Now Reading
Beveik 100 dokumentinio kino profesionalų dalyvauja Vilniuje vykstančiuose mokymuose

Beveik 100 dokumentinio kino profesionalų dalyvauja Vilniuje vykstančiuose mokymuose

Beveik 100 dokumentinio kino profesionalų dalyvauja Vilniuje vykstančiuose mokymuose

Laikas.lt

Spalio 5-11 dienomis Vilniuje vyksta dokumentinio kino kūrėjams skirtos tarptautinės mokymų programos „Eurodoc“ sesija. Tai paskutinė iš trijų per metus vykstančių šios programos sesijų, Vilniuje subūrusi arti 100 dokumentikos profesionalų.

Ši mokymų sesija sudaro galimybę dokumentinio kino kūrėjams susitikti su potencialiais dokumentinių filmų pirkėjais. Į Vilnių atvyko daugiau nei 20-ies tokių pasaulyje gerai žinomų TV kanalų kaip „Al Jazeera Documentary Channel“, „ARTE“, „France Télévisions“, „HBO Europe“ atstovai, kurie surengs daugiau nei 500 individualių susitikimų su mokymų dalyviais.

Be kitų suplanuotų mokymų, spalio 7 dieną vyks seminaras „Naujosios dokumentikos naratyvai“, o spalio 10 dieną „Pasakos“ kino teatre bus rengiamas atviras filmo „Challat of Tunis“ seansas, kurį pristatys filmo prodiuseris Habib Attia.

„Eurodoc 2014“ yra mokymų programa, specialiai sukurta bendrai dokumentinių filmų gamybai ir skirta praplėsti dalyvių iš skirtingų šalių bendradarbiavimo galimybes. Ekspertai, dirbantys dokumentinio kino gamybos ir finansavimo sektoriuose, padeda savo projektus vystantiems programos dalyviams geriau suprasti kiekvieną filmo vystymo etapo aspektą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kasmet programoje atrenkami dalyvauti 25 kino profesionalai iš Europos ir kitų šalių. Šiemet pagrindinėje programoje dalyvauja du lietuvių kino kūrėjai: Tomas Tamošaitis su projektu „Pilkas namas“ ir Giedrė Žickytė su projektu „Padėkos diena“. Lietuvos sesijai specialiai sudarytoje Baltijos šalių grupėje, kartu su penkiais kolegomis iš Latvijos dalyvaus ir 7 lietuviai: Giedrė Burokaitė, Ramunė Sakalauskaitė, Akvilė Žilionytė ir Saulius Beržinis, Rasa Miškinytė, Inesa Ivanova ir Virginija Vareikytė.

„Eurodoc“ partneriai Lietuvoje – Lietuvos kino centras. Vilniuje vykstančią sesiją koordinuoja kino gamybos įmonė „Just a moment“

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt