Now Reading
Festivalio „Yaga Gathering 2015“ atidaryme – ugnies ir dūmų šou

Festivalio „Yaga Gathering 2015“ atidaryme – ugnies ir dūmų šou

Festivalio „Yaga Gathering 2015“ atidaryme – ugnies ir dūmų šou

Laikas.lt
„Goodlife photography“ nuotr.

Ketvirtadienį, liepos 30-osios vakarą ugnies ir dūmų pasirodymu prasidėjo muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“. Atidarymo performansą-misteriją „Dūmų ratas“ surengę naujojo cirko artistai ir entuziastai savo pasirodymais džiugins ir kitomis festivalio dienomis.

„Atsižvelgėm į viso festivalio temą ir nagrinėjam ratą kaip simbolį, pagal tai ir buvo sukurtas atidarymo performansas. Praėjusiais metais vyko šou su fejerverkais, šiemet surengėme ugnies ir dūmų pasirodymą“, – sako naujojo cirko erdvės koordinatorius, žonglierius Mantas Markevičius.

Didžiausia naujojo cirko edukacija Baltijos šalyse

Įvairūs naujojo cirko pasirodymai ir edukacijos festivalyje nėra naujiena. Praėjusiais metais pirmą kartą buvo pristatyta atskira naujojo cirko erdvė, nors atskiri pasirodymai vykdavo ir anksčiau. Šiemet vyks dar platesnė programa, prie kurios prisijungia ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos naujojo cirko artistai ir entuziastai.

Pasak naujojo cirko erdvės koordinatoriaus, festivalio „Yaga Gathering“ metu vyks didžiausias naujojo cirko artistų ir entuziastų sąskrydis Baltijos šalyse. „Tai bus didžiausia naujojo cirko edukacija Lietuvoje ir kaimyninėse Baltijos šalyse. Bus pristatoma net 14 skirtingų cirko menų dirbtuvių. Tad tikrai turime ką parodyti ir galime didžiuotis labai stipria švietėjiška veikla“, – sako Mantas Markevičius.

Penktadienį ir šeštadienį visą dieną cirko erdvėje vyks įvairios paskaitos, pamokos ir dirbtuvės. Bus galima išmokti žongliruoti kamuoliukais, balansuoti įvairiais objektais, vaikščioti lynu, vyks kontaktinės improvizacijos, akrobatinės jogos pamokos ir daugelis kitų edukacinių užsiėmimų.

Eksperimentai ir improvizacijos

Festivalio dienomis cirko erdvėje vyks keli eksperimentinės muzikos koncertai, kuriuose dalyvaus menininkas, eksperimentinių instrumentų autorius Simonas Nekrošius, violončelistė Augustė Kasiliauskytė, ritmų meistras Marius Sakalas, muzikinio projekto Vija narės ir kiti. 

Penktadienį iš karto po eksperimentinės muzikos koncerto prasidės vienas smagiausių naujojo cirko erdvės įvykių – muzikos ir judesio jam‘as, kurio metu visi dalyviai ne tik groja, bet iš šoka, žongliruoja bei kitaip kuria linksmą nuotaiką. Baigiantis improvizacijai naujojo cirko artistai ir entuziastai surengs naktinę eiseną link pagrindinės festivalio scenos bei ugnies šou.

Šeštadienį vakare, iš karto po legendinės grupės „Juno reactor“ pasirodymo cirko scenoje įvyks kabaret šou „Cirkas miške“. „Šio pasirodymo metu dalyvaus visi naujojo cirko artistai ir entuziastai. Norime, kad kiekvienas iš jų pristatytų savo meną. Vedantieji visiems susirinkusiems papasakos įdomią istoriją apie miške pasiklydusius artistus. Tad iš karto po „Juno reactor“ pasirodymo kviečiame visus į naujojo cirko erdvę“, – sako Mantas Markevičius.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Naujojo cirko erdvėje veiksmas nerims ir vėlyvais vakarais, kur iki paryčių bus rodoma kino programa. Jos metu bus galima išvysti įvairius spektaklius bei trumpus filmukus, atspindinčius įvairias cirko meno rūšis.
Muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyksta liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Tradiciškai festivalyje veikia dvi muzikinės scenos, amatų, sveikatingumo, idėjų erdvės. Išskirtinis dėmesys skiriamas vizualiajai festivalio pusei – dekoracijas, vaizdo projekcijas rengia kelios profesionalų komandos iš Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Ukrainos, Latvijos. Kelias paras Varėnos miškuose skamba reggae, dub, ir elektroninės muzikos garsai, koncertuoja grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, „Atlantida project“ iš Rusijos, Izraelio didžeridu trio „Onogana“, lietuviai „Without letters“.


 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt