Now Reading
Festivalio „Positivus“ organizatoriui G. Majors’ui – svarbiausia programa (Interviu)

Festivalio „Positivus“ organizatoriui G. Majors’ui – svarbiausia programa (Interviu)

Festivalio „Positivus“ organizatoriui G. Majors'ui - svarbiausia programa (Interviu)

Ovidijus Ruškys
Nuotr. – Dainis Tamuļevičs

Šiemet turite progą apsilankyti daugybėje vasaros festivalių. Jau tradiciškai Salacgriva miestelyje, Latvijoje liepos 20–21 d. vyks muzikos festivalis „Positivus“, kuriame jau paskelbta, jog pasirodys tokios žvaigždės kaip „Damien Rice“, „Manic Street Preachers“, „Wild Beasts“, „Keane“, „Friendly Fires“, „The Vaccines“ ir kt. Scenose taip pat pasirodys lietuvaičiai Rasabasa ir Markas Palubenka.

Ta proga persimetėme keliais žodžiais su festivalio organizatoriumi Girts’u Majors’u.

Pradėkime nuo tikriausiai jau pabodusio klausimo: kodėl festivalis pakrikštytas „Positivus“ vardu?

Mes jau 8 metus organizuojame įvairius šou Rygoje ir mūsų kompanija vadinasi „Positivus Music“. Kai nusprendėme daryti festivalį tiesiog neradome geresnio pavadinimo.

Ar jūsų festivalis kažkuo išsiskiria iš kitų muzikos festivalių, vykstančių Baltijos šalyse?

Manau, jog taip. Mes išleidžiame milžiniškus pinigus festivalio grupėms, kurių sudėtis, mano manymu, yra pati geriausia Baltijos šalyse. Mes turime didžiulę teritoriją ir publiką, kuri atvyksta pamatyti savo mylimų atlikėjų.

Tikriausiai 2007-aisiais startavęs festivalis buvo rengiamas turint kokią nors konkrečią viziją? Ar jau galite pasakyti, kad pagrindiniai tikslai pasiekti?

Daugiau mažiau. Festivalio programa visada lieka mums svarbiausia užduotimi, todėl ją formuojant kasmet lyg viskas pradedama iš naujo. Ne mažiau svarbu ir komandos ištvermė ir užsidegimas, kurį stengiamės palaikyti. Kartu šie dalykai sukuria ypatingą festivalio atmosferą.

„Positivus“ pasižymi įvairia muzikine stilistika: nuo synth-popo ir folko iki indiroko ir eksperimentinės muzikos. Kokiu principu atrenkate atlikėjus?

Oi, tai visad sunkiausia dalis. Dėl konkurencijos sudėtinga pasikviesti norimus atlikėjus, nes kone kiekvieną vasaros savaitgalį Europoje vyksta daugybė festivalių. Mes turime būti patenkinti, tuo ką gauname.

Programos pagrindą sudaro indie/alternatyvios muzikos atstovai, tačiau mes nevengiame kitokių žanrų, nes pasirodymai vyksta aštuoniose scenose. Pagrindinis kriterijus labai paprastas – gera grupė su potencija.

Kokie svarbiausi vardai šiemet „Positivus“?

Manau, „Keane“ vėl yra ant bangos. Taip pat – „Niki & The Dove“, „King Charles“, „The Vaccines“.

„Positivus“ scenoje visad galima išgirsti daugybę Latvijos atlikėjų, ar galima teigti, kad jie reprezentuoja geriausią šiandienos latvišką muziką?

Na, mes stengiamės, kad taip būtų. Tačiau pernai ir šiemet pagrindinėse scenose mes turėsime daugiau atlikėjų iš Estijos negu iš Latvijos.

Festivalyje taip pat pasirodo keli atlikėjai iš Lietuvos. Mums labai smalsu, kaip nusprendžiate, kurių Lietuvos atlikėjų pasirodymus įtraukti į festivalio programą.

Šita sritis vis dar mums tebėra kiek problematiška – mes neturime daug žinių apie Lietuvos sceną. Dažniausiai pasirenkame tuos atlikėjus, kurie „įsiprašo“ patys. Mes turime patikimą partnerį Estijoje, tačiau Lietuvoje dar tebeieškome stipraus partnerio, kuris padėtų mums reklamuoti festivalį ir pasiūlytų geriausius savo šalies atlikėjus.

Kas naujo šiemet be muzikos?

Antroji pagrindinė scena pakeis savo vietą ir atrodys kaip amfiteatras.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Atsiras nauja „Palladium“ scena. „Palladium Riga“ – tai pernai rudenį Rygoje atsidariusi nauja gyvos muzikos vieta, talpinanti iki 1600 žmonių. Tiesa, šeštadienį ji veiks kaip įprastoji „Tallinn Music Week“ scena.

Šiemet pradedame teikti naują paslaugą – galima įsigyti kempingo vietą su jau pastatyta palapine. Reikės turėti tik savo miegmaišį.

Artimiausi penkmečio planai…

Sunku prognozuoti. Viena aišku – nesikeis dislokacija. Salacgriva yra ypatinga vieta. Ir miestelio gyventojai patenkinti renginiu, ir mums, organizatoriams, ir klausytojams patinka aplinkos grožis ir teritorijos lokacija. Gal ir ne labai arti nuo Lietuvos, bet mes čia liksime.

Ir pabaigai – vienas mūsų skaitytojas prašė pateikti tokį klausimą: „Kaip nutiko, kad latvių muzikinis skonis yra mažiausiai 5 kartus geresnis nei lietuvių (turint omenyje atvežamus atlikėjus, radijo stočių grojamą muziką, vietinius atlikėjus, festivalius ir t. t.)?

Negalima taip kategoriškai teigti, nors sutiksiu, kad Latvijoje radijas groja kiek kitokios stilistikos muziką nei Lietuvoje ir Estijoje. Tačiau esu tikras, kad yra stilių, kurie labiau išvystyti Estijoje ir Lietuvoje, pavyzdžiui, metalo muzika ir džiazas.

Ačiū už pokalbį ir skleidžiamą pozityvumą.

Apie praėjusių metų festivalį skaitykite straipsnį Kiek pozityvo šiemet atnešė „Positivus“? (Foto)

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top