Now Reading
Įspūdingi A. Hitlerio asmeninio fotografo kadrai iš žydų gyvenimo nacių okupuotoje Lenkijoje (foto)

Įspūdingi A. Hitlerio asmeninio fotografo kadrai iš žydų gyvenimo nacių okupuotoje Lenkijoje (foto)

Įspūdingi A. Hitlerio asmeninio fotografo kadrai iš žydų gyvenimo nacių okupuotoje Lenkijoje (foto)

Laikas.lt
Parengta pgl. Dailymail.co.uk

LIFE žurnalo archyvuose rastos 1939–1940 m. nuotraukos, kuriose užfiksuota Lenkijos žydų kasdienybė vokiečių okupacijoje. Šių fotografijų autorius Hugo Jaegeris – asmeninis Adolfo Hitlerio fotografas. Jis lydėdavo fiurerį į įvairiausius susitikimus, keliones, stengdamasis kuo įspūdingiau įamžinti šalies vadovą.

Šiose fotografijose žmonės šypsosi, atrodo gan optimistiškai nusiteikę, atsipalaidavę ir jei nežinotum istorijos, atrodytų, kad tai tiesiog įprastos karo buities akimirkos. Iš tiesų tai buvo kaliniai, gyvenę tragiškomis sąlygomis, o vokiečių laikyti paprasčiausiais parazitais, kuriuos reikia naikinti.

Taip, tai žmonijos istorijai svarbūs faktai. Menui rūpi kas kita. Šios nuotraukos buvo vienas pirmųjų didesnių žingsnių spalvotosios fotografijos link. Fotografo talentą atspindi gebėjimas atlikti savo darbą nepriekaištingai, t. y. pragarišką gyvenimą pavaizduoti šviesiomis spalvomis, tarsi nacių okupacija geriausia, kas galėjo šiems žmonėms atsitikti. Neabejotinai tai buvo viena iš A. Hitlerio užgaidų.

1940 m. 8 tūkst. Kutno (miestas, kuriame darytos šios nuotraukos) gyventojų buvo ištremti į cukraus fabriką, kur daugelis mirė nuo bado ar šiltinės. Tik mažai dalelei jų pavyko išgyventi.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Šioms nuotraukoms, kuomet vokiečiai pralaimėjo karą, daugelį kartų grėsė būti sunaikintoms, o jo autoriui atsidurti teisme, kaip karo nusikaltėliui. Fotografas dėl jų ilgą laiką be proto rizikavo. Hugo Jaegeris slėpė jas ir lagamino dugne, ir stiklainyje po žeme, vėliau banke, kol galiausiai 1965 m. pardavė jas žurnalui LIFE, kuris jas ir paviešino.

Apsilankykite galerijoje.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt