Now Reading
„Gatvės muzikos diena “ – gal šiemet grosite ir Jūs?

„Gatvės muzikos diena “ – gal šiemet grosite ir Jūs?

„Gatvės muzikos diena “ – gal šiemet grosite ir Jūs?

Ar žinojote, kad Vilniuje yra dainininkių, kurios dainuoja japonų kalba? Ar girdėjote, kad sostinės gatvėmis vaikšto Jimmy Hendrixo reinkarnacija, pasivadinusi Drambliu?

Nejaugi niekada nematėte penkiamečio griežiančio smuiku, ir šalia baletą šokiančios jo sesers, paauglės? Ir tikriausiai nė akyse neregėjote „Boombox walkers” ( liet. Bum dėžės ėjikai) labai gerai nusiteikusių žmonių grupės, vaikščiojančių gatvėmis su senu, bet labai geru magnetofonu ant peties, ir klausančių senos geros RAP muzikos?

Į gatvę išėjusi garso įrašų studija norinti prisidėti prie „gyvo“ miesto kūrimo, „Kraujas” ir Tomo Dobrovolskio vadovaujamas improvizuotas orkestras būgnais skelbsiantis žinią apie tai, kad kiekvienas sveikas žmogus gali tapti kaulų čiulpų donoru, ir kviesiantis išmokti kūno perkusijos bei gaminti muzikinius vamzdžius. Televizijos projektų „Lietuvos talentai“, realybės šou „Dangus“ dalyviai iš televizijos ekranų nužengę į gatvę, internetinės radijo stoties gyvas pasirodymas gatvės aplinkoje, XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių liaudies šokių muzika grojama žinomais ir niekada negirdėtais instrumentais basetle ir tamburinu.

Specialiai gatvės muzikos dienai susibūręs GMD choriukas, priiminėsiantis naujus narius „gyvai“, tiesiog „iš gatvės”, žongliruojantys būgnininkai, susitinkantys su būgnuojančiais žonglieriais, niekada nedainuojantys vieni – tik kartu su visa Lietuva – skautų sąjungos Vilniaus Pilies tunto skautai. Gyvi ir pilni energijos dar neatskleisti muzikantai, savo būsimus pasirodymus įvardinantys kaip „neatsitiktinis projektas nuoširdumui paskleisti“, „savos kūrybos akustinėjimai“, „muzikinis koliažas“ ir tradiciniais (gerąja prasme) gatvės muzikos šventės muzikantais tampantys muzikos pasaulio vardai „4Fun“, „Onsa“, „Skyders“, „Suicide DJS/Stipriai kitaip“ grojantys gyvai ir nemokamai – visa tai – 2010 metų „Gatvės muzikos dienoje“ gegužės 1 dieną Vilniuje.

„Manęs dažnai klausia – „o kas naujo bus „Gatvės muzikos dienoje?“. Nuoširdžiai sakau – nežinau. Visas naujoves į šventę atneša jos dalyviai. Aš pats nekantrauju pamatyti viską savo akimis. Pats nuostabiausias dalykas man yra tai, kad „Gatvės muzikos diena“ įgauna pagreitį ir jau kelintus metus iš eilės susilaukia šitokio palaikymo“, – šypsosi idėjos autorius Andrius Mamontovas.

Iki šventės likus 10 dienų, Vilniuje groti užsiregistravo jau apie 500 atlikėjų, gausų savanorių būrį ir renginio žemėlapius priglaus renginio info centrai – „Coffee Inn“ kavinių tinklas. Renginį palaiko ir remia Vilniaus miesto savivaldybė. „Net ir pasibaigus kultūros sostinės metams, Vilnių matome kaip nuolatinį aktyvaus kultūrinio gyvenimo židinį, ir kaip turėdami puikų „Gatvės muzikos dienos“ pavyzdį, manome, kad kultūrai ir toliau turėtų būti skiriamas prioritetinis dėmesys ir lėšos”, – reziumuoja Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius.

„Džiugu ir tai, kad „Gatvės muzikos diena“ Vilniuje įgauna naujas formas aktyvių ir muzikos idėją palaikančių organizacijų dėka – Tibeto skvero prie Užupio „vartų“ iniciatoriai į naują kultūrinę erdvę groti kviečia indie muzikos atlikėjus, Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelė „Gatvės muzikos dieną“ taps salsos muzikos aikštele, o aikštelėje prie LR Seimo ta pačia proga bus pristatomas muzikinis sportas iš Ispanijos „Bossaball“. Visi šventės dalyvai galės sudalyvauti šiame žaidime, kuriame futbolas, tinklinis ir gimnastika persipins su užburiančiais sambos ritmais ir nepakartojamais „kapoeiros“ judesiais“, – žada „Gatvės muzikos dienos“ projekto vadovė Daina Urbanavičienė.

GMD kituose miestuose

42 prie gatvės muzikos šventės prisijungę Lietuvos miestai jau ketvirtus metus taip pat rodo entuziazmą ir gatvės muzikantus savo miestuose suburia kas kartą vis lengviau. Kai kurie miestai šventės organizavimo imasi itin džiugiai, gatvės muzikos šventei suteikdami naujų spalvų: šiais metais Lazdijai galės drąsiai pasivadinti Europos gatvės muzikos dienos dalyviais, nes miestelyje gegužės pirmoji paskelbta tolerancijos puoselėjimo diena, todėl bus smarkiai orientuojamasi į socialinės rizikos šeimas, šeimas kuriose yra neįgaliųjų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Palangos miestas „Gatvės muzikos dieną“ švęs net dvi dienas, o Kaunas ruošdamasis „Gatvės muzikos dienai“ (kuri šiais metais turi temą „Išreikšk save!“), miestelėnus, muzikantus ir net miesto valdžią sukvietė į diskusiją „Gatvės muzikos kultūra Kaune“.

Šiauliai tęsia savo pažadą miestiečiams – kiekvienais metais rengti vis kitokią „Gatvės muzikos dieną“. Per šių metų gatvės muzikos šventę Šiauliai virs menininkų dirbtuvėmis! Centrinis miesto bulvaras taps akustinės muzikos slėniu, diena baigsis kulminacija – muzikiniu performans‘u miesto gatvėse!

Klaipėdoje be kitų gatvės muzikos šventės akcentų vyks bendra visų dalyvių Jam sesija, bei koncertas, kurio metu pasirodys grupės iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Laikas.lt
Nuotr. Tomas Urbelionis

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top