Laikas.lt
Dviračiai dažniausiai pavagiami iš daugiabučių namų laiptinių ir sandėliukų ar palikti jiems skirtose vietose prie parduotuvių, o šios transporto priemonės kaina neturi lemiamos reikšmės jos vagystės rizikai. Tokias tendencijas rodo draudimo bendrovės „If“ ir Vilniaus policijos duomenys.
Vagiami ir nebrangūs
„Kasmet pavasarį į gatves išrieda vis daugiau dviračių ir tai džiugina, tačiau jų populiarumas augina ir vagysčių skaičių, o apsaugos priemonių, kurios patikimai apsaugotų šias transporto priemones nuo vagystės, nėra“, – sako draudimo bendrovės „If“ Turto žalų departamento vadovė Giedrė Vitkauskienė.
Pašnekovės teigimu, patikimiausias būdas užkirsti kelią vagystei – apskritai nepalikti dviračio be priežiūros viešoje vietoje, tačiau ekspertė pripažįsta, kad jį naudojant kaip transporto priemonę to išvengti ne visada pavyksta.
Vilniaus policijos duomenimis, kiek saugiau gali jaustis tik labai ilgai eksploatuojamų ir prekinę išvaizdą praradusių dviračių savininkai, o visi kiti yra populiarūs tarp ilgapirščių, nepriklausomai nuo jų kainos ar gamintojo vardo.
Vagysčių prevencijai pareigūnai pataria dviračius rakinti keliais užraktais vienu metu, išgraviruoti rėmus, palikti prirakintus tik gerai matomose vietose ir nevykti jais ten, kur nebus galimybės saugiai jų palikti.
Galima apdrausti
Draudimo bendrovės „If“ atstovė G. Vitkauskienė teigia, kad apsaugoti dviratį nuo vagystės draudimo apsauga galima ir apdraudžiant namus. „Aukštesnio lygio būsto draudimo paslaugos galioja ne tik tuo atveju, kai dviračiai pavagiami iš namų, bet ir prarandami palikti prirakinti gatvėje, daugiabučio namo laiptinėje ar bet kurioje kitoje vietoje“, – sako draudimo ekspertė. Paprastai dviračio vagystės atveju klientui kompensuojama 1000 -2000 Lt žala.
Dviračių verslo atstovai siūlo registruoti
Lietuvos dviračių verslo asociacijos iniciatyva praėjusių metų vasarą gyventojams pasiūlyta dviračius registruoti kuriamoje jų duomenų bazėje, kuri vėliau bus integruota su Europos Sąjungos dviračių duomenų baze.
Pasak šios asociacijos nario Algimanto Paulikaičio, toks registras suteikia galimybę vartotojui registruojant dviratį aprašyti specialias tik jam žinomas šios transporto priemonės žymes, o įvykus vagystei informacija apie pavogtą dviratį bus perduota ne tik policijai, bet ir dviračių parduotuvėms, jų remonto dirbtuvėms, partnerių interneto svetainėms, paskelbta Facebook.
„Sukūrėme galimybę dviračius registruoti neišėjus iš namų, o specialų lipduką, kad ši transporto priemonė įtraukta į duomenų bazę, savininkas gauna paštu. Tikimės, kad tokia dviračių vagysčių prevencijos priemone šiemet pasinaudos keliolika tūkstančių šių transporto priemonių savininkų“, – viliasi dviračių verslo atstovas.
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!