Now Reading
Irano mistinę muziką grojančio trio nariams Lietuva – šalis iš atvirutėse“ (interviu )

Irano mistinę muziką grojančio trio nariams Lietuva – šalis iš atvirutėse“ (interviu )

Irano mistinę muziką grojančio trio nariams Lietuva - šalis iš atvirutėse“ (interviu )

Laikas.lt

„GM Gyvai“ kviečia artimiau susipažinti su paslaptinga Artimųjų Rytų muzika kartu su „Win-Bang“ trio nariais.

Specialus interviu Lietuvai su mistiškojo kolektyvo nariais apie Iraną, ryšius su Lietuva, mistiką ir muzikos magiją.

„Win-Bang“ trio atvyksta į Lietuvą pirmą kartą, tad gal galėtumėte prisistatyti, kas tokie esate ir kokią muziką grojate?

Masoud Arzanlou groja Tambour, Samer Habibi groja Kamancheh ir Pasha Karami tombak, tai tradiciniai Irano instrumentai. Esame jauni, talentingi ir motyvuoti muzikantai, žinomi kaip vieni geriausių savo instrumento meistrų. „Win-Bang“ trio groja Irano mistinę muziką.

Visi trio nariai groja tradiciniais Irano instrumentais, kodėl šie instrumentai yra tokie ypatingi?

Tambour yra didelės sakralinės vertės instrumentas, kuris yra naudojamas dervišų apeigų metu. Tambour meistras turi ypatingą reikšmę šių ritualų metu, nes jo grojamas instrumentas padeda dervišams pasiekti meditacinę būseną. Tombak ir Kamanche yra svarbūs instrumentai Irano orkestruose.

Jūsų ansamblis reprezentuoja Irano maqam mistinę muziką. Gal galėtumėte šiek tiek pristatyti šią muziką, kuo ji ypatinga?

Maqam muzika yra ypatinga savo meditaciniu charakteriu. Melodijos ir ritmai yra sudėtingi, tačiau intuityvūs ir harmoningi. Maqam muziką galima palyginti su persišku kilimu – ornamentai yra sudėtingi, detalizuoti, spalvos ryškios, struktūra įvairi, tačiau visi šie elementai kartu sukuria harmoningą, estetišką, paveikslą aiškiai apibrėžtuose rėmuose.

Jūsų ansamblio pavadinimas „Win-Bang”, ką reiškia šis pavadinimas?

„Win-Bang” pavadinimas yra kilęs iš Avesta, zoroastrizmo religijos šventraščio ir nurodo instrumentus (tambour yra vienas iš jų), kuriais groja dorybingi žmonės. Mes pasirinkome šį pavadinimą, nes jautėme, kad jis geriausiai atspindi mūsų požiūrį į muziką. Mums trims, muzika yra didelė dorybė, dvasinė kelionė ir kėlionės tikslas, mūsų instrumentai yra mūsų šeimos nariai, brangiausi draugai ir mūsų meilė. Mes nuolankiai lenkiamės likimui, kuris suteikė mums galimybę būti muzikos nešėjais.

Apie ką yra jūsų muzikinės kompozicijos? Kokias emocijas ir informaciją bandote perteikti savo atliekama muzika? Kokį įspūdį bandote sukurti klausytojams?

Mūsų muzikos interpretaciją mes visada paliekame klausytojui. Mes grojame instrumentinę muziką, neskirdami daug dėmesio dainavimui, ir mes sąmoningai tai pasirinkome, nes mes tikime, jog instrumentinė muzika leidžia mūsų klausytojams prisijungti prie mūsų ir dalintis savo jausmais. Tai nuostabus patyrimas, nes nei vienas koncertas nėra toks pats, mūsų publika kiekviename koncerte yra kita. Į savo muziką mes įdedame daug mistinės meilės ir dvasingumo.

Labai įdomu, kiek jums patiems yra svarbi religija, mistika, senosios Irano tradicijos, dvasingumas? Kas jus įkvepia kurti būtent tokią muziką?

Dvasingumas ir Irano tradicijos suteikia mūsų gyvenimams prasmę. Mes tikime, kad (iranietiškas) dvasingumas skiriasi ir yra nepriklausomas nuo religijos. Iranas yra skirtingų religijų namai, bet kiekvienuose namuose, nepaisant kurią religiją jie išpažįsta, jūs rasite Irano mistikų knygas (Attar, Hafez, Rumi, Saadi ir kitus). Taigi per Irano naujus metus (kurie sutampa su pavasario pradžia), kai skirtingų religijų žmonės susirenka prie stalo su septyniais simboliais, ir skaito Hafez eiles.

Mūsų regione Iranas suvokiamas kaip paslaptinga ir uždara šalis. Gal galėtumėte trumpai pristatyti Iraną iš savo perspektyvos?

Medijos piešia Iraną kaip uždarą šalį, ir politine prasme Iranas yra uždara šalis. Tačiau Irano žmonės skiriasi nuo Irano vyriausybės. Iraniečiai myli svečius ir visada juos pasitinka išskėstomis rankomis, atviromis širdimis ir su galybe saldumynų. Svetingumas yra svarbi mūsų kultūros dalis. Mes jaučiame, kad daugybė vertybių neturi sienų – meilė, draugystė, atsidavimas, dvasingumas, tragedija, laisvės troškimas. Taigi mes niekada nejautėme sienos tarp mūsų ir mūsų klausytojų, net jeigu ir mes nemokėjome vienas kito kalbos. Dėl šios priežasties mes mylime muziką – tai yra aukštesnio lygio bendravimo būdas, nepriklausomas nuo kultūros, kalbos ar tradicijų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Ar esate ką nors girdėję apie Lietuvą? Gal esate susipažinę su mūsų šalies tradicine muzika ar muzikantais?

Samer ir Masoud lankysis Lietuvoje pirmą kartą, Pasha jau yra buvęs Lietuvoje. Mes žinome Lietuvą kaip labai gražią šalį, kur žmonės gyvena kaip atvirutėse ( persiškas išsireiškimas). Jau turėjome galimybę išgirsti sutartines ir jas absoliučiai dieviname!

Ko gali tikėtis Lietuvos publika jūsų koncertuose?

Romantikos, jaudulio, dvasinės kelionės ant skraidančio kilimo, persiško, žinoma.

Ir pabaigai, gal galite pasidalinti savo ateities planais?

Ateityje norėtumėme dirbti su muzikantais iš skirtingų šalių, susipažinti su naujomis tradicijomis, atsrasti naujas erdves. Šio turo metu dirbsime su muzikantais iš Tadžikistano ir Lietuvos. Artimiausioje ateityje koncertai jau suplanuoti Irane ir Indijoje.


Koncertai:

  • Lapkričio 12d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
  • Lapkričio 13d. 19val. Žalgirio renos amfiteatras, Kaunas
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top