Now Reading
Festivalis „Bliuzo naktys“ pasiūlys „estiškų peiliukų“ pusryčiams ir maudynes su dūdomis

Festivalis „Bliuzo naktys“ pasiūlys „estiškų peiliukų“ pusryčiams ir maudynes su dūdomis

Festivalis „Bliuzo naktys“ pasiūlys „estiškų peiliukų“ pusryčiams ir maudynes su dūdomis

„Mood Sellers Band“, Martyno Siruso nuotr.

Pozityvusis festivalis „Bliuzo naktys“, liepos 1-2 dienomis vyksiantis Varniuose, prie Lūksto ežero, savo gerbėjus džiugins ne tik kokybiška muzika scenoje, bet ir pašėlusia atliėkjų dvasia, užpildančia kiekvieną kvadratinį metrą. Šiandien skelbiama, kad atvyksta tie, kurie aštriu vokalu skverbiasi po šonkauliais, tie, kurie suburia minią prie scenos net trumpiausiu „Lūpyčių“ motyvu ir tie, kurie gali akimirksniu perkelti festivalį į vandenį.

Šią vasarą į festivalį atvyksta „Cathouse Radio“ – ketveriukė iš Tartu, vadinama „kita rimta bliuzo mašina iš Estijos“. Ją suformavo vokalistas Alaras Kriisa, anksčiau grojęs su tarptautinio pripažinimo sulaukusia grupe „Bullfrog Brown“, ir gitaristas Vilho Meieris, daug koncertavęs su Jimmiu „Bluesman“ Lawsonu. Pasikvietę kitus du narius – bosistą Madį Fuchsą ir būgnininką Kallę Kindelį jie greitai sulipo į komandą ir stebėjosi, kodėl anksčiau nebandė groti kartu, nors visi gyveno tame pačiame mieste ir gerai pažinojo vienas kitą.


„Cathouse Radio“

„Cathouse Radio“ muzikoje pasigirsta Naujojo Orleano ir Čikagos bliuzo natų, šiek tiek country, rock ir punk. Specifinis, užvedantis Alaro armonikos grojimas ir jo balsas, iš serijos „skutimosi peiliukai pusryčiams“, susilieja į vieną upę su Vilho agresyvia gitara bei M. Fuchso ir K. Kindelio ekspresija. Nuo jų tiesiogiai neįmanoma atsitraukti – tą „Bliuzo naktų“ publika kartą jau turėjo progos patirti.


„Baltasis Kiras“

Taip pat visi, pernai buvusieji festivalyje, niekada nepamirš, kaip ėjo iš proto su „Baltuoju Kiru“. Šiais metais bus puiki galimybė pakartoti visa tai ir dar daugiau. „Festivalis „Bliuzo naktys“ kelia sentimentus „Baltajam Kirui“, nes tai buvo viena pirmųjų didesnių grupės scenų. Dabar festivalis jau nebeįsivaizduojamas be šios kompanijos. Bus labai malonu vėl susitikti „Bliuzo naktyse“, – sakė organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Kita maloni žinia, kad festivalyje vėlgi gros pernai neįtikėtiną improvizuotą koncertą Lūksto ežere surengę vilniečiai „Mood Sellers Band“.

See Also
Hobbyshop nauji ir įdomūs stalo žaidimai

„Jų koncertas vandenyje tą karštą dieną buvo kažkas tokio. Ežeras seklus, žmonės sulėkė, vieni stovi vandeny su dūdomis – groja, kiti šoka, dainuoja. Kai orkestras pasuko į krantą, tai atrodė kaip kokio mesijaus ėjimas – minia prasiskyrė ir patraukė paskui muzikantus į vieną ilgą, beprotišką procesiją. Tai yra dalykai, kurie visam laikui įstringa atminty, – sakė A. Barniškis. – Klausėme „Mood Sellers Band“, ar šiemet publika irgi gali tikėtis jų šou ežere. Sakė, mielai pakartotų.“


Virgilijus Jutas

Lietuvos „Bliuzo naktų“ fanai taip pat puikiai žino Virgilijų Jutą. Pastaraisiais metais praleidęs festivalį dabar Virgis grįš su keliais muzikantais ir projektu „Jutas & Bukartas Shot Band“. „Virgis naudos taip vadinamą „loop station“, madingą dabartinėje scenoje. Tai skambės šiuolaikiškai. O kadangi mūsų festivalio publika kasmet jaunėja, tokie projektai ypač džiugina“, – sakė Blėka.

Kaip jau skelbta anksčiau, festivalyje „Bliuzo naktys“ taip pat pasirodys amerikiečiai Earl Thomas, Shanna Waterstown, Kid Colling iš Liuksemburgo, kaimynai „Latvian Blues Band“ ir „Coolmans Report“, lietuviai „Arina & Veto Bank“. Bilietus platina „Tiketa“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt