Now Reading
Kinijoje paukštis dėl itin „riebių“ keiksmų uždarytas į vienutę (video)

Kinijoje paukštis dėl itin „riebių“ keiksmų uždarytas į vienutę (video)

Kinijoje paukštis dėl itin „riebių“ keiksmų uždarytas į vienutę (video)

Grynas.lt

Kinų zoologijos sodo prižiūrėtojai buvo priversti uždaryti paukštį į vienutę, toliau nuo lankytojų, kuomet šis pradėjo itin vulgariai keikti parko lankytojus.

„Wuhan evening news“ pranešė, kad paprastoji kalnų myna (Gracula religiosa) yra unikalus paukštis, nes geba itin tiksliai atkartoti žmonių balsus. Jiufeng zoologijos sode buvę keturi šios rūšies paukščiai yra gausiai lankomi, nes labai linksmina parko svečius savo tobulu žmonių kalbos megdžiojimu. Tie patys svečiai greičiausiai ir išmokė vieną iš paukščių itin „riebių“ keiksmų.

Mynos gyvena pietryčių Azijoje. Kinijos zoologijos sode jos atsidūrė iš Vietnamo, kur šie paukščiai neretai būna veisiami ir specialiai pratinami prie žmonių draugijos.

Prieš kelias savaites prižiūrėtojai nustebo, kai vietoj įprasto „ni hao“ („sveiki“) jie išgirdo riebų keiksmą, kurio kinų naujienų agentūra nedrįso įvardinti.

„Šie paukščiai turi labai gerą atmintį. Mes manome, kad keiktis paukštį išmokė patys lankytojai“, – teigė zoologijos sodo prižiūrėtojas Li Yun.

Norėdami apsaugoti parko reputaciją ir pačius lankytojus, paukštį prižiūrėtojai atskyrė nuo kitų, kad šis neišmokytų jų to paties. Parko direkcija teigia, kad paukštis „patupdytas į vienutę, kur jam rengiami „specialūs mokymai“. Patikslinama, kad „specialūs mokymai“ nesusiję su jokiomis fizinėmis bausmėmis: paukščiui tiesiog nuolat duodama klausyti mandagių žodžių ir išsireiškimų įrašų, tikintis, kad jis pamirš keiksmažodžius ir juos pakeis naujais žodžiais. Vienutė esą reikalinga tam, kad paukštis būtų kuo mažiau trikdomas, nuobodžiautų, todėl neturėdamas užsiėmimo jis bus priverstas mokytis. Tiesa, kai kurie prižiūrėtojai abejoja ar planas pavyks, nes mynos turi nuostabią atmintį ir retai kada užmiršta tai, ką išmoksta.

Prie likusių trijų paukščių narvo jau atsirado užrašai, skelbiantys, kad lankytojai nemokytų paukščių negražių žodžių, nes juos teks „uždaryti, kur nešviečia saulė“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt