Now Reading
„Femina Bona“ Talentų fondas: realizuokite savo talentą kurti grožį

„Femina Bona“ Talentų fondas: realizuokite savo talentą kurti grožį

„Femina Bona“ Talentų fondas: realizuokite savo talentą kurti grožį

Laisvė Radzevičienė

Ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje paskelbtas šių metų „Femina Bona“ talentų fondo konkursas jau penktus metus kviečia norinčius plačiau atskleisti savo grožio ir estetikos talentą. Fondas suteikia galimybę laimėti profesionalius mados, stiliaus, plaukų kirpimo, vizažo, fotografijos mokymus ir iš esmės pakeisti savo karjerą. Apie tai, ką atveria šis konkursas, kalbamės su ankstesnių metų fondo laimėtojais – vizažiste Inga Krasilevičiūte, fotografu, septyniolikmečiu elektroninio žurnalo „Etiquette“ leidėju Niku Tereščenko ir bei „Femina Bona“ Meistrų akademijos vadove Aušra Kirliene.

Lemtingas gerai žinomos makiažo meistrės Ingos Krasilevičiūtės posūkis į grožio profesionalų pasaulį prasidėjo, kai Inga laimėjo Femina Bona talentų fondo konkursą. Teisės studijas baigusi Inga niekaip tokia savo sėkme vizažo srityje nebūtų patikėjusi. „Naršydama po interneto platybes ir ieškodama, kur galėčiau tobulinti savo žinias, radau informaciją apie „Talentų fondą“. Ilgai nesiryžau siųsti savo darbų, maniau, neįmanoma tokio konkurso laimėti. Apsisprendžiau likus savaitei iki konkurso pabaigos. Kai komisija mane išrinko, patikėti negalėjau! Patyliukais ėmiau regzti planus, ką darysiu, jei laimėsiu. Skraidysiu į Lietuvą iš Vokietijos? Ar mesiu darbą?“, – šiandien prisimena ji.

Vis dėlto Ingai teko skraidyti. Darbo dienomis ji būdavo Lietuvoje, o savaitgaliais grįždavo į Vokietiją ir dirbdavo ten, kad neprarastų klientų ir darbo bare. „Darbą vis dėlto praradau, – pasakoja, – tačiau mokslai, emocijos ir patirtis, kuriuos įgijau besimokydama, leido man suprasti, ko noriu, įsitikinti, kad tai, ką kuriu, yra ne nesąmonė, kaip visada galvojau, o menas“.

Dabar Vokietijoje Inga turi nuosavą makiažo studiją, dirba su garsiausiais fotografais, veda seminarus stilistams. „Per šiuos metus dalyvavau begalėje fotosesijų, dirbau su žymiausiais fotografais, aplankiau daugybę naujausių parodų, Pasaulio čempionatų, studijavau pas pasaulio meistrus, pradėjau dėstyti“, – kalba apie sėkmingą šiandieną.

Su „Femina Bona“ Meistrų akademijos dėstytojais Inga iki šiol palaiko ryšį. Ji dėkinga, kad patikėjo jos talentu, suteikė galimybę tobulėti. „Laimėjimas Talentų fondo konkurse man leido suprasti, kad tai, ko visą gyvenimą ieškojau – radau. Ir kad tai, ką darau, yra mano darbas, mano hobis, be kurio negalėčiau gyventi“, – sako Inga.

Konkursą organizuojančios „Femina Bona“ Meistrų akademijos vadovė Aušra Kirlienė sako, kad Talentų fondas buvo sugalvotas, jog padėtų žmonėms atsiskleisti, suvokti, ką jie gali grožio ir estetikos srityje: „Norime jiems įduoti meškerę, o gyvenimo žuvį tegu pasigauna patys,“ – sako A.Kirlienė. –„Labai svarbu, kad konkurse būtent profesionali komisija vertina darbus, skatina atskleisti sugebėjimus ir patvirtina jausmą, kad žmogus gali judėti pirmyn į profesionalų grožio ir estetikos pasaulį, ir pasitikėti savo jėgomis“.

