Now Reading
„Bliuzo naktys 2013“ pateiks jauno ir šviežio kraujo

„Bliuzo naktys 2013“ pateiks jauno ir šviežio kraujo

„Bliuzo naktys 2013“ pateiks jauno ir šviežio kraujo

Laikas.lt

Į trečią dešimtį įkopusios „Bliuzo naktys 2013“ griauna mitą, kad festivalis gyvas vien pasauliniais ir vietos bliuzo „dinozaurais“. Šiemet liepos 5-6 d. Varniuose liesis šviežias ir jaunas muzikinis kraujas. Šeštadienį didžiojoje festivalio scenoje reikšis kylančios lietuviškos folk žvaigždutės „Baltasis kiras“, rokenrolistai „Ai šiaip bičiukai“ ir blues/fusion propaguotojai iš Latvijos „Coolman‘s report“.

„Savo lankytojus norime nepaliauti stebinti tiek muzikine prasme, tiek pramogomis. Garantuojame, kad šios jaunos, bet jau „kietai“ muzikuojančios grupės pateiks malonią staigmeną tiek ausis išlavinusiems ir visko mačiusiems melomanams bei festivalio veteranams, tiek pirmą kartą „bliuzuose“ viešėsiančiam jaunimėliui“, – sakė festivalio „Bliuzo naktys 2013“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. 

Draugai, kartu kelioms akimirkoms pakylantys į paukščio skrydį – taip save apibūdina bendraminčių kompanija „Baltasis Kiras“. Susibūrę Liudo Giros kiemelyje, kartą muzikantai nusprendė išeiti pagroti į miestą. Ir nuo to laiko koncertuoti nepaliauja. Tik iš gatvės „Baltasis kiras“ greitai persikėlė į klubus, koncertų sales, festivalius, jų klipai internete peržiūrimi tūkstančius kartų. Bene geriausiai žinomas gupės hitas – „Lupytės“, šios dainos klipas susilaukė ypač didelės sėkmės.

Grupės muziką sunku apibūdinti vienu stiliumi. Gerbėjai labiausiai vertina išskirtinį skambesį, kiek primenantį folk, rock, blues mišinį, taip pat muzikantų nuoširdumą, lyrinius ir ironiškus tekstus. Neretai grupė koncertus paverčia masinė hipiška švente, kur improvizuoti gali kiekvienas muzikuojantis žmogus.
„Mūsų muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada gera ir ramu. Mes tik padedam vieni kitiems keliauti per šitą skubėjimą, kuris lyg azartinis lošimas po truputį pasiglemžia gebėjimą išlikt žmogumi. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau“, – sakė grupės lyderis Tautvydas Paulius Augustinas.

Kita margaspalvė kompanija „Ai šiaip bičiukai“ šlovės laiptais kopia ne ką lėtesniu tempu. Antrus metus gyvuojanti grupė spėjo suburti pamišusių dėl bliuziško rokenrolo gerbėjų minią. Septyni muzikantai drąsiai eksperimentuoja bliues, funk, soul stilių rėmuose ir neretai peržengia juos.

„Grojame tam, kad kiekvienam iš mūsų ir, žinoma, visiems klausytojams būtų malonu ir šilta. Kūrename savo laužą įvairiausia mediena: gitarų klevu, būgnų ąžuolu, trombono variu ir vokalo aksomu“, – save apibūdina grupė „Ai šiaip bičiukai“.

Lietuvišką bliuzo jaunuolyną festivalyje papildys broliai iš Latvijos „Coolman‘s report“. Grodama keistą, bet ausiai patrauklų blues/fusion, grupė gimtojoje šalyje nuskynė ne vieną populiarumą laurą. Latvių muzikinis tikslas – pateikti muziką kaip meno formą, kuri nuolat vystytųsi ir nenustotų stebinti.

Šioms grupėms kompaniją palaikys ir lietuviškojo bliuzo legenda Aleksandras Belkinas. Ilgametis „The Road Band“ narys specialiai „Bliuzo naktims 2013“ paruošė programą akustine gitara. Kaip sakė festivalio organizatoriai, laiko patikrinta bliuzo ir country muzika A. Belkino rankose suskambės naujai ir netikėtai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Liepos 5-6 d. Varniuose vyksiančios 21-osios „Bliuzo naktys“ tradiciškai subūrė ryškių užsienio žvaigždžių kompaniją. Pirmu smuiku prie Lūksto ežero gros amerikiečių grupė The Dana Fuchs Band, bliuzmenai Oli Brown (UK), Latvian Blues Band(LV), Alvon Johnson Blues Band (JAV/PL), Arina&Veto Bank (LT) ir kiti.

Akimirkos iš praėjusių metų „Bliuzo naktų“ festivalio:

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt