Now Reading
Į prabangiausią, bet šaltą studentų kambarį jau kraustosi gyventojos (foto)

Į prabangiausią, bet šaltą studentų kambarį jau kraustosi gyventojos (foto)

Į prabangiausią

Laikas.lt
Nuotr. organizatorių

Vakar vakare paaiškėjo, kas apsigyvens prabangiausiame Lietuvoje studentiškame kambaryje, įrengtame viename iš Vilniaus kolegijos bendrabučių. Konkurso finale nurungę 7 konkurentų poras, ką tik pabaigto įrengti kambario šeimininkėmis visam pavasario semestrui tapo kolegijos Verslo vadybos fakultete maitinimo verslo organizavimą studijuojanti antrakursė Živilė Kaušakytė ir Dizaino ir technologijų fakultete aprangos dizainą studijuojanti trečiakursė Dovilė Kaušakytė.

Seserims nurungti kitus pretendentus padėjo antras pagal dydį socialiniame tinkle „Facebook“ surinktų balsų skaičius, III vieta už įdarytą baklažaną „Tanklaivis“ „Zanussi“ kulinariniame iššūkyje bei komisijos vertinimas remiantis dalyvių pateiktomis anketomis ir dėstytojų rekomendacijomis. Komisijai itin imponavo kūrybiškai pateikti atsakymai, merginų pomėgis gaminti, draugiškas santykis su aplinka, noras atskleisti savo talentus ir dalintis pozityvia energija su aplinkiniais.

zanussi laimėtojos

„Dalyvių, kurie nepatingėjo atlikti įvairiausias konkurso organizatorių užduotis, pastangos rodo, jog visos kambariokų poros buvo vertos šio kambario, todėl tikimės, kad laimėtojai atsakingai išnaudos puikias gyvenimo sąlygas ne tik studijuodami, bet ir būdami aktyviais studentų bendruomenės ir visuomenės nariais – dalinsis idėjomis bei patirtimi su bendramoksliais, bendraamžiais, bus jiems pavyzdys“, – sakė „Zanussi“ prekių ženklą atstovaujančios bendrovės „Electrolux“ direktorius Deimantas Kirlys. Būtent bendrovės atstovaujamas „Zanussi“ kolegijai padėjo įgyvendinti šį išskirtinį projektą.

Pasak kambario interjerą sukūrusios architektės R.Bagdzevičiūtės, jaukiai ir savai gyvenamajai erdvei reikia ne daug pinigų, o laiko, idėjų ir fantazijos. „Tikiuosi, šis pavyzdys įkvėps ir kitus studentus bei jaunus žmones susikurti trokštamą aplinką namuose, kuri geriausiai atskleistų jų charakterį ir pomėgius. Paprastais ir visiems įkandamais sprendimais būsimiems kambario šeimininkams sukūrėme gerą pradžią, bet palikome laisvės erdvę prisijaukinti ir suasmeninti. Kartais reikia visai nedaug“, – sako kambario interjerą sukūrusi architektė R.Bagdzevičiūtė.

zanussi kambario interjeras

Vietoj studentų kambariams įprastų 13 kvadratinių metrų, du ZANUSSI kambario gyventojai galės džiaugtis 37 kv. m plotu. Projektuodama kambario interjerą architektė siekė maksimaliai išnaudoti esamą plotą ir proporcingai suformuoti būtiniausias funkcines zonas: mokymosi, miego, poilsio ir bendravimo, maisto laikymo, gaminimo, drabužių priežiūros ir kt. Tai buvo padaryta atsisakant kai kurių tradicinių baldų ir daug dėmesio skiriant medžiagoms bei faktūroms.

