Now Reading
Europos futbolo čempionato finalo atmintinė

Laikas.lt

Futbolo čempionatui pasibaigus ir aistroms rimstant siūlome dar akimirką pagyventi šiuo žaidimu bei prisiminti, kas įdomaus ar netikėto nutiko šiame, tikrai daugelyje sričių kartelę pakėlusiame, finale. Buvome rašę apie keistus nutikimus futbole, tačiau šiandien kalbame rimtai – fantų rinkinys, kurį turi žinoti kiekvienas tikras sirgalius.

Ispanija, vakar sutriuškinusi italus 4:0, yra pirmoni rinktinė, kuri laimėjo tris svarbius čempionatus iš eilės: Europos čempionatą Austrijoje/ Šveicarijoje, Pasaulio taurę Pietų Afrikoje ir Europos čempionatą Lenkijoje/ Ukrainoje.

Ispanija yra pirmoji komanda, kuri finale sugebėjo įmušti keturis įvarčius.

Ispanai yra pirmieji, kurie laimėjo finalą įmušę tik vieną įvartį po perdavimo, visi kiti įvarčiai buvo tiesioginiai.

Vincente del Bosque

Ispanijos rinktinės treneris Vincente del Bosque yra pirmasis pasaulyje, kuris gali pasigirti paruošęs Europos (2012), Pasaulio (2010) bei Čempionų lygos (2000 ir 2002 su Madrido Real) nugalėtojus. Beje, Vincente del Bosque užsitraukė didelę šeimos nemalonę, kai pasirinko futbolą – visa jo giminė dirba traukinių versle.

Iker Casillas

Iker Casillas vakar tapo pirmuoju futbolininku, kuris nacionalinėje rinktinėje pelnė 100 pergalių. Senesnis rekordas priklausė egiptiečiui Ahmed Hassan bei prancūzui Lilian Thuram – vyrai, vilkėdami savo šalių nacionalinių rinktinių marškinėlius, laimėjo 94 varžybas.

Ispanai taip pat pasivijo olandus, kurių vartininkui Edwin van der Sar, kuris 9 Europos finaluose nepraleido nė vieno įvarčio.

Fernando Torres

Geriausias šių metų Europos čempionato futbolininkas Fernando Torres yra pirmasis, kuriam pavyko įmušti dviejuose Europos čempionatuose iš eilės. Beje, Fernando Torres karjerą pradėjo, kaip vartininkas, tačiau netekęs dviejų priekinių dantų nusprendė žaisti kitoje pozicijoje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

David Silva įmuštas pirmasis ispanų įvartis buvo jau 22 galva įmuštas įvartis šiame čempionate. Tai taip pat rekordas.

Ispanai savo šalies komandą vadina La Furia Roja (liet. raudonasis įniršis), La Roja (liet. raudonieji) arba La Selección (liet. pasirinkimas).

Antonio Cassano buvo pakeistas 15 – oje pastarųjų varžybų.

Ispanai pasivijo ne tik olandus, bet ir vokiečius ir dabar yra triskart čempionai.