Now Reading
Emigracija: britai karjeros sieks Rytuose

Emigracija: britai karjeros sieks Rytuose

Emigracija: britai karjeros sieks Rytuose

Didžiosios Britanijos kompanijų darbuotojų perkėlimas į užsienyje veikiančius padalinius tokiose augančios ekonomikos rinkose kaip Kinija ar Rusija yra „būtinas“ norintiems kopti karjeros laiptais.

Aštuoni iš 10-ties kompanijų vadovų tiki, kad perspektyvios ekonomikos užsienyje yra labai svarbios siekiant karjeros, parodė konsultantų firmos „Regus“ atlikta apklausa. Dvi iš 5-ių kompanijų per ateinančius 5 metus planuoja į užsienį perkelti daugiau darbuotojų, kurie būtų deleguoti į besivystančias rinkas Azijoje, Viduriniuose Rytuose, Rusijoje ir Rytų Europoje, paaiškėjo apklausus 418 vadovų. 

Praėjusią savaitę automobilių gamintojas „Jaguar Land Rover“ prasitarė, jog paprašė dalies vyresniųjų vadovų arba sutikti su jų perkėlimu į Kiniją, arba rizikuoti prarasti paaukštinimo galimybę. Kompanija, kurios 70 proc. veiklos sutelkta ne Didžiojoje Britanijoje, stengiasi pritraukti pakankamai geriausių darbuotojų į trejų metų tarnybas užsienyje.

Kompanijos žmogiškųjų išteklių direktorius Desas Thurlby sakėsi pradėjęs „tikslingas“ derybas su penkiais talentingiausiais darbuotojais, ragindamas juos apsvarstyti galimybę palikti Vorikšyro grafystę (Warwickshire) ir prisidėti prie kompanijos plėtros Kinijoje. Pasak jo, tarptautiniai paskyrimai vyresniems vadovams padėtų suprasti automobilių gamintojo klientų poreikius.

„Kinijos klientai – dažniausiai vairuotojai-profesionalai, vežantys kitus asmenis – už „Land Rover“ galintys sumokėti iki 250 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų (virš 1 milijono litų). Jie pageidauja erdvių užpakalinių sėdynių su visais montuojamais priedais, įskaitant DVD grotuvus ir atlošiamas sėdynes. Tuo tarpu klientai britai už automobilį linkę sumokėti apie 30 tūkst. svarų (apie 121 500 litų) ir labiau domisi prietaisų skydelio išvaizda“, – teigia D.Thurlby.

„Regus“ paskelbė, kad keletas kompanijų tarnybą užsienio padalinyje laiko „būtinu žingsniu“ į korporacijos hierarchiją. Darbuotojai nuolat domisi kompanijos paaukštinimo politika ir dalyvauja varžybose, nurodoma konsultacijų firmos emigracijos pranešime „Į viršų ar lauk“ (Up or out).

Praėjusią savaitę Kinijoje Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas pažadėjo dvigubinti šalių prekybos apimtis, todėl ambicingi britai dėl darbo šalyje gali susidurti su didėjančiu spaudimu.

Multinacionalinės plataus vartojimo prekių kompanijos „Unilever“ viceprezidentas Ianas Cloke nurodė, kad tarnautojams tereikia pažvelgti į aukščiausią savo kompanijos pakopą ir suprasti, kaip sudėtinga gali būti siekti karjeros be tarptautinės patirties.

„Iš 100 mūsų aukštesnio lygio vadovų vos keletas nedirbo už savo šalies sienų, – teigė jis, pridurdamas, – „Unilever“ turi aiškiai suformuluotą poziciją, kad viena svarbiausių kompanijos augimo varomųjų jėgų – tai besivystančios rinkos, tad į sėkmingą tarnybą vienoje iš šalių nuolat žiūrima teigiamai“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Turime strateginius imperatyvus, kurie nėra sietini su dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis Vakarų rinkose. Jei turite tai, kas stipriai pasitarnautų mūsų veiklai Kinijoje, Indijoje ar Rusijoje, tuomet ir išlaidos atrodo nedidelės palyginus su darbuotojo teikiama nauda”, – nurodo farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ pasaulinio mobilumo vadovė Helena Walton, pridurdama, kad nepatartina siųsti svetur karjeros darbuotojų nurodant, kad bendrovė numato ir ruošia asmenis besivystančioms rinkoms tik tam, kad šie sukurtų ilgalaikį verslo modelį.

5 patarimai kaip tapti sėkmingu emigrantu:

Kultūrinis jautrumas;
Gyvenimo ir darbo užsienyje patirtis;
Užsienio kalbų įgūdžiai;
Gebėjimas efektyviai komunikuoti;
Išlaikyti konkurencingus ir modernius vadovus.

Pagal „The Telegraph“ parengė Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top