Pagrindinė korpusinių baldų medžiaga – klijuota fanera – praktiška, ilgaamžė, lengvai eksploatuojama ir , pasak architektės, savo stilistika labiausiai tinkanti jaunimui. Kompaktiškame virtuvės komplekte šviesiai fanerai kontrastą sudaro juodos pakabinamos spintelės. Magnetinis HPL paviršius kambario šeimininkams atstos skelbimų lentą, ant kurios bus galima lipdyti prieskonių dėžutes, receptus ar raštelius. Siekiant išnaudot erdvę prie lango, miegamajame suprojektuota palangė-stalviršis su pakeliama dalimi. Toks sprendimas nesutrukdys patogiai varstyt balkono durų, o kasdien tai bus praktiška mokymosi vieta.

zanussi kambario interjeras zanussi kabbario sanitarinis mazgas

Konkurso laimėtojų sugalvotą šūkį „Su „Zanussi“ atsipūsi“ išpildys ir studentiškam gyvenimui neįprastas buitinės technikos komplektas.

Kadangi šiandienos studentai stengiasi nepiktnaudžiauti greitu maistu ir pusgaminiais ir kartu taupyti laiką apsipirkdami ilgesniam laikui, kambario gyventojams pravers 145cm aukščio po baldų durelėmis paslėptas ir vieningą virtuvės išvaizdą leidžiantis išlaikyti įmontuojamas šaldytuvas.

zanussi interjerasOrkaitė su 8 maisto gaminimo režimais tiks ir greitoms skrudintoms bulvytėms, ir šventiniam kepsniui pagaminti. Be to, šeimininkams nereikės baimintis, kad sudegins kepinį – elektroninis valdymas leidžia automatiškai nustatyti kepimo laiką, po kurio orkaitė pati išsijungia. O prietaiso valymą palengvina įspaudžiamos rankenėlės.

Kompaktiškoje virtuvėje sumontuota ir itin mažai vietos užimanti tik 29cm pločio 2 kaitviečių elektrinė kaitlentė. Specialus metalo rėmelis apsaugos nuo išbėgusio skysčio ar šoninių smūgių.
Surinkti gaminamo maisto kvapus padės 2 variklius turintis į spintelę įmontuotas ir į akis nekrinantis gartraukis su ištraukiamu skydeliu.

ZANUSSI kambarys savo šeimininkus palepins ir nematyta bendrabučiuose prabanga – indaplove. 45cm pločio įmontuojama indaplovė užima gerokai mažiau vietos nei tradicinių matmenų prietaisas. Dviems kambariokams pilnai pakanka 9 indų komplektų talpos. Be to, ši indaplovė turi du privalumus, aktualius žmonėms, norintiems kuo mažiau laiko skirti buičiai – automatinę programą ir šviesos signalą, informuojantį apie programos pabaigą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Vos 2.25 kv.m užimančioje vonioje nebuvo vietos skalbyklei, todėl ji buvo įmontuota į virtuvės baldus. 6kg įkrova ir 1200 aps./min. puikiai patekins dviejų žmonių poreikius. Tiesa, numatydami, kad prie kambario rikiuosis norinčiųjų išsiskalbti daiktus eilės, bendrabučio valdytojai numatė vandens sunaudojimo kambaryje apribojimus.

zanussi kambario interjeras

Taip pat laimėtame kambaryje įsikursiantys studentai galės naudotis mikrobangų krosnele, virduliu, plaktuvu, smulkintuvu, dulkių siurbliu ir lygintuvu. Už visus šiuos patogumus kambario gyventojai mokės įprastą nuomos kainą. Be patogumų verta paminėti ir trūkumus: prabangių apartamentų gyventojoms teks rengtis šiltai, nes sename pastate įsikūrusio bendrabučio kambariai šalti.

Šio semestro konkurso laimėtojai apsigyvens kambaryje iki semestro pabaigos. Antrojo konkurso laimėtojai apsigyventi kambaryje galės jau metams – nuo rudens semestro, ir toliau kiekvienais metais galimybė pagyventi patogesniame kambaryje bus sudaryta vis kitiems studentams.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top