Now Reading
„Google“ sukūrė konkurentą „Facebook“ ?

„Google“ sukūrė konkurentą „Facebook“ ?

„Google“ sukūrė konkurentą „Facebook“ ?

Jau metus netyla gandai apie „Google“ kuriamą naują socialinį tinklą, tačiau anksčiau kalbesnė buvusi paieškos milžinė šiandien projektą laiko po devyniais užraktais. Tačiau internete juk atrasi viską…

Sekmadienį pranešta, kad socialinis tinklas „Google Circles“ bus paleistas per muzikos ir vaizdų projektą „South by Southwest Interactive“ (SXSW). Šiandien paieškos milžinė šią neoficialią informaciją apie bendradarbiavimą paneigė, tačiau nepaskelbė, kad toks produktas nesukurtas, rašo „Read Write Web“.

Žada „praryti“ konkurentus

„Google“ numato, kad kuriamo socialinio tinklapio vartotojams bus galima tik su reikiamais žmonėmis (o ne su  grupe ar visais draugais) dalintis nuotraukomis, vaizdo medžiaga ir susirašinėti žinutėmis, skelbia „All Things Digital“.

Tačiau esą laikais, kai sukurta daugybė socialinių tinklų ir dar daugiau išmaniųjų telefonų programėlių, paieškos milžinė turės gerai padirbėti, kad sugebėtų vartotojus pritraukti savo produkto sprendimais. Nurodoma, kad „Circles“ galės apjungti „Facebook“ ir „Twitter“ naudojančius vartotojus, tačiau kaip tai paveiks kompanijų konkurenciją ir vartotojų informacijos saugumą, nežinia. 

„Circles“ kūrėjai socialinio interneto puoselėtojas Chrisas Messina ir nuotraukų redagavimo programos „Picnik“ įkūrėjas Jonathanas Sposato teigia, kad naujasis socialinis tinklapis išsiskiria gebėjimu prisitaikyti prie esamų interneto standartų ir programų. Esą žmonėms rūpi nustatyti tarpusavio ryšius, tačiau juos atrinkti į grupes nėra lengva. Tuo tarpu kiti socialiniai tinklai reikalauja aiškiai atskirti vartotojų grupes, o įvairios mobiliųjų telefonų programėlės „linkusios“ informacija siųsti tik 50-čiai vartotojų. Esą šios paslaugos leidžia bendrauti ištikimiau ir intymiau, tačiau tai nepatogu ir negali būti atsvara bendravimui realioje erdvėje.

 Šiuo metu beveik visi vartotojai į išmaniuosius telefonus yra įsidiegę „Facebook“, dažnai ir „Twitter“ programėles, ir nors „Google“ turi daug potencialių vartotojų, ignoruoti didžiausių socialinių tinklų nederėtų. Na, nebent būtum ateivis iš kitos planetos…

Nuomonė: juk jau buvo „Google Wave“, tai kam dar „Circles“?

Siekia daugiau pinigų 

„Google“ naują socialinį tinklą ėmė kurti dar praėjusiais metais. Pasak „The Wall Street Journal, derybos vyko su „Playdom“, „Electronic Arts’s Playfish“ ir „Zynga“. Pats „Google“ nurodė, kad tai didesnio projekto – kuriamo socialinio tinklo dalis. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kompanijos vadovas Ericas Schmidtas tuomet nurodė, kad paieškos milžinė kuria naują tinklą ir tikrai ne „Facebook“ kopiją, nes tai pasauliui nebūtų reikalinga. Rinkodaros tyrimus atliekančios „ThinkEquity“ teigimu, per praėjusius metus žaidimų rinkoje kompanija uždirbo 700 milijonų JAV dolerių, ir per ateinančius metus šie skaičiai turėtų patrigubėti. Praėjusių metų vasarį „Google“ socialinio tinklapio savybe praturtino elektroninio pašto „Gmail“ paslaugą „Buzz“, kuri spėjo susilaukti kritikos dėl automatiškai nustatomų asmenų, su kuriais dažniausiai kontaktuoja vartotojas.

„The Wall Street Journal“ teigimu, „Google“ tiesiog nori „atsikąsti“ dalį iš per socialinius tinklus gaunamos reklamos rinkos, nes dabar beveik viską uždirba iš paieškos sistemos. Tikimasi, kad naujas „planas“ kasmet atneš apie 10 milijardų JAV dol. E.Schmidto teigimu, mobiliųjų telefonų operacinė sistema „Google Android“ galėtų kasmet galėtų pritraukti dar papildomai apie 10 mlrd. JAV dol. ar kiek daugiau daugiau. Programinę įrangą mobiliųjų telefonų gamintojams kompanija teikia nemokamai, tačiau užsidirba iš paieškos, žemėlapių ir kitų siūlomų funkcijų.

 „Jei turime milijardą „Android“ naudojančių žmonių, manote, kad negalime iš jų uždirbti?“, klausia „Google“ vadovas, pridurdamas, kad kiekvienas jų per metus „linkęs“ atnešti 10 JAV dolerių.

Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt