Now Reading
Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Raukšlės ir mišri oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Raukšlės ir mišri oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Raukšlės ir mišri oda

Laikas.lt

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Dermatologė nustatė, kad mano veido oda yra mišri. Kartais atsiranda išberimų. Nosies ir smakro oda riebi, bet skruostus ir kaktą atrodo net traukia… Rytais ir vakarais veidą tepu „Dr. Hauschka“ kremu, tačiau tas kaktos ir skruostų tempimo jausmas visada išlieka. Ant kaktos atsirodo keletas raukšlelių. Kaip tinkamai prižiūrėti odą, kad išvengčiau dar blogesnės jos būklės?

Ignė Balkutė

Reikia nepamiršti, kad raukšlės yra savijautos, emocijų pasekmė, – atsistokite prieš veidrodį ir pamėginkite specialiai tas raukšles pagilinti sutraukdama veido raumenis – identifikuosite emociją, kuri tas raukšles įrėžė. Ką toliau su ta emocija daryti – klausimas jums pačiai. 

Raukšlių atsiradimą labai paskatina rūkymas, odos išsekimas – nepakankamas maitinimas ir sumažėjusi drėgmė. Didžiausią drėgmės ir maisto medžiagų dalį oda turi gauti iš kraujo, t. y. mes turime labai rūpintis tuo, ką valgome, jei norime, kad oda būtų graži ir nesentų kuo ilgiau (tai, aišku, svarbu ne tik odai, bet ir visam organizmui). Į racioną įtraukite kuo daugiau žalio neapdoroto maisto – sėklų, daigintų grūdų, riešutų, daržovių; riebalus pakeiskite nerafinuotais aliejais. Drėgmės organizme ir odoje palaikymui, būtina kasdien išgerti 1,5–2 l vandens. Sausa oda ir gleivinės – pirmas organizmo dehidratacijos požymis. Puikus antioksidantų šaltinis – rožių ekstraktai, kosmetikos ir papildų pavidalu. Rožių žiedų papildai ne tik vertingi, bet ir skanūs, vartojant kasdien, oda ir visas kūnas įgauna ramų tonusą, subtilų aromatą.

Mišri oda mūsų kraštuose pasitaiko dažniausiai. Mišrią odą subalansuoti labai padeda vertingi nerafinuoti (!) aliejai, be to, jie pamaitina odą iš išorės – prisotina vitaminų, antioksidantų, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, padeda išlaikyti odos drėgmę, juose yra priešuždegiminių medžiagų.

Aliejai naudojami ant šlapios odos, geriausiai – sudrėkintos hidroliatu. Veidui užtenka keleto lašų. Aliejų mišinys bus turtingiausias įvairių reikalingų medžiagų kiekiais, bet galima naudoti ir vieno augalo aliejų – argano, vynuogių sėklų, sviestmedžių. Dar vienas svarbus minėtų aliejų privalumas – jie nesukelia spuogų, atvirkščiai – padeda jų išvengti, nes ilgainiui išvalo poras ir nesudaro sąlygų joms užsikimšti.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Rekomenduoti konkrečias priemones būtų lengviau pamačius odą gyvai, tad siūlyčiau užsukti į „Kvapų namų” saloną. Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą, rasite šiame lankstuke.


Natūralios kosmetikos specialistė Rūta Daunoravičienė jūsų klausimų laukia el. p. [email protected]

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt