Now Reading
JAV ekspertai patvirtino pirmuosius vaistus ŽIV prevencijai

JAV ekspertai patvirtino pirmuosius vaistus ŽIV prevencijai

JAV ekspertai patvirtino pirmuosius vaistus ŽIV prevencijai

ELTA

JAV sveikatos priežiūros ekspertų grupė pirmą kartą pritarė vaistui, kuris būtų skiriamas sveikiems pacientams kaip žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV/AIDS) prevencijos priemonė, praneša BBC.

Specialistų grupė rekomendavo JAV maisto ir vaistų administracijai leisti kapsules „Truvada” kaip prevencinį vaistą skirti ŽIV rizikos grupei priklausantiems asmenims. JAV maisto ir vaistų kontrolieriai neprivalo klausyti specialistų grupės patarimų, bet paprastai elgiasi pagal rekomendacijas.

JAV maisto ir vaistų administracija jau yra patvirtinusi „Truvada” kapsules AIDS sergantiems pacientams, kurie jas turi vartoti kasdien kartu su kitais vaistais. Kai kurie sveikatos priežiūros darbuotojai ir aktyvistai prieštarauja vaisto skyrimui prevenciniais tikslais. Bet korespondentai teigia, kad tai gali būti didelis žingsnis į priekį kovoje su AIDS.

Kritikai teigia, kad leidus sveikiems asmenims skirti prevencinį vaistą, jis suteiks perdėtą saugumo jausmą. Be to baiminamasi, kad gali išsivystyti vaistams atspari ŽIV viruso atmaina. Sveikatos priežiūros darbuotojai teigia, kad „Truvada” piliules reikia vartoti nuolat ir kiekvieną dieną, o dažniausiai pacientai nėra tokie drausmingi. Nerimą kelia ir didelė „Truvada” kaina, dėl kurios gali sumažėti lėšų, skiriamų pigesnėms alternatyvoms.


Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt