Kaip teigia CNN — Atrodo, kad vis dažniau naudojamas sudėtingas, bet nerimą keliantis būdas perimti vartotojo „iPhone“ ir jį visam laikui užblokuoti.
Kaip neseniai pranešė „Wall Street Journal“, kai kurie „iPhone“ vagys išnaudoja saugumo nustatymą, vadinamą atkūrimo raktu, kuris savininkams beveik neleidžia pasiekti savo nuotraukų, žinučių, duomenų ir kt. Kai kurie nukentėjusieji leidiniui taip pat pranešė, kad vagims gavus prieigą prie jų finansinių programėlių, buvo ištuštintos jų banko sąskaitos.
Tačiau svarbu pažymėti, kad tokio tipo perėmimas yra sunkiai įvykdomas. Nusikaltėliui iš esmės reikia stebėti, kaip „iPhone“ vartotojas įveda įrenginio slaptažodį – pavyzdžiui, žiūrėti per petį bare ar sporto renginyje – arba manipuliuoti įrenginio savininku, kad jis pasidalintų savo slaptažodžiu. Ir visa tai dar prieš fiziškai pavogiant įrenginį.
Tada vagis galėtų naudoti slaptažodį, kad pakeistų įrenginio „Apple ID“, išjungtų „Rasti mano iPhone“, kad jo vietos negalima būtų sekti, ir tada atstatytų atkūrimo raktą – sudėtingą 28 skaitmenų kodą, skirtą apsaugoti savininkus nuo įsilaužėlių internete.
„Apple“ reikalauja šio rakto, kad padėtų atstatyti arba atgauti prieigą prie „Apple ID“, siekiant sustiprinti vartotojo saugumą, tačiau jei vagis jį pakeičia, pradinis savininkas neturės naujo kodo ir bus užblokuotas nuo sąskaitos.
„Mes užjaučiame žmones, kurie patyrė šią patirtį, ir labai rimtai vertiname visas atakas prieš mūsų vartotojus, nesvarbu, kokios retos jos bebūtų“, – pareiškime CNN sakė „Apple“ atstovas. „Kasdien nepailsdami dirbame, kad apsaugotume mūsų vartotojų sąskaitas ir duomenis, ir visada tiriame papildomas apsaugos priemones nuo tokių kylančių grėsmių“.
Savo svetainėje „Apple“ perspėja: „Jūs esate atsakingi už prieigos prie savo patikimų įrenginių ir atkūrimo rakto išlaikymą. Jei prarasite abu šiuos elementus, galite būti visam laikui užblokuoti nuo savo sąskaitos“.
„Forrester Research“ viceprezidentas ir vyriausiasis analitikas Jeffas Pollardas teigė, kad įmonė turėtų pasiūlyti daugiau klientų aptarnavimo parinkčių ir „būdų, kaip „Apple“ vartotojai galėtų patvirtinti savo tapatybę, kad galėtų atstatyti šiuos nustatymus“.
Tačiau kol kas vartotojai gali imtis kelių veiksmų, kad galėtų apsisaugoti nuo tokio įvykio.
Apsaugokite savo „iPhone” slaptažodį
Pirmas žingsnis – apsaugoti slaptažodį.
„Apple“ atstovas CNN sakė, kad viešumoje atrakinant telefoną žmonės gali naudoti „Face ID“ arba „Touch ID“, kad niekas nematytų jų slaptažodžio.
Vartotojai taip pat gali nustatyti ilgesnį alfanumerinį slaptažodį, kurį sunkiau atspėti sukčiautojams. Įrenginių savininkai taip pat turėtų nedelsdami pakeisti slaptažodį, jei mano, kad jį matė kas nors kitas.
Ekrano laiko nustatymai
Kitas žingsnis, apie kurį galima pagalvoti, yra įsilaužimas, kurio „Apple“ nebūtinai patvirtina, bet kuris sklando internete. „iPhone“ ekrano laiko nustatymuose, leidžiančiuose globėjams nustatyti apribojimus, kaip vaikai gali naudoti įrenginį, yra galimybė nustatyti antrinį slaptažodį, kurio reikės bet kuriam vartotojui, prieš sėkmingai pakeičiant „Apple ID“.
Įjungus šią funkciją, vagis bus paragintas įvesti antrinį slaptažodį, prieš keičiant „Apple ID“ slaptažodį.
Reguliariai darykite telefono atsarginę kopiją
Galiausiai, vartotojai gali apsisaugoti reguliariai kurdami „iPhone“ atsarginę kopiją – naudodami „iCloud“ arba „iTunes“ – kad duomenis būtų galima atkurti, jei „iPhone“ pavogtas. Tuo pačiu metu vartotojai gali apsvarstyti galimybę saugoti svarbias nuotraukas ar kitus jautrius failus ir duomenis kitoje debesies paslaugoje, pvz., „Google Photos“, „Microsoft OneDrive“, „Amazon Photos“ arba „Dropbox“.
Tai nesustabdys sukčiautojo nuo prieigos prie įrenginio, bet turėtų sumažinti kai kurias pasekmes, jei taip atsitiktų.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://edition.cnn.com/