Now Reading
Išleista knyga apie slaptąsias Sovietų Sąjungos tarnybas

Išleista knyga apie slaptąsias Sovietų Sąjungos tarnybas

Išleista knyga apie slaptąsias Sovietų Sąjungos tarnybas

Šalies knygynus pasiekė buvusio sovietų karininko Slavos Katamidzės knyga „Ištikimi draugai, negailestingi žudikai“. Pasak autoriaus, knygoje atskleidžiami dar niekur nepublikuoti faktai iš slaptųjų Sovietų Sąjungos tarnybų gyvenimo.

„Vakarų ekspertai mano, kad jie jau seniai iššifravo visus Sovietų politinės istorijos hieroglifus. Bet tokios išvados kai kuriems Rusijos slaptųjų tarnybų veiklos periodams XX a. būtų per daug optimistiškos. Šioje šalyje viskuo – datomis, skaičiais, vardais, įvykiais – buvo manipuliuojama taip ilgai, kad Rusijos istorijos atskleidimas tapo sunkiu darbu,“ – teigia gruzinų kilmės knygos autorius S. Katamidze.

Knygos centre – slaptosios Sovietų Sąjungos tarnybos, tiesiogiai dalyvavusios daugelyje didžiųjų XX a. konfliktų. Autorius sumaniai atskleidžia, kokie žmonės jose dirbo: nuo idealistų iki sadistų, nuo pilkų biurokratų iki šnipų.

Anot S. Katamidzės, nepaisant asmenybių skirtingumo, šiuos žmones siejo bendras tikslas: negailestingai triuškinti kitokią nuomonę, sukurti komunistinę valstybę ir įtvirtinti jos ideologiją.

Knygą išleidusios leidyklos „Eugrimas“ direktorius Saulius Petrulis mano, kad šis leidinys įdomus ne tik dėl istorinių faktų, bet ir dėl šalyje pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Ši knyga yra atviras ir šokiruojantis pasakojimas, primenantis sugriautus daugelio tautų likimus, tarp jų ir lietuvių. Sovietų priespaudos jaunoji karta nebeatsimena, tad jiems ypač bus įdomu išgirsti tų dienų aktualijas iš pirmų lūpų“, – teigia S.Petrulis.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt