Now Reading
Jūros šventės gatvės muzikantai pagal „Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterę Justiną (foto)

Jūros šventės gatvės muzikantai pagal „Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterę Justiną (foto)

Jūros šventės gatvės muzikantai pagal „Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterę Justiną (foto)

Laikas.lt

Jie pripildo miesto gatves garsų, sustabdo skubančius praeivius, žavi nuoširdumu ir paskatina kitaip pažvelgti į įprastą, bet staiga muzikos garsais nuspalvintą gatvę. Kokie gatvės muzikantai šiemet kūrė ypatingą Jūros šventės atmosferą, pasakoja „Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterė Justina.

„Dauguma mano kalbintų muzikantų – visai ne klaipėdiečiai, o atvykėliai iš kitų miestų. Štai smuiku griežusi Lina atkeliavo iš Kauno ir teigė, kad kiekvienais metais groja Jūros šventėje. Nesvarbu, kad keliauti tenka vienai, Lina sakė, kad jai čia labai patinka ir kad į savo pasirodymus ji įdeda dalelę širdies.

Toliau eidama gatve, išgirstu legendinės grupės „Nirvana“ dainą, atliekamą dviejų jaunų vaikinų. Stebina puikus duslokas balsas, o mano piniginę palieka dar kelios monetos. „Mes grojame roką, ne popsą“, – sako Kristijonas ir Danielius iš grupės „Shapes and figures“. Vaikinai, atvykę iš Kretingos, sakė, kad Jūros šventėje groja pirmą kartą, tačiau dažnai muzikuoja Basanavičiaus gatvėje, Palangoje.

Eidama per Danės tiltą, pamatau dar du vaikinus, kuriuos atpažįstu iš praėjusios Jūros šventės. Tai du charizmatiški smuikininkai, aplink kuriuos susidaręs toks žiūrovų ratas, kad iš karto suprantu – jų pakalbinti nepavyks, tačiau ilgam sustoju pasiklausyti. Jų klausant per kūną bėga šiurpuliukai… Tikiuosi, kiti muzikantai nesupyks, bet šie du vaikinai – mano favoritai, be to, jie ne tik nuostabiai groja, bet dar yra ir labai simpatiški.

Judu toliau! Sutinku dvi merginas, dainuojančias praeiviams. Jos atvyko iš Vilniaus ir sako, kad tai ne pirmas ir, veikiausiai, ne paskutinis kartas, kai groja Jūros šventėje. Margarita ir Diana groja ne tik Klaipėdoje, bet ir Trakuose, Palangoje, Šventojoje. Paklaustos, kuo skiriasi nuo kitų muzikantų, sako, kad muzikuodamos kūrinius interpretuoja savaip, o į savo pasirodymą stengiasi įtraukti ir praeivius.

Piniginei dar labiau palengvėjus, toliau dairausi ieškodama gatvės menininkų, ir apsidžiaugiu, pamačius ant suolelio gulintį akordeoną. Nusprendžiu palaukti ir jos savininko. Penkios, dešimt, penkiolika minučių… Muzikanto nesulaukiu, tad tiesiog įamžinu vienišą instrumentą.

Vis tebeklajodama po Jūros šventę pastebiu, kad prie kai kurių muzikantų susirinkusios tokios minios žmonių, kokių kartais net prie pagrindinių scenų nepamatysi. Praeinu pro keturis vaikinus, iš kurių trys groja trombonais, o vienas – muša būgnus.

Žengiant dar toliau, sustoju pasiklausyti dviejų saksofonų, būgnų ir trombono. Atliekamos puikiai pažįstamos populiarios dainas, tačiau gyvai skambantys instrumentai joms suteikia savito skambesio.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Na, o mano žygiui einant į pabaigą, pakalbinu paskutinius, akį kliudžiusius atlikėjus. „Bet mes – ne gatvės muzikantai, – sako Rita, Mantas ir Tomas lyg susitarę. – Gatvėje grojame pirmą kartą, nes nusprendėme, kad norime išbandyti kažką naujo. Šiaip mūsų grupė įvairiuose renginiuose atlieka tradicinę šokių muziką.“ Armonika, mandolina ir būgnelis toliau skamba man nueinant…

Eidama namo vis pastebiu ir kitus, mano dar nepakalbintus gatvės muzikantus. Šiam renginiui jie suteikia ypatingo prieskonio ir yra tikri muzikinės šventės auros kūrėjai. 

„Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterė Justina


Daugiau apie projektą „Samsung Galaxy S4“ vasaros reporteris“ čia.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt