Now Reading
Kada į Vilniaus gatves išriedės oranžiniai dviračiai?

Kada į Vilniaus gatves išriedės oranžiniai dviračiai?

Kada į Vilniaus gatves išriedės oranžiniai dviračiai?

Laikas.lt

Pernai sėkmingai startavusi miesto dviračių savitarnos sistema „CycloCity Vilnius“, šiemet sezoną pradės gerokai anksčiau, nei planuota – pirmieji dviračiai į gatves išriedės jau balandžio 1-ąją. Iki gegužės vidurio Vilniuje bus įrengti 36 dviračių savitarnos terminalai: tai – net 12 terminalų daugiau nei praėjusiais metais. Atnaujinti ar įsigyti sistemos vartotojo kortelę bus galima kovo antroje pusėje.

„Ankstiname sezoną net dviem savaitėmis dėl puikių orų: tai – mūsų dovana vilniečiams ir miesto svečiams, – praneša „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė Žaneta Fomova. – Balandžio pradžioje pradės veikti pirmieji 33 dviračių terminalai. Šiemet plėsimės Antakalnio pusėn iki Olandų žiedo, dviračiais bus galima pasiekti ir Kalnų parką, „Žalgirio“ stadioną, Lietuvos Edukologijos universitetą, Saltoniškių ir T. Narbuto gatves, Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą, kitas gausiai lankomas vietas.“

Miesto dviračių sistemos duomenimis, pernai liepos-spalio mėnesiais 200 oranžinių „Jacobs 3in1“ dviračių važinėjosi beveik 6,6 tūkstančių Vilniaus miesto gyventojų ir svečių, rugsėjo 12-ąją užfiksuotas rekordas – dviračiais važiuota net 1 900 kartų. Apklausos duomenimis, sistemos vartotojai inovatyvią „JCDecaux Lietuva“ paslaugą įvertino aukščiausiais balais.


CycloCity Vilnius“ žemėlapis – pirmieji 33 terminalai

„Vos per keturis pirmojo sezono mėnesius, pagal naudojimąsi dviračių savitarnos sistema, tapome vieni iš lyderių ne tik Europoje, o ir pasaulyje, – džiaugiasi Ž. Fomova. – Maksimaliai padidinę terminalų ir dviračių skaičių, tikimės padvigubinti pernykščius rezultatus ir labai ženkliai prisidėti prie darnaus miesto kūrimo. Socialiai atsakingoms įmonėms, kurios rūpinasi savo darbuotojų sveikata, miesto švara, pasiūlysime sezoninę partnerystę už specialią kainą.“ 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Vilnius yra pirmasis ir kol kas vienintelis miestas Rytų Europoje, kuriame įdiegta Prancūzijos kapitalo bendrovės „JCDecaux“ sukurta dviračių savitarnos sistema „CycloCity“. Jos atsiradimą Vilniuje inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, paskelbusi miesto reklamos plotų nuomos konkursą. Lauko reklamos kompanija „JCDecaux Lietuva“ per penkioliką metų į dviračių savitarnos sistemą investuos 22 milijonus litų.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt