Now Reading
Faktų pusryčiai. Ko galbūt dar nežinojote apie sapnus…

Faktų pusryčiai. Ko galbūt dar nežinojote apie sapnus…

Faktų pusryčiai. Ko galbūt dar nežinojote apie sapnus...

Laikas.lt
Pagal Boredpanda.com
Denis Olivier nuotr.

Jeigu neseniai pabudote, galbūt dar prisimenate, kokius nuotykius išgyvenote, kokias emocijas patyrėte šios nakties miego metu, o tiksliau – sapnuodami. Taigi šiandien kveičiame jus papusryčiauti su galbūt dar negirdėtais faktais apie sapnus.

1. Kaip bebūtų gaila (na, gal ir nebūtinai), mes pamirštame apie 90 procentų savo sapnų: pusė jų dingsta jau per pirmas penkias minutes nuo prabudimo, o praejus dešimčiai – net 90 procentų.

2. Neregiai taip pat sapnuoja. Žmonės, kurie negimė akli, sapnuoja labai panašiai kaip ir sveikieji. Tie, kurie gimė akli, taip pat sapnuoja, tačiau tai būna labiau susiję su garsais, pojūčiais, kvapais, lytėjimu ir emocijomis.

3. Visos žmogiškos būtybės (išskyrus labai rimtus psichinius sutrikimus turinčius asmenis) sapnuoja. Jei manote, kad jūsų sapnai neaplanko – jūs paprasčiausiai juos pamirštate.

4. Sapnuose matome tik tuos veidus, kuriuos jau esame matę anksčiau. Nors gali atrodyti, jog sapnuojate visiškai nepažįstamą veidą, tačiau iš tiesų jūs jį jau esate matęs realybėje (kad ir labai seniai), tiesiog jo neatsimenate.

5. Ne visi sapnuoja spalvotai. Maždaug 12 procentų žmonių sapnuose visuomet mato tik juodą ir baltą spalvas.

6. Dažniausia sapnuose patiriama emocija – nerimas. Beje, sapnuose neigiamos emocijos yra gerokai dažnesnės nei teigiamos.

7. Per naktį susapnuojama nuo keturių iki septynių sapnų, vidutiniškai sapnuojama 1-2 valandas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

8. Gyvūnai taip pat sapnuoja. Su daugeliu gyvūnų atlikti tyrimai įrodė, jog miego metu jų smegenys  skleidžia tokias pačias bangas kaip ir žmogaus.

9.Vyrai ir moterys sapnuoja skirtingai. Vyrai linkę dažniau sapnuoti vyrus – maždaug 70 procentų stipriosios lyties sapnų herojų yra vyrai. Tuo tarpu moterų sapnuose abiejų lyčių asmenų yra maždaug po lygiai.

10. Sapnuodami galime patirti orgazmą. Miego metu galite ne tik pajusti kito žmogaus artumo malonumą, bet ir stiprų orgazmą – tokį patį ar net stipresnį nei realiame gyvenime.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt