Now Reading
Kaip prižiūrėti raudonus plaukus

Kaip prižiūrėti raudonus plaukus

Kaip prižiūrėti raudonus plaukus

Laikas.lt

Raudonplaukiams sunku likti nepastebėtiems, bet dėmesys turi ir kitą medalio pusę: kiekvienas trūkumas nagrinėjamas it pro padidinamąjį stiklą. Nesvarbu, ar plaukai dažyti, ar natūraliai raudoni, jų būklė bus įvertinta akylos akies. Kaip prižiūrėti ir puoselėti raudonus plaukus? Apie tai pasakoja grožio salono „Expert“ plaukų priežiūros specialistė Renata Navickė.

Raudoni plaukai reikalauja ypatingo dėmesio

Naujausiais duomenimis, raudonas pigmentas po dažymo laikosi tik 72 val., tad raudonai dažytiems plaukams reikia ypatingos priežiūros, kad spalva nebluktų. Žinoma, tai taip pat labai priklauso nuo plauko struktūros ir nuo to, kaip atliktas dažymas.

Bet kokia dažų spalva ilgainiui išsiplauna – atsiradus sąlyčiui su vandeniu pigmentai greičiau nyksta. Raudona spalva ypač neatspari išoriniam poveikiui – vandeniui ir saulei, bet dažnai ir nuolat dažant raudonais arba variniais atspalviais, plaukai prisodrinami pigmento, tad spalva gali būti pakankamai intensyvi ir neišsiplauti.

raudoni plaukai

Nusidažius plaukus patartina bent dvi savaites nesilankyti baseine, nes chloras išplauna spalvą greičiau nei vandentiekio vanduo.

Ką reikėtų žinoti pasiryžus nusidažyti raudonai

Visų pirma, norintys nusidažyti turi būti tikri, kad ši spalva tinka, nes ją pašalinti yra pakankamai sudėtinga.

Antra, turi pasiruošti kruopščiai prižiūrėti plaukus, kad spalva liktų intensyvi, bei dažnai lankytis kirpykloje, nes plaukams ataugant kontrastas ypač matomas.

raudonplaukis

Kam tinka raudoni plaukai?

Raudona spalva labai tinka žmonėms, kurių kapiliarai yra arti veido, tad oda rausva arba labai šviesi, porcelianinė. Ugningų, ryškių veido bruožų, valdingoms moterims ir vyresnio amžiaus ekstravagantiškoms.

Raudonplaukiams sunkiau nusidažyti plaukus

Natūralus raudonas pigmentas turi įtakos galutinei plaukų spalvai, bet tai yra aktualu tais atvejais, kai dažant plaukus norima išvengti šiltų tonų. Dažnai plauko pigmentas priešinasi, suteikdamas gelsvumo, raudonumo. Todėl raudonplaukėms beveik niekada nepavyksta tapti pelenų spalvos blondinėmis, o jų juoda turi raudono atspalvio.

raudonplaukė garbanos

Kaip atsikratyti raudonos spalvos

Nusidažius raudonai gan sunku pasišviesinti plaukus, bet išmanant kolorimetriją (mokslą, tiriantį spalvų matavimą ir kodavimo sistemas) raudoną galima galima paversti įvairiomis spalvomis.Pvz., ant raudonos uždėję žalią spalvą, gausime rudą.

Natūralūs raudoni plaukai skiriasi nuo blondinių ir brunečių

Šviesiaplaukių plaukai yra ploniausi, jų skersmuo – vos 0,05 mm. Brunečių plaukai storesni, jų skersmuo – 0,075 mm. Raudonplaukių plaukai storiausi – 0,1 mm. Plaukų storis taip pat priklauso nuo to, kokiame žemyne ir klimato juostoje gyvena moteris. Kiekvienas plaukų tipas reikalauja kitokios priežiūros.

See Also
Hobbyshop nauji ir įdomūs stalo žaidimai

Plaukų spalvą mūsų organizme reguliuoja pigmentas melaninas. Jis turi juodai rudo pigmento zumelanino ir geltonai raudono feomelanino. Nuo šių pigmentų derinio priklauso plaukų spalva. Kadangi feomelaninas labai neatsparus saulei, raudoni plaukai greitai išblunka ir praranda žvilgesį.

raudoni plaukai

Kaukės raudoniems plaukams

Natūralūs medaus, vario ar aukso spalvos plaukai yra sausesni nei kitų spalvų, tad jiems reikia intensyvaus drėkinimo. Dažytos raudonos garbanos taip pat reikalauja drėkinimo ir maitinimo, tad siūlome išbandyti keletą natūralių plaukų kaukių.

Žvilgesio suteikianti burokėlių ir morkų kaukė
Burokėlių ir morkų sultis lygiomis dalimis sumaišykite ir paskirstykite ant plaukų. Palikite 30 min.

Maitinamoji kaukė su kiaušinio tryniu
Kiaušinio trynį sumaišykite su keliais šaukštais alyvuogių aliejaus. Užtepkite ant plaukų ir palikite 10-15 min. Kruopščiai nuplaukite su šampūnu.

Stiprinanti kaukė su chna
Kelis šaukštus chna užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite kiek atvėsti ir įmuškite kiaušinio trynį. Įmaišykite šaukštą alyvuogių aliejaus ir pusę stiklinės kefyro. Užtepkite ant sausų plaukų, apvyniokite plėvele ir palikite valandai. Kruopščiai nuplaukite su šampūnu. Jei plaukus šviesinotės, geriau chna nenaudoti, nes jie gali suteikti žalio atspalvio.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt