Now Reading
Juostos „Moterys meluoja geriau. Kristina“ aktorės atskleidė per filmavimus patirtus nuotykius (foto)

Juostos „Moterys meluoja geriau. Kristina“ aktorės atskleidė per filmavimus patirtus nuotykius (foto)

Juostos „Moterys meluoja geriau. Kristina“ aktorės atskleidė per filmavimus patirtus nuotykius (foto)

Laikas.lt

Lapkričio pabaigoje kino teatruose pasirodysiančio lietuviško kino filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ kūrėjai apie filmavimo metu patirtus nuotykius galėtų pasakoti valandų valandas. Apie tai, kaip Ingai Norkutei vėl teko mokytis važiuoti mašina su mechanine pavarų dėže, apie Editos Užaitės maudynes lediniame vandenyje, apie filmavimą sugadinusį traktoriaus vairuotoją ir apie tai, kaip elegantiškais bateliais avinčioms aktorėms teko lakstyti slidžiu mediniu lieptu.

Nesupratingo ūkininko akibrokštas

Lapkričio 29 d. kino teatrus pasieksiantis filmas „Moterys meluoja geriau. Kristina“ buvo filmuojamas šių metų vasarą. Linksmų nutikimų filmavimo metu netrūko. Štai Bebrusuose filmuojant vieną labai nesudėtingą sceną, filmavimo grupei to nepavyko padaryti net kelias valandas. Filmo garso režisierius kategoriškai atsisakė įrašinėti garsą, nes Bebrusų kaimo laukuose sau sėkmingai darbavosi traktorių vairuojantis ūkininkas. Nors filmo kūrėjai bandė gražiai susitarti, kad jis padarytų pertraukėlę, traktoriaus vairuotojas į juos nekreipė jokio dėmesio ir toliau burzgė po laukus. Tad neliko kitos išeities, kaip tik laukti, kol žemės ūkio darbai bus baigti.

Su Bebrusų kaimu susiję ir linksmiausi filme vaidinusių aktorių, ypač moterų, prisiminimai. Filmavimas vyko vasarą, vaizdingose Bebrusų ežero pakrantėse, tad romantinės komedijos moterys galėjo iš širdies pasidžiaugti puošniomis suknelėmis ir elegantiškais bateliais, kuriuos iš bendrovės „Deichmann“ avalynės kolekcijos parinko filmo kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė.

„Man labai įsiminė viena situacija, kai filmavome ant liepto į ežerą. Buvo drėgna, tvyrojo tirštas rūkas, todėl lieptas buvo visas šlapias ir labai slidus. Tuomet labai džiaugiausi, kad aviu laivelio tipo batais, nes, pavyzdžiui, Editai Užaitei ant liepto teko lipti avint aukštakulnius. Tai buvo tikras iššūkis! Bet ji didvyriškai išsilaikė“, – pasakojo Medos vaidmenį filme sukūrusi aktorė Inga Norkutė.

Pačiai pagrindinio Kristinos vaidmens atlikėjai E. Užaitei per filmavimus prie vandens patirti nuotykiai kelia ne pačius maloniausius prisiminimus. Dėl vaidmens jai teko ežere išsimaudyti su drabužiais. Būtų visai linksma, jei ne itin šaltas vanduo.

„Negalėjau patikėti, kad birželio mėnesį maudytis ežere gali būti taip šalta. Kai išlipau ant kranto, mane šildė ne vien pledais, bet net susupo į foliją“, – prisimena E. Užaitė.

Atskleisti charakterius padėjo ir batai

E. Užaitės sukurtas personažas, anot jos pačios, „tokia damutė“, todėl filmavimo aikštelėje aktorė visuomet atrodė puošniai, nors gyvenime mėgsta kur kas sportiškesnį stilių. Tačiau filmo kostiumų dailininkei E. Užaitė negaili pačių geriausių žodžių: „Kino pasaulyje ji yra aukščiausio lygio profesionalė.“

Medos pusseserę iš kaimo Vilmą suvaidinusi Aušra Štukytė taip pat džiaugiasi, kad L. Songailaitė atliko puikų darbą ir padėjo išryškinti Vilmos charakterį.

„Pažvelgę į Vilmos spintą pamatytumėte, kad ten daugiausia yra linksmų batų. Nenuostabu, nes pati Vilma yra labai ryški asmenybė, o batai visuomet atspindi moters charakterį“, – juokėsi A. Štukytė.

Ne vieną porą batų per filmavimą pakeitusi aktorė iki šiol prisimena rožinius sportbačius su platformomis ir rudas basutes. Pastarąsias A. Štukytė avėjo jai labiausiai įsiminusioje ir linksmiausioje – muštynių su… nuotaka – scenoje.

Aktorei automobilis sunkiai pakluso

Apie drabužius ir batus moterys, žinoma, gali kalbėti nepaliaudamos, tačiau filmuojant netrūko ir su jais nesusijusių nutikimų. O aktorėms kartais tekdavo gerokai paplušėti, kad įgyvendintų režisieriaus Alvydo Šlepiko nurodymus.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Vien dėl šio filmo turėjau iš naujo išmokti važiuoti mašina su mechanine pavarų dėžė, – prisipažino I. Norkutė. – Visai nuo tokių mašinų buvau atpratusi. Lietus pila, man reikia greitai pajudėti iš vietos, o ta mašina vis trūkčioja.“

Vis dėlto I. Norkutei pavyko susidoroti su mechanine pavarų dėže, tad kaskadininkų, kurie taip pat dirbo filmuojant juostą „Moterys meluoja geriau. Kristina“, paslaugų neprireikė.

Rodys ir užsienyje

Žiūrovų nekantriai laukiamas filmas jau baigtas montuoti ir jau lapkričio 29-ą sukvies žiūrovus į kino sales. Visai netrukus jį išvys ir svetur gyvenantys tautiečiai. Romantinė komedija „Moterys meluoja geriau. Kristina“ bus rodoma tokiose šalyse, kaip Amerika, Didžioji Britanija, Airija, Danija, Švedija, Norvegija bei kitos.

Filmo komandos nariai su nekantrumu laukia žiūrovų reakcijos, o išankstinių bilietų į filmą pardavimo srautai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rodo, jog seansai bus gausiai lankomi. Juk sėkmę užtikrinti turi ir pirmąją filmavimo dieną atliktas tradicinis ritualas – į kameros stovą sudaužyta balta lėkštė su kiekvieno kūrybinės grupės nario parašu. Vėliau kiekvienas komandos narys išsirinko po šukę, kurią kasdien nešdavosi į filmavimo aikštelę.

Ilgai lauktos romantinės komedijos „Moterys meluoja geriau. Kristina“ premjera šalies kino teatruose – lapkričio 29d. Išankstiniai bilietai – jau prekyboje. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt