Now Reading
„Glamžytos“ architektūros genijus sukūrė dar vieną šedevrą Niujorke

„Glamžytos“ architektūros genijus sukūrė dar vieną šedevrą Niujorke

„Glamžytos“  architektūros genijus sukūrė dar vieną šedevrą Niujorke

Frankas Gehry – tai žmogus, kurio suprojektuoti pastatai vis dar yra vieni lankomiausių turistinių objektų visame pasaulyje. O kad ši tendencija ir toliau išliks, įrodo ką tik Niujorke, Žemesniajame Manhattane, Spruce gatvėje „išdygęs“ naujausias architektūrinės formos meistro darbas.

Šį vasarį galutinai užbaigtas pastatas stebina tiek kūrybiška forma, tiek dydžiu. 76 aukštų titano ir stiklo šedevras ryškiai išsiskiria kitų Manhattano pastatų tarpe, o tai, kokie vaizdai atsiveria iš jame įrengtų apartamentų, sunku ir nupasakoti.
 
Kaip ir kituose projektuose, jų autorius čia ypatingą dėmesį skiria šviesos žaismui, kuris sukuriamas naudojant stiklą ir lenktą siluetą, o bendroji idėja realizuota pasisavinant gamtoje egzistuojančias formas.
 
Priešingai nei kiti F. Gehry kūriniai, švelniai pravardžiuojami „glamžytos architektūros produktais“, šis susilaukia kur kas mažiau kritikos. Jei ankstesni projektai kėlė funkcionalizmo mylėtojų pasipiktinimą, tai šis – priešingai, nes novatoriška forma puikiai dera su pastato paskirtimi ir sugeba jos neužgožti.

Butuose, už kurių įrengimą architektas taip pat buvo atsakingas, neįprastu kampu įstatyti langai tampa originalia interjero detale bei suteikia daugiau galimybių grožėtis įspūdinga panorama. Beje, F. Gehry yra autorius net tokių smulkių, tačiau subtiliu dizainu pasižyminčių detalių kaip durų rankenos. Maža to, jo nurodymu gyvenamųjų patalpų grindys buvo išklotos ąžuoline danga, o virtuvių – porceliano plytelėmis. Būsimiems gyventojams siūloma ir architekto parinkta buitinė technika, atstovaujanti pačius garsiausius šios srities vardus: Bosh, Blomberg, Sub – Zero bei kitus.Visi F. Gehry sukurti interjero sprendimai pasižymi ta pačia savybe – minimalizmu.

 


Iš viso architektas sukūrė 200 skirtingų išplanavimo variantų, nepamiršdamas pasirūpinti ir poilsio zonomis. Čia buvo įrengti baseinai, kavinės ir visa kita, kas labiau primena aukščiausios klasės viešbutį nei ilgiems metams nuomuojamus apartamentus, kurių, beje, iš viso yra 903.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Sklinda gandai, kad visi jie be išimties jau yra išnuomuoti ir bent 20 metų pastato savininkai, stambi nekilnojamo turto kompanija Forest City Ratner, galės būti ramūs. Kalbant apie nuomos kainas, galima priminti, jog vieno kambario apartamentų nuoma prasideda nuo 3300 JAV dolerių. Svarbu paminėti, kad tame pačiame pastate yra įrengta mokykla, pirminės sveikatos apžiūros centras, priklausantis Niujorko Downtown ligoninei, bei, žinoma, erdvės parduotuvėms.

 
Įdomu, jog tai buvo pirmasis gyvenamojo dangoraižio Niujorke užsakymas Gehry karjeroje. Į šiuolaikinės architektūros istoriją F. Gehry pateko jau savo ankstesnių darbų dėka, už ką, beje, dar 1989 m. buvo apdovanotas Pritzker Architecture Prize premija, skiriama už išskirtinius nuopelnus žmonijai ir kūrybiškumo raidai architektūros srityje. Tarp šlovę atnešusių architekto kūrinių rasime Walto Disney‘aus koncertų salę Los Anžele, Guggenheimo muziejų Bilbao, Ispanijoje, Weisman dailės muziejų Los Anžele, Ontario dailės galeriją Toronto mieste, Šokio rūmus Prahoje bei daugelį kitų, leidžiančių jų autorių vadinti ne šiaip architektu, o skulptūrinės architektūros genijumi.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt