-0.2 C
Vilnius
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

Kaip dažnai reikia keisti patalynę? Šią klaidą daro dauguma

Ar žinote, kaip dažnai turėtų būti atliekamas patalynės keitimas? Atsakymas gali jus nustebinti! Švari patalynė yra nepaprastai svarbi, norint palaikyti sveiką ir patogią miego aplinką. Juk lovoje praleidžiame apie ketvirtadalį savo gyvenimo! Panagrinėkime patalynės keitimo gaires ir šio esminio namų higienos aspekto nepaisymo pasekmes.

Suaugusiųjų patalynės keitimas

Suaugusiesiems ekspertai rekomenduoja patalynę keisti kartą per savaitę. Tačiau šiltesniais mėnesiais, kai prakaituojama dažniau, patalynę gali tekti keisti du kartus per savaitę. Taip elgdamiesi užtikrinsite švarią ir gaivią miego aplinką, skatinančią geresnį miegą ir bendrą sveikatą.

Vaikų patalynės keitimas

Tokia pati rekomendacija taikoma ir vaikams: rekomenduojama kas savaitę keisti patalynę. Tačiau jei vaikas labai prakaituoja arba jeigu yra su sauskelnėmis ar nelaimingais atsitikimais susijusių kvapų, geriau patalynę keisti dažniau (tai ypatingai aktualu kūdikiams).

Nedažno patalynės keitimo pasekmės

Reguliariai nekeičiant patalynės gali kilti nemalonių pasekmių jūsų odai ir bendrai sveikatai. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:

Aknės atsiradimas: jei dažnai nekeičiate patalynės, joje gali kauptis odos ir makiažo likučiai, todėl gali susidaryti palanki terpė bakterijoms veistis. Dėl to gali atsirasti spuogų. Kad to išvengtumėte, rekomenduojama patalynę keisti kas savaitę.
Odos dirginimas: bakterijų pilna nešvari patalynė gali sudirginti odą. Nuolatinis kontaktas su nešvaria patalynė miegant gali pabloginti odos būklę, todėl reguliarus patalynės keitimas yra labai svarbus odos sveikatai palaikyti.
Infekcijų rizika: per naktį į patalynę įsigėręs prakaitas sukuria drėgną aplinką, kuri puikiai tinka grybeliams ir bakterijoms daugintis. Šie organizmai gali sukelti įvairias infekcijas, ypač tiems, kuriuos kamuoja naktinis prakaitavimas. Tai pabrėžia, kaip svarbu miegoti ant švarios patalynės.

Patalynės keitimas. Kaip dažnai tą reikia daryti? Odos problemos

Tinkamas patalynės skalbimas

Tinkamas patalynės skalbimas yra toks pat svarbus kaip ir reguliarus jos keitimas.

Štai keletas patarimų, kaip užtikrinti kruopštų patalynės skalbimą:

Naudokite tinkamus ploviklius: įsitikinkite, kad naudojate skalbimo priemonę, tinkančią jūsų patalynės audiniui ir spalvai.
Tinkami temperatūros nustatymai: naudokite patalynės audiniui tinkamą temperatūrą. Aukštesnė temperatūra gali būti veiksminga baltai ar stipriai suteptai patalynės tekstilei, tačiau vėsesnė temperatūra geriau tinka spalvai išsaugoti ir energijos sąnaudoms sumažinti.
Venkite audinių minkštiklių tam tikroms medžiagoms: kai kurių audinių, pavyzdžiui, turinčių drėgmę išskiriančių savybių, nereikėtų skalbti su audinių minkštikliais, nes jie gali sumažinti šių savybių veiksmingumą.
Tinkamai džiovinkite: prieš vėl naudodami patalynę įsitikinkite, kad ji gerai išdžiovinta. Priklausomai nuo audinio, galite naudoti džiovyklę arba džiovinti oru.

Laikydamiesi šių skalbimo patarimų galite užtikrinti, kad jūsų patalynė bus ne tik švari, bet ir gerai prižiūrima bei ilgaamžė.

Apibendrinant galima pasakyti, kad švarios patalynės priežiūra yra labai svarbi tiek sveikatai, tiek higienai. Nesvarbu, ar tai būtų kassavaitinis keitimas suaugusiesiems, ar dažnesnis keitimas vasaros mėnesiais, laikytis šių rekomendacijų yra labai svarbu.

Tinkamai keisdami ir skalbdami patalynę galite išvengti odos problemų, infekcijų ir sukurti patogią bei sveiką miego aplinką. Taigi, nepamirškite savo patalynės – ji labai svarbi jūsų bendrai savijautai ir miego kokybei.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://www.fakake.com/

Ana Januliavičienė
Ana Januliavičienė
Esu Ana Januliavičienė, sveikatos ir grožio straipsnių autorė portale Laikas.lt. Baigiau slaugos studijas, todėl savo straipsniuose siekiu informuoti ir pateikti aktualias naujienas apie fizinę bei emocinę sveikatą, grožį ir sveiką gyvenseną. Mano tikslas – ne tik suteikti naudingos informacijos savo skaitytojams, bet ir pasidalinti patarimais, padėsiančiais kasdienėje rutinoje.

Taip pat skaitykite: