Now Reading
„Devilstone“ festivalio pagrindinėje scenoje geriausiu laiku – „Behemoth“

„Devilstone“ festivalio pagrindinėje scenoje geriausiu laiku – „Behemoth“

„Devilstone“ festivalio pagrindinėje scenoje geriausiu laiku – „Behemoth“

Liepos 14 – 17 dienomis vyksiantis „Devilstone“ festivalis atskleidžia svarbiausią šių metų muzikinį akcentą. „Behemoth“ – šventvagiškai skandalinga ir kvapą gniaužiančiu įvaizdžiu žavinti kaimyninės Lenkijos grupė Anykščiuose pasirodys geriausiu laiku. Vienas geidžiamiausių ir brangiausių festivalio istorijoje kolektyvų solidžiai karūnuos šių metų programą.

„Behemoth“ – Lenkijos sunkiosios scenos pasididžiavimas – yra pelnęs pagarbą ir žinomas visame pasaulyje dėl kuriamos muzikos ir drąsių, modernių sprendimų save pristatant. 1991 metais susikūrusi grupė yra dažnai vertinama kaip savo šalies ekstremaliosios muzikos pagrindus paklojęs ir įtakos vis dar neprarandantis autoritetas. Grupės diskografijoje – jau 10 albumų, o visoje istorijoje – nemažai sukrečiančių vingių. Okultinėmis temomis nuo susibūrimo pradžios vis dar kuriantys ir radikalių idėjų nebijantys „Behemoth“ yra nepaprastai vertinami ekstremaliosios muzikos kontekste ir geba pelnyti net ir plačiosios visuomenės dėmesį bei atsargią pagarbą.

Neabejotinai didžiausią ir svarbiausią kūrybinį grupės potencialą sudaro nuo „Behemoth“ pavadinimo neatsiejamas jos lyderis, talentinga ir charizmatiška asmenybė Adam Darski. Grupės protas ir siela yra nuėjęs pragaro kelius ir nugalėjęs asmeninius demonus, kad šiandien spjaudamas į skeptikų kritiką darytų tai, kam turi talentą ir jaučia aistrą. Kontrastingą savo asmenybę jis jau yra atskleidęs autobiografinėje knygoje „Confessions of a Heretic“ ir realizavęs save versle. Varšuvoje veikia kartu su partneriais atidaryta populiari vyrų kirpykla „Barberian Academy and Barber Shop“, Sopote – muzikinis naktinis klubas „Libation“, pernai buvo išleistas „Behemoth“ prekės ženklu pažymėtas belgiško IPA stiliaus alus. Grupę bei jos lyderį puikiai žino ir plačiosios masės. 2011 m. Adam Darski užėmė teisėjo kėdę muzikiniame TV šou „Lenkijos balsas“, o šiais metais balandžio 1 d. tarptautinėje žiniasklaidoje pasklido gandai, kad pats Justin Bieber besąs „Behemoth“ fanas. Pastaruoju metu grupės lyderis aktyviai pasisako už moterų teisę rinktis, Lenkijos valdžiai iškėlus į paviršių abortų įstatymo klausimus.

Už savo aktyvią veiklą ir kūrybą „Behemoth“ yra pastebimi ir mylimi savo fanų. Tad nenuostabu, kad socialiniuose tinkluose tiek „Behemoth“, tiek Adam Darski ir su jais susijusios Facebook, Instagram ir kitos paskyros turi šimtus tūkstančių sekėjų. Ne mažesnės auditorijos susirenka ir į įspūdingus grupės koncertus. Tačiau plačiai deklaruojant radikalų požiūrį ir bebaimę išraišką, grupė neišvengia skandalų bei konfrontacijos su religine bendruomene. Iki šiol dar nesibaigė teismo procesas ir byla už 2007 m. koncerto metu scenoje suplėšytą bibliją, bet „Behemoth“ nė nemano keisti savo kūrybos koncepcijos.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Paskutinis, dešimtasis grupės istorijoje išleistas albumas „The Satanist“ (2014 m.) savo pavadinimu išduoda jo turinį ir priešinimąsi religinėms dogmoms. Tai brutalus, bet atmosferiškas metalas, iliustruotas estetinę euforiją keliančiais vaizdo klipais, kupinais „black“ metalui būdingos ideologijos, simbolių ir ritualų.

„Labiausiai tikiu žmogaus laisve, nepriklausomybe, pasirinkimo teise ir išmintimi. Todėl man svarbūs visi šias vertybes įprasminantys simboliai, ritualai ir įvaizdis. Žengdamas į sceną aš transformuojuosi, iš paprasto žmogaus virstu į savo alter ego. Išvydęs auditoriją, pajuntu begalinį įkvėpimą ir pliūpsnį energijos, kuria su visais ir pasidalinu“, – pasakoja grupės lyderis. Liepos mėnesį Anykščiuose ir bus proga pajusti šią sinergiją – „Behemoth“ taps kulminacija liepos 14 – 17 d. vyksiančiame „Devilstone“ festivalyje.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt