Now Reading
Į kino teatrus grįžta „Scanoramoje“ rodyta komedija „Fusis“

Į kino teatrus grįžta „Scanoramoje“ rodyta komedija „Fusis“

Į kino teatrus grįžta „Scanoramoje“ rodyta komedija „Fusis“

Europos šalių kino forume „Scanorama“ praėjusį rudenį pristatyta islandų komedija „Fusis“ (Virgin Mountain, 2015) grįžta į Lietuvos kino teatrų ekranus. Vienu populiariausiu „Scanoramos“ filmu pernai tapusi komiška drama žiūrovus kvies pažinti mielą pasaulio prašalaitį.

Berlyno kino festivalyje pristatytas, Tribekos kino festivalyje triumfavęs ir Europos kino apdovanojimams nominuotas filmas pasakoja istoriją apie nerangų vienišių Fusį. Šiam 43-eji, bet jis vis dar gyvena su mama, žaislų parduotuvėje perka galingus džipus ir rekonstruoja Antrojo pasaulinio karo mūšių modelius, kol vieną dieną… į užkietėjusio viengungio širdį pasibeldžia jausmai žaviai gėlininkei.

„Filmas apie pasaulio prašalaitį nebuvo sąmoningas mano pasirinkimas. Tiesiog mėgstu kurti kuo įdomesnius personažus, kurie visada šiek tiek nepritampa, bet yra kur kas labiau pasiryžę įveikti iššūkius nei visi kiti. Kuriu personažus, kurie yra sutrikę, turintys trūkumų, netobuli, nes visiškai tobulas žmogus yra tobulai neįdomus. Mes nesitapatiname su Supermenu, kai jis skraido ir bando išgelbėti pasaulį, mes tapatinamės su juo tada, kai žinome, kad jis kiekvieną dieną dirba nuobodų darbą, yra drovus ir turi bėdų su savo mergina“, – pasakoja komedijos režisierius Daguras Kári.

Pasak režisieriaus, daugelis šiame filme galės atrasti dalelę savęs, nes kone kiekvienam pažįstamas jausmas, kai esi užstrigęs gyvenime, bet staiga į įprastą kasdienybę įsiveržia kažkas nenuspėjamo ir viskas pasikeičia.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Daguras Kári yra „Scanoramos“ senbuvis – prieš dešimtmetį rengėme jo filmų retrospektyvą, o 2006 metais jis pats lankėsi festivalyje ir savo filmą „Gera širdis“ pristatė ne tik Vilniaus, bet ir Kauno žiūrovams. Mums labai įdomi šio režisieriaus kūryba, todėl nuolat sekame jo darbus ir visada naudojamės proga parodyti jo filmus“, – teigia „Scanoramos vadovė Gražina Arlcikaitė.

Komišką dramą „Fusis“ Lietuvoje platina Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Filmas kino teatruose bus rodomas nuo kovo 11 d.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt