Now Reading
Dokumentinis lietuvio filmas apie asocialių asmenų futbolo čempionatą – „Alkofutbolas“

Dokumentinis lietuvio filmas apie asocialių asmenų futbolo čempionatą – „Alkofutbolas“

Dokumentinis lietuvio filmas apie asocialių asmenų futbolo čempionatą – „Alkofutbolas“

Laikas.lt

Prieš šįmet įvyksiantį pasaulio futbolo čempionatą, Brazilijoje, Rio de Žaneire, įvyko kitoks futbolo čempionatas.

Šio čempionato nugalėtojai neturi milijoninių kontraktų, apie šių futbolo žaidėjų pergales nerašo sporto laikraščiai, vaikai nenešioja marškinėlių su jų pavardėmis, o žmonės, sutikę gatvėje daugiausiai įvarčių čempionate įmušusį žaidėją, verčiau pereis į kitą gatvės pusę, nei paprašys autografo.

Tai benamių (arba asocialių asmenų) futbolo čempionatas. Šio futbolo čempionato tikslas – suteikti asocialiems žmonės dar vieną šansą.

Į čempionatą išvyko ir Lietuvos komanda, sudaryta daugiausiai iš priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų besigydančių žmonių.

Apie visa tai – naujausiame režisieriaus Kęstučio Gudavičiaus pilnametražiniame dokumentiniame filme „Alkofutbolas“, kurio premjera įvyks šių metų gegužės 3 dieną. Filmas buvo pristatytas tarptautinėse dokumentinių filmų mugėse, kur susilaukė susidomėjimo.

Įvarčiai ir pergalės – taip prasidėjo čempionatas. Tačiau nuodėmių mieste Rio de Žaneire sunku susilaikyti nuo pagundų. Nesibaigianti karnavalo naktis, laisvas seksas ir lengvai prieinami kvaišalai. Linksmybės lengvai gali aptemdyti protą. Lietuvos komanda, čempionato pradžioje skinusi pergales, pradeda patirti triuškinamus pralaimėjimus…

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Iš futbolo aikštelės į persirengimo kambarį – režisierius drąsiai veda žiūrovą provokuojančiu keliu. Herojai nevaidina savęs, o nuoširdžiai atsiveria filmo kūrėjams – jų išpažintys agresyviai atviros.

Istorija pasakojama skirtingomis kino kalbos priemonėmis. „Buvo filmuojama ir tikra kino juosta, ir fotoaparatais, ir buitinėmis kamerėlėmis. Buitinėmis kameromis herojai filmavosi ir patys, šie kadrai pateko ir į filmą. Tai suteikia filmui dinamišką ir šiuolaikišką vaizdinę kalbą ir tuo pačiu sukuria intymumą. Nuoširdu, tikra ir nepagražinta, kaip ir pačių herojų gyvenimas“, – atskleidė režisierius Kęstutis Gudavičius, ties dokumentiniu filmu dirbęs kelis metus.

Herojai patys susirado kino kūrėjus, kad šie papasakotų jų istorija. „Tai jų filmas“, – tvirtino režisierius.
Intriguojančio dokumentinio filmo „Alkofutbolas“ premjera įvyks jau gegužės 3 dieną.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt