nedaug. Kartais baseine paplaukiodavau, būdavo, kad išeidavau daugiau pasivaikščioti. Bet daugiausia žaisdavau stalo tenisą. Yra tekę net atstovauti Kauno miestą. Žaisčiau jį ir dabar, bet sunku rasti žaidimo partnerių.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Daugelį stebina Jūsų rezultatai, ką patartumėte jaunuoliams?

Judėti ir daugiau sportuoti. Kad būtų lengviau, prisijungti prie įvairių bendraminčių klubų. Taip lengviau motyvuoti save ir nukeliauti į varžybas. Kad ir mūsų klubo nariai, visada susiorganizuojame kelionę į varžybas, „susimetame“ už kurą ir kelionė į varžybas pigesnė gerokai gaunasi.


Birželio 14 dieną Kauno rotušės aikštėje vyks tradicinis, tarptautinis „Kauno maratonas“ (dar žinomas kaip „Miesto maratonas“). Sporto ir linksmybių fiestoje tikimasi sulaukti daugiau nei 5 tūkstančių dalyvių. Į rotušės aikštę persikėlęs renginys dalyvius, žiūrovus ir miesto svečius stebins akrobatų pasirodymais, gyvo garso koncertais, šokiais ir įdomiomis bei netikėtomis rungtimis.

Daugiau informacijos – http://www.kaunasmarathon.lt/

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt