Now Reading
Gykų 10-ukas: 1 dalis

Gykų 10-ukas: 1 dalis

Gykų 10-ukas: 1 dalis

Karolis Vyšniauskas
Nuotraukoje – „Google“ vadovas Larry Page

Mokykloje jie buvo tie, kurie nežaisdavo beisbolo komandoje ir nelaukė išleistuvių, nes neturėjo poros, su kuo į jas nueiti. Komforto zoną jie susikurdavo prie kompiuterio, o ne diskotekoje. „Kieti bičai“ iš jų juokėsi, jie kantriai spaudė klaviatūrą toliau. 

Šiandien jau juokiasi jie – interneto amžiuje būtent programuotojai, kompiuterių gykai, ITišnikai savo rankose laiko pasaulio dabartį ir ateitį. Mes nebemokame gyventi be jų sukurtų paslaugų, jie jas nuolat tobulina ir dažnai atiduoda už dyką – interneto amžiuje vertybė yra ne pinigai, o laikas, kurį produktui ar paslaugai vartotojas skiria.
 
Kas yra šie žmonės, sukūrę internetą tokį, koks jis yra šiandien? Surinkome 10 asmenybių, apie kurias mes galbūt nieko nežinome, tačiau jų virtualius kūrinius įsijungiame kasdien. Pirmąsias penkias pristatome dabar.
 
Mattas Mullenwegas


 
Jis yra vienas iš tinklalapių turinio valdymo sistemos „WordPress“ kūrėjų. 15 proc. iš milijono lankomiausių pasaulio tinklalapių yra sukurta naudojant šią sistemą. Dirbti prie „WordPress“ Mattas pradėjo būdamas vos devyniolikos. Dabar jam 28-eri, o jo sukurtą sistemą naudoja daugiau nei 70 milijonų tinklalapių pasaulyje.
 
Už ką jam paspaustume ranką? Kiekvienam bent patenkinamą kompiuterinį raštingumą turinčiam internautui „WordPress“ leidžia susikurti tinklaraštį ar tinklalapį ir skleisti savo mintis visam pasauliui, už tai neprašant nė cento.
 
Gykiškiausias faktas: Matto asmeninio tinklalapio adresas yra ma.tt

 
Drew Houston

Jis yra internetinės failų talpyklos „Dropbox“ įkūrėjas ir kompanijos vadovas.
 
Už ką jam paspaustume ranką? Už tai, kad dabar mums nebaisu nei perdegęs hardas, nei namuose paliktas USB raktas. Svarbiausi mūsų dokumentai saugiai ir patogiai palikti „Dropbox“ debesyje ir pasiekiami iš bet kurio prie interneto prijungto kompiuterio.
 
Gykiškiausias faktas: prestižiniame Masačiusetso technologijos institute studijuodamas kompiuterių mokslą, Drew nuolat pamiršdavo USB raktą su svarbiais dokumentais. Jis manė, jog geriau failus turėti ne fizinėje, bet skaitmeninėje laikmenoje. Neradęs jokios tinkamos programos talpinti failams internete, jis susikūrė ją pats. Taip gimė „Dropbox“.

 
Larry Page

Jis yra vienas iš dviejų „Google“ įkūrėjų. Nuo praėjusių metų balandžio – šios kompanijos generalinis direktorius.
 
Už ką jam paspaustume ranką? 1996 m., siekdamas kompiuterių mokslo daktaro laipsnio Stanfordo universitete Larry sukūrė algoritmą, pagal kurį veikia „Google“ internetinės paieškos sistema. Pernai gegužę šios sistemos vartotojų skaičius viršijo vieną milijardą per mėnesį. Larry taip pat aktyviai prisidėjo prie naujų „Google“ projektų, tokių kaip „Google“ knygų paieška ar pats save vairuojantis „Google“ automobilis.
 
Gykiškiausias faktas: buvo pirmasis vaikas mokykloje, namų darbus atnešęs atspausdintus kompiuteriu, o ne parašytus ranka.

 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kevinas Systromas

Jis yra nuotraukų dalijimosi programos „Instagram“ bendraautoris ir kompanijos generalinis direktorius.

Už ką jam paspaustume ranką? Redaguoti nuotraukas ir jomis pasidalyti internete dar niekada nebuvo taip paprasta. Su „Instagram“ šis procesas užtrunka kelis išmaniojo įrenginio mygtukų paspaudimus. Senieji fotografijos vilkai pyksta ir sako, kad „Instagram“ tik bergždžiai imituoja „juostinę“ fotografiją, tuo tarpu iPhone’ais nešinai jaunajai kartai tai nė motais: jie instagramina draugus, šuniukus, maistą ir viską, kas tik pasitaiko kelyje.
 
Gykiškiausias faktas: mokykloje Kevinas užsienio kalbos pamokas iškeitė į papildomas programavimo pamokas.

 
Peteris Sunde

Jis yra vienas iš populiariausios pasaulyje failų dalijimosi paslaugos „The Pirate Bay“ įkūrėjų.
 
Už ką jam paspaustume ranką? Paradoksalu, bet jei ne ši, akivaizdžiai autorių teises pažeidžianti, tačiau jau beveik 10 metų veikianti sistema, daugelis interneto vartotojų tiesiog neturėtų galimybės susipažinti su naujausiais kino filmais, muzikos įrašais ar TV produkcija.  Dėl to „The Pirate Bay“ tyliai naudoja ir jam gero linki milijonai pasaulio internautų.
 
Gykiškiausias faktas: 2008 m. Peteris, kartu su dar trimis „The Pirate Bay“ kolegomis,  buvo paduotas į teismą už intelektinės nuosavybės pažeidimus. Visi kartu jie yra kaltinami padarę žalos už 30 milijonų Švedijos kronų (9,5 mln Lt). Kol kas teismo sprendimas nėra priimtas.
 
Likęs penketukas – kitą savaitę, „Laikas.lt“

Šis straipsnis publikuotas rugpjūčio mėnesio „Laikas.lt“ žurnale tema GYKAI, kurį galite rasti Vilniaus, Kauno ir Šiaulių viešose vietose arba čia. Kiti numerio straipsniai:

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top