„Talentų fondas man padėjo susipažinti su savimi, sudėlioti savo mintis, savo ambicijas. Konkursas nutiesė kelią link karjeros. Leidausi į begalinę, pilną iššūkių ir emocijų kelionę“, – šiandien sako kaunietis Talentų fondo’15 laimėtojas vienuoliktokas Nikas Tereščenko.

Dalyvauti „Femina Bona“ talentų fondo konkurse Nikui pasiūlė sena pažįstama. Vaikinas sako iš pradžių abejojęs, bet paskui vis dėlto susigundęs konkurso prizais. „Nėra nieko brangiau nei žinios“, – įsitikinęs Nikas. Talentų fondo komisijai Niko nuotraukos pasirodė įdomios, vaikinas pateko į kitą konkurso etapą, o finale jam teko parašyti straipsnį. „Rašyti sekėsi kiek blogiau, nei fotografuoti“, – prisipažįsta.

See Also
Kūno grūdnimas ir lavinimas sporto klube

Sėkmė Niką lydėjo, jis pateko tarp nugalėtojų, laimėjo trijų mėnesių fotografijos kursus Dizaino kolegijoje. Kelionę į savo svajonę pradėjęs „Femina Bona“ Talentų fondo konkurse, dabar septyniolikmetis leidžia žurnalą „Etiquette“, rašo straipsnius, fotografuoja ir į žurnalo fotosesijas sugeba prisikviesti garsiausias Lietuvos moteris.

Per ketverius Talentų fondo metus „Femina Bona“ Meistrų akademijos vadovė A.Kirlienė yra pastebėjusi, kad ekspertų komisija dažnai įžiūri, tai, ko nejaučia pats dalyvis. „Būna, žmonėms atrodo, kad jie gali tapti gerais šukuosenų meistrais, tačiau komisijai atrodo, kad jam geriau tiktų kurti ne šukuosenas, o bendrą žmogaus įvaizdį“, – sako A.Kirlienė ir džiaugiasi, kad esama itin motyvuotų žmonių, kurie konkurse dalyvauja kasmet.

Šiais metais Talentų fondo konkursas vyks penktus metus, o jo finalas gegužės mėnesį persikels į Londoną, kur kartu su „Madam salonu“ atidaroma „Femina Bona“ Meistrų akademija. Tad šįkart dalyvauti Talentų fonde kviečiami ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje gyvenantys lietuviai. Drąsiems, ambicingiems, nebijantiems rizikuoti, o gal neradusiems savo vietos gyvenime ir vėl suteikiama galimybė išmėginti save, įrodyti sau ir ekspertų komisijai, kad jie verti tapti laimėtojais. Į konkursą kviečiami būsimieji grožio pasaulio atstovai, kurie, neturėdami profesionalių įgūdžių, kuria šukuosenas, makiažus, derina drabužius, puikiai fotografuoja, domisi mada, ją supranta ir jaučia.

Norintys dalyvauti „Femina Bona“ Talentų fondo konkurse turi atsiųsti komisijai nuotraukas su savo sukurtu modelio įvaizdžiu ir kompozicija Londono tema. „Padaryk ką nors kitaip, nufotografuok, siųsk nuotrauką, tik tiek tau reikia padaryti“, – kviečia konkurso organizatoriai. Iš nuotraukų, kurios bus atsiųstos į konkursą, vertinimo komisija išrinks 15 geriausių darbų. Jų autoriai bus pakviesti į pusfinalį, kuriame, atlikę užduotis, liks tik patys geriausi. Pusfinalio nugalėtojai gegužės 8 dieną vyks į Londoną, kur dalyvaus finaliniame šou ir bus apdovanoti prizais.
„Femina Bona“ Meistrų akademija 1500 eurų skiria plataus profilio kirpėjo profesijos studijoms. „Mados akademija“ – 450 eurų mados verslo studijų programai. „Bogomolov image school“ – 400 eurų autoriniams Konstantino Bogomolovo seminarams apie madą ir įvaizdžio dizainą. Fotografų studija „Tomas&Lukas“ 500 eurų – nugalėtojo dienai su žinomais fotografais „Fotografijos užkulisiai, mada, paslaptys“, „Make-up Atelier Paris Lietuva“ – 400 eurų mokymams ir kosmetikos priemonėms.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt