Automobilis – tai ne tik transporto priemonė, bet ir mūsų asmeninės erdvės dalis. Tačiau laikui bėgant, net ir kruopščiai prižiūrimas automobilis gali tapti nešvarumų ir dulkių prieglobsčiu, ypač sunkiai pasiekiamose vietose. Šiame straipsnyje pateikiame ekspertų patarimus, kaip išvalyti tas nešvariausias vietas jūsų automobilyje.
Automobilio paruošimas valymui – raktas į sėkmę
Prieš pradedant valymą, svarbu tinkamai pasiruošti. Tai reiškia automobilio išorinį išvalymą, kad nešvarumai nepatektų į jau išvalytas vietas. Susiruoškite visą reikalingą įrangą:
- Dulkių siurblys su siauru antgaliu. Šiuo įrankiu patogu išsiurbti dulkes iš siaurų plyšių ir sunkiai pasiekiamų vietų.
- Šepetėliai su skirtingais šereliais. Kieti šepetėliai puikiai tiks giliai įsisenėjusiems nešvarumams, o minkšti – jautresnėms paviršių dalims.
- Skudurėliai iš mikropluošto. Jie puikiai sugeria drėgmę ir nepalieka pūkų.
- Valymo priemonės. Pasirinkite specialias automobilių valymo priemones, kurios nepakenks automobilio apdailai bei padės ilgiau išlaikyti švarius paviršius, ypač stiklą.
- Apsauginės pirštinės. Apsaugo jūsų rankas nuo nešvarumų ir cheminių medžiagų.
Šis rinkinys padės užtikrinti kruopštų ir efektyvų valymą bei sutrumpins valymo laiką papildomai negaištant laiko kiekvieno valymo įrankio ieškojimo atskirai vos atėjus jo panaudojimo metui.
Sunkiai pasiekiamos vietos – detalus valymas automobilyje
Žemiau pasidalinsime ekspertų patarimais kaip valyti konkrečias automobilio vietas, kuriose dažniausiai kaupiasi nešvarumai.
Oro kondicionieriaus angos
Šiose vietose kaupiasi daug dulkių ir nešvarumų. Norėdami jas išvalyti, naudokite dulkių siurblį su siauru antgaliu arba ilgą šepetėlį. Giliam valymui galite naudoti specialų oro kondicionieriaus valiklį, kuris padės pašalinti ne tik dulkes, bet ir bakterijas.
Durų rankenos ir jungikliai
ai dažnai liečiamos vietos, todėl ant jų kaupiasi daug bakterijų ir nešvarumų. Nuvalykite jas drėgnu skudurėliu, pamirkytu švelniame valiklyje. Venkite naudoti agresyvius valiklius, kurie gali pažeisti paviršių.
Sėdynių plyšiai
Sėdynių plyšiai yra tikros nešvarumų ir dulkių slėptuvės. Naudokite siaurą dulkių siurblio antgalį ir šepetėlį, kad pašalintumėte dulkes ir smulkius nešvarumus. Jei nešvarumai yra įsisenėję, galite naudoti specialią valymo priemonę, skirtą automobilio sėdynėms. Visada išbandykite valiklį mažai matomoje vietoje prieš tepant ant viso paviršiaus.
Automobilio grindys ir kilimėliai
Automobilio grindys ir kilimėliai yra vienos iš labiausiai nešvarių vietų. Kruopščiai išsiurbkite dulkes ir nešvarumus. Kilimėlius, jei reikia, išvalykite specialiomis valymo priemonėmis, vadovaudamiesi gamintojo instrukcijomis. Drėgnus kilimėlius palikite džiūti gerai vėdinamoje vietoje.
Bagažinė
Bagažinė dažnai būna pilna įvairių daiktų, todėl joje kaupiasi daug dulkių ir nešvarumų. Išimkite visus daiktus iš bagažinės ir kruopščiai išsiurbkite dulkes bei išvalykite matomus paviršius nuo nešvarumų drėgnu skudurėliu.
Priekinis stiklas ir veidrodėliai
Švarūs stiklas ir veidrodėliai užtikrina gerą matomumą kelyje. Naudokite specialų stiklo valiklį ir mikropluošto skudurėlį, kad pašalintumėte dėmes, pirštų antspaudus ir kitus nešvarumus. Nepamirškite nuvalyti ir išorinių paviršių.
Specialios priemonės sudėtingiems nešvarumams
Kai kuriais atvejais gali prireikti specialių priemonių įsisenėjusiems arba itin sudėtingiems nešvarumams pašalinti.
Sudėtingiems nešvarumams, tokiems kaip dėmės ant apmušalų, reikės specializuotų valiklių. Naudokite tik automobilių apmušalams skirtus valiklius ir prieš tepant ant viso paviršiaus, būtinai išbandykite juos mažai matomoje vietoje, kad įsitikintumėte, jog jie nepažeis audinio.
Lipniems nešvarumams pašalinti naudokite specialius lipnių nešvarumų valiklius, kurie efektyviai pašalins prilipusiusias dulkes, nepalikdami žymių. Tokių valiklių dažniausiai rasi galite įvairiose maisto prekių parduotuvėse. Tačiau jeigu neturite specialių priemonių, visuomet pasitarnaus jūsų pačių pasigamintas švelnus valiklis su muilu ar indų plovikliu. Derėtų nepamiršti, kad po tokio valymo, reikia paviršius kruopščiau nuvalyti švariu skudurėliu, kol neliks dėmės ir drauge valiklio žymių.
Rūdys, deja, dažnai būna įsisenėjusios problemos, todėl joms pašalinti gali prireikti specialių rūdžių valiklių. Visada atidžiai perskaitykite gamintojo instrukcijas ir pasirinkite priemonę, tinkamą jūsų automobilio medžiagoms. Geriausia šalinant rūdis savarankiškai pasikonsultuoti su autoserviso darbuotoju ar automobilių detalių pardavėju, kurie taip pat gali patarti kaip vienus ar kitus nešvaramus efektyviai pašalinti.
Prie sudėtingesnių paviršių taip pat galima priskirti ir ventiliacijos groteles. Šioms išvalyti dažnai paprastų skudurėlių ar valiklių nepakanka. Tam, kad palaikytumėte tokias sudėtingai prieinamas vietas švarias – pasirūpinkite specialiais į teptukus panašiais šepetėliais ar silikoniniais lipniais kamuoliukais, kurie yra pakankamai lengvai formuojami, kad prisitaikę net prie mažiausių kampelių surinktų visas dulkes ar trupinius, kur įprastas šepetėlis nepasieks.
Baigiamieji valymo darbai automobilyje
Po valymo kruopščiai nušluostykite visus paviršius sausu mikropluošto skudurėliu. Jei naudojote valymo priemones su stipriu kvapu, palikite automobilį pravertais langais, kad išsivėdintų.
Ekspertai pataria reguliariai valyti savo automobilį, kad išvengtumėte didelių nešvarumų kaupimosi. Mažos pastangos reguliariai duoda daug geresnių rezultatų nei didelės pastangos retkarčiais. Pasirinkite valymo priemones, tinkamas jūsų automobilio medžiagoms, ir visada vadovaukitės gamintojo instrukcijomis.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.