0.3 C
Vilnius
Ketvirtadienis, 23 sausio, 2025

Kinijoje už didelį atlygį samdomi „žygių draugai“. Kuo patrauklesnis „draugas“, tuo didesnė kaina

Wendy Chen nusprendė išbandyti save įkopdama į Taishan kalną, gerai žinomą kalną rytų Kinijoje.Tačiau jos kelyje iškilo viena kliūtis: ji negalėjo rasti draugo, kuris prisijungtų prie jos penkių valandų žygio. Vietoj to, kad atsisakytų savo planų, 25-erių metų moteris pasamdė „žygių draugą“ – jaunuolį, turintį didelę patirtį žygiuose, kuris lydėtų ir padėtų jai pasiekti 1500 metrų aukščio viršūnę.

Kinų kalba vadinami „pei pa“ (reiškia „lydėti kopiant“), tai jauni kinų vyrai, už tam tikrą kainą prisijungiantys prie nepažįstamų žmonių kelionių į populiarius kalnus. Ši tendencija šiais metais įgavo pagreitį, nes su „žygių draugu“ susiję žymos turėjo daugiau nei 100 milijonų peržiūrų Kinijos socialinėje žiniasklaidoje.

Jauni, sportuoti asmenys, dažnai universitetų studentai ar netgi kariuomenės veteranai, reklamuoja save socialinės žiniasklaidos platformose, tokiose kaip Xiaohongshu ir Douyin, pateikdami savo ūgį, fizinį pasirengimą ir žygių patirtį. Jie paprastai ima nuo 200 iki 600 juanų (30–85 JAV dolerių) už kelionę.

Žygio metu šie „draugai“ daro viską, kad atitrauktų klientus nuo nuovargio ir paskatintų juos tęsti žygį: dainuoja, pasakoja anekdotus, groja muziką, žodžiu skatina, neša kuprines, laiko už rankų ir traukia.

Diena kalnuose su žygių draugu

Chen ir jos žygių draugo nuotykis prasidėjo apie 20 val., kad ji spėtų pasiekti viršūnę laiku, kad pamatytų garsųjį saulėtekį. Įvertinęs jos fizinį pasirengimą, žygių draugas suplanavo vidutinio sunkumo maršrutą ir visą kelią nešė jos kuprinę.

Kai viršūnėje juos užklupo šaltas vėjas, Chen žygių draugas išsinuomavo jai storą paltą ir nukreipė į apmūrytą pastogę.

Saulėtekio metu Chen žygių draugas jau buvo pasiruošęs su nacionaline vėliava ir kitais atributais, kad ji galėtų nusifotografuoti įsimintiną nuotrauką. Nors ji manė, kad jo fotografijos įgūdžiai dar gali būti tobulinami, ji įvertino savo žygių draugą kaip „tenkinamą“. Paslauga jai kainavo 350 juanų (49 JAV dolerius).

Nors Chen mokėjo įprastą kainą už žygių draugą, ji pripažįsta, kad patrauklesni draugai gali gauti didesnį atlygį.

„Patrauklumas taip pat yra jų stiprybės dalis“, – sako ji.

Pagrindinės žygių draugų klientės yra jaunos vienišos moterys, tačiau tai pamažu keičiasi.

Šią vasarą virusinį vaizdo įrašą sulaukė vaizdo įrašas, kuriame stiprus vyras studentas be jokių pastangų neša trejų metų vaiką stačiu kalnu aukštyn, o vaiko motina atsilieka toli už nugaros.

Žygių draugai, diena kalnuose

Žygių draugai ir jų sėkmė sunkioje darbo rinkoje

Chris Zhang, 20 metų universiteto studentas, šią vasarą pasinaudojo šia galimybe. Kai kurie jo bendrakursiai pasirinko tradicines stažuotes, o Zhang pabandė reklamuoti save internete kaip žygių draugą.

Nacionalinių švenčių metu paklausa išaugo, o Zhang per pastaruosius tris mėnesius jau užsidirbo daugiau nei 20 000 juanų (2800 JAV dolerių). Tuo pačiu laikotarpiu kai kurie jo bendrakursiai uždirbo vos 2000 juanų (280 JAV dolerių) per mėnesį dirbdami klientų aptarnavimo stažuotę.

Zhang sako, kad žygių draugo darbas jam suteikia ne tik didesnį atlyginimą, bet ir daugiau laisvės būti lauke, o ne visą dieną sėdėti prie kompiuterio.

Kiti draugai, pavyzdžiui, Chen Wudi, tai priėmė kaip rimtą darbą.

Balandžio mėnesį palikęs stresą keliantį pardavimų darbą, 27-erių metų vyras panaudojo savo meilę žygiams ir tapo dirbančiu žygių draugu pilnu etatu.

Šiuo metu Chen priima beveik 40 užsakymų ir uždirba apie 20 000 juanų (2800 JAV dolerių) per mėnesį. Tai daugiau nei dvigubai viršija vidutinį mėnesinį atlyginimą Kinijoje, remiantis naujausiais vyriausybės duomenimis. Verslas klesti taip gerai, kad jis persikėlė į Tai’ano miestą, esantį prie pat Taishan kalno papėdės.

„Iš esmės, aš kopiu į kalnus kiekvieną dieną. Kartais du kartus per dieną, o kartais net tris kartus per dieną“, – sako Chen.

Populiarūs žygių draugai, tokie kaip jis, gauna užsakymų iš visos šalies, ir jis lips į bet kurį kalną, jei transportą apmoka klientai.

Nepaisant patrauklių pajamų, Chen pripažįsta, kad šis darbas gali būti nepastovus, nes yra fiziškai sunkus.

„Mane labai skauda kelius, todėl galėsiu tai daryti tik kelis mėnesius ar pusę metų.“

Žygių draugai, nereguliuojama niša

Žygių draugai – nereguliuojama niša

Mokamų žygių draugų populiarumas taip pat sukėlė kai kurių rūpesčių. Šiuo metu rinka nėra reguliuojama. Kritikai įspėja apie galimas saugos rizikas, ypač jaunoms vienišoms moterims ar toms, kurios turi mažų vaikų.

Kai kurie nerimauja, kad nepatikrintas gidas gali nuvesti nepatyrusius alpinistus į potencialiai pavojingas situacijas kalne. Be to, ši tendencija atvėrė duris galimiems nusikaltimams, kai kurie praneša apie apgautus klientus.

Vis dėlto, išliekant aukštam Kinijos jaunimo nedarbo lygiui ir daugeliui jaunų žmonių ilgai ieškant stabilaus darbo po studijų arba norinčių užsidirbti papildomai, tapimas žygių draugu suteikia galimybę greitai užsidirbti pinigų, suplanuotiems dalykams įgyvendinti.

Chen Wudi supranta, kad šis darbas gali būti ne amžinai, bet sako, kad jam to reikia dabar.

„Man patinka žygiai ir kelionės į skirtingas vietas. Ir uždirbu pakankamai pinigų, kad išlaikyčiau save.“

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://edition.cnn.com/

Gintarė Naruševičiūtė
Gintarė Naruševičiūtė
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.

Įdomūs video:

Taip pat skaitykite: