2.7 C
Vilnius
Antradienis, 3 gruodžio, 2024

Kaip elgtis, jei nepatinka geriausio draugo antroji pusė?

Kartais pasiseka, kad mūsų geriausias draugas įsimyli žmogų, kurį mes tiesiog dieviname. Tačiau kartais būna atvirkščiai, ir mes tiesiog negalime pakęsti jų naujojo mylimojo. Kiekvienas turime savo skonį žmonėse, ir kadangi negalime pasirinkti, su kuo susitinka mūsų draugai, visada egzistuoja galimybė, kad jie susitiks su kažkuo, ko mes patys nebūtume pasirinkę. Tada iškyla klausimas, kaip elgtis, kuomet nepatinka geriausio draugo antroji pusė? Atsakymą pateikia terapeutė Kaylee Rose Friedman.

Supraskite tikrąją priežastį, kodėl nepatinka geriausio draugo antroji pusė

Jei jūsų geriausias draugas įsimylėjo, bet jūs nemėgstate jų partnerio, tikriausiai atsidūrėte sudėtingoje situacijoje. Nesvarbu, ar geriausias draugas su antrąją puse susitikinėti pradėjo neseniai, ar santykiai yra ilgalaikiai, bendrauti su žmogumi, kurio nemėgstame, visada būna nemalonu. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, tai suprasti savo dėl ko taip jaučiatės ir nuspręsti, ar galite tai įveikti, ar reikia nustatyti ribas su šiuo trečiuoju asmeniu. Svarbu prisiminti, kad jei jūsų geriausias draugas myli šį žmogų, greičiausiai turėsite tai priimti – nors yra keletas išimčių.

Priežastys, kodėl nepatinka geriausio draugo antroji pusė

Asmenybės trūkumai

Priežastys, kodėl jums nepatinka jūsų draugo antroji pusė gali labai skirtis. Jei jūs nemėgstate jų, nes esate pavydūs, kad jie praleidžia daug laiko su jūsų draugu ir taip mažėja jūsų abiejų praleistas laikas, tai iš tikrųjų nėra jų kaltė.

Jei antroji pusė jums tiesiog nepatinka ir nebūtumėte pasirinkę jų kaip draugų, tai taip pat nėra labai didelė problema. „Svarbu išsiaiškinti, kodėl nemėgstate savo draugo antrosios pusės, nes ši informacija padės priimti sprendimus, kaip elgtis šioje situacijoje“, – teigia Friedman.

Didesnė problema, jei jums nepatinka, kaip tas asmuo bendrauja su kitais, nesvarbu, ar tai būtumėte jūs, ar kiti draugai, ar jūsų geriausias draugas. Jei manote, kad jie nemandagūs ar nejautrūs, tai gali būti didesnės problemos požymis.

Toksiškas elgesys

Viena iš priežasčių, kodėl gali nepatikti geriausio draugo antroji pusė, yra ta, kaip jie elgiasi su jūsų draugu. Jei įtariate smurtą ar net elgesį, kuris gali virsti smurtu, geriausias sprendimas greičiausiai būtų pasikalbėti su savo draugu apie tai. Draugystės gali padėti apsaugoti kitus nuo žalingų situacijų.

Norėdami suprasti savo jausmus, Friedman siūlo paklausti savęs: „Ar jūs jaučiatės nepatogiai su šiuo žmogumi, ar tikrai esate susirūpinę dėl savo draugo gerovės?“ Ji paaiškina, kad „suprasti, kas sukelia šiuos jausmus, yra labai svarbu. Skirkite laiko užrašyti kai kuriuos jausmus, kuriuos patiriate galvodami apie savo draugo antrąją pusę – tai gali padėti suprasti savo emocinę būseną.“

Žinoma, jūsų draugas gali nenorėti išgirsti jūsų susirūpinimo dėl jų santykių. Friedman sako, kad prieš pradėdami kalbėtis su draugu, klauskite, ar jie nori apie tai pasikalbėti. „Svarbu savo jausmus išreikšti taip, kad jie būtų apie jūsų savijautą, o ne kaltinimas ar bandymas kontroliuoti draugo pasirinkimus“, – sako ji.

Elgesys kai nepatinka geriausio draugo antroji pusė

Kaip elgtis, kai nepatinka geriausio draugo antroji pusė

Ar nori pamėgti geriausio draugo antrąją pusę? Paklausk savęs, kiek esi pasirengęs tęsti draugystę, nepaisant partnerio. Jei norite tęsti draugystę, pabandyk su juo susipažinti. Jei partneris tave vis tiek erzina, tačiau nesitiki, kad jis blogai elgiasi su draugu, verta pabandyti juos priimti. Pabandyk skirti laiko geriau suprasti šį asmenį, ir galbūt jis taps mažiau erzinantis.

Neįmanoma, kad pamėgsi geriausio draugo antrąją pusę? Kartais tiesiog nemėgstame žmogaus. Jei po bandymo vis tiek negali priimti draugo partnerio, tai nereiškia draugystės pabaigos. Pabandyk nustatyti aiškias ribas ir bendrauti su draugu atvirai, kad galėtumėte tęsti draugystę be nepatogumų. Friedman paaiškina: „Tai reikalauja daug sąžiningumo, tvirtų ribų ir sveikos komunikacijos tarp jūsų ir jūsų draugo, kad gražiai išspręstumėte šią situaciją.“

Taigi, nors kartais nepatinka geriausio draugo antroji pusė, svarbu atvira ir nuoširdi komunikacija. Pirmiausia, supraskite antipatijos priežastis ir nuspręskite, ar verta pabandyti susipažinti su partneriu. Jei kyla susirūpinimas dėl draugo gerovės, svarbu pasikalbėti su juo. Kartais galbūt tiesiog nemėgstate šio žmogaus, ir tai yra visiškai normalu. Svarbu, kad atvirumas ir pagarba padėtų rasti būdą, kaip tęsti santykius, nepaisant nesutarimų.

Šaltinis: https://www.verywellmind.com/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Saulena
Saulena
Sveiki! Esu Saulena, Laikas.lt straipsnių autorė. Mane ypač domina psichologija, sveika gyvensena. Rašydama siekiu ne tik įtraukti skaitytojus, bet ir padėti jiems geriau suprasti save, atrasti patarimų geresnei savijautai bei rasti atsakymus į kasdienius klausimus.

Taip pat skaitykite: