Now Reading
Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Apie alaviją – augantį ant palangės ir dirvoj

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Apie alaviją – augantį ant palangės ir dirvoj

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Apie alaviją - augantį ant palangės ir dirvoj

Laikas.lt

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Jūsų puslapyje mačiau, kad parduodate šviežius alavijo lapus, tačiau iš karto pabrėžėte, kad nepainiotume su namuose ant palangės auginamais… Kuo blogi namuose auginami „alijošiai“? Juk nuo seno ir močiutės, ir mamos juos naudojo. Galbūt kartais geriau rinkti produktą iš savo krašto. Mes, mūsų organizmai pripratę prie gimtojo krašto klimato, gamtos ir t. t. 

Agnė

Pasaulyje priskaičiuojama apie 500 alavijų rūšių. Visi alavijai yra sukulentai, vandenį kaupiantys augalai, prisitaikę augti karšto klimato zonose. Lietuvoje klimatas kitoks, natūraliai mūsų kraštuose neauga nė viena alavijų rūšis. Mes tegalime juos auginti kambariuose arba šiltnamiuose. Todėl „alijošiaus“ arba medėjančio alavijo (Aloe arborescens) tikrai negalime vadinti vietiniu augalu. Nors kambariuose auginame dažnai, – kone kiekvienas yra girdėjęs apie vaistingąsias šio augalo savybes (turbūt tai ir buvo viena iš priežasčių, dėl ko alavijas kažkada pirmąkart atsirado ant lietuvaičių palangių). Daug kas „alijošiaus“ savybėmis sėkmingai naudojasi praktiškai – žaizdoms, nudegimams, sutrikus virškinimui ir t. t. Tačiau Lietuvoje vazone vargstantis alijošius savo savybėmis kažin ar gali prilygti savo „broliui“, pavyzdžiui, augusiam Andalūzijoje, savo gimtojoje dirvoje, kur saulėtų valandų metuose yra ne 1 700 kaip pas mus, o kone dvigubai daugiau – 3 000. 

O ir tyrimai atliekami būtent pietuose, o ne Lietuvoje augančių alavijų. Aš tikrai nenoriu nuvertinti mūsų „alijošiaus“, bet įsivaizduokite, kiek kartų vaistingesni yra gimtojoje žemėje po sava kaitria saule augantys alavijai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Jei norėtume būti nuoseklūs ir naudoti tik savo krašto augalus, tuomet turėtume iš sąrašo išbraukti ir alijošių, ir ajerą, ir bulves su pomidorais, net ir saulėgrąžų aliejų turėtume pamiršti: aliejiniai augalai ir aliejaus spaudyklos Lietuvoje atsirado tik XX a. pradžioje, nuo amžių amžinųjų lietuviai gyveno su gyvuliniais riebalais, t. y. taukais. Taigi viskas yra sudėtingiau negu iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti.


Natūralios kosmetikos specialistė Rūta Daunoravičienė jūsų klausimų laukia el. p. [email protected].

